Lisede nasıl arkadaş edinmeli?

v1ncent

Hectopat
Dostlar, 10. sınıfa geçiyorum ve 9. sınıftaki kişilerle aynı sınıfta olacağım muhtemelen. 9'un ilk günlerinde birkaç kişiyle muhabbetim oldu (muhabbet dediğim de 10 dakikayı geçmedi) fakat şu an hiçbiriyle konuşmuyorum. Sınıfta benim gibi oyun oynayanlar var, onlarla nasıl iletişim kurmalıyım? İşin kötü tarafı şu ki, sınıfta neredeyse herkes birbirini aylardır tanıyor ve yakın arkadaşlar. Dolayısıyla ayak uydurmakta zorlanacak gibiyim. Dediğim gibi, iletişimi nasıl başlatabilirim? En arka sıraya geçip gün boyu köstebek gibi telefona bakmak istemiyorum.

Dostlar, 10. sınıfa geçiyorum ve 9. sınıftaki kişilerle aynı sınıfta olacağım muhtemelen. 9'un ilk günlerinde birkaç kişiyle muhabbetim oldu (muhabbet dediğim de 10 dakikayı geçmedi) fakat şu an hiçbiriyle konuşmuyorum. Sınıfta benim gibi oyun oynayanlar var, onlarla nasıl iletişim kurmalıyım? İşin kötü tarafı şu ki, sınıfta neredeyse herkes birbirini aylardır tanıyor ve yakın arkadaşlar. Dolayısıyla ayak uydurmakta zorlanacak gibiyim. Dediğim gibi, iletişimi nasıl başlatabilirim? En arka sıraya geçip gün boyu köstebek gibi telefona bakmak istemiyorum.

Ben de aynı durumdayım hocam. Nasıl yapacağım bilmiyorum. 1 kişi ile konuştum sadece oda ders notlarını verdim. Sınavdan sonra vs konuştuk nasıl geçti falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortak yonlerin oldugunu dusundugun biri varsa yanina git ilkolkuldaki çocuklar gibi tanis derim cunku cok dusununce olmuyor bende 10. sinifa gectim. Gidip merhaba de arkadas olalim mi de ya da direk zaten arkadasinmis gibi davran ismiyle konus tenefuste falan. Yazidan anladigim kadariyla PC oyunu oynuyosun bilgisayar var mı de Valorant oynuyor musun de rank ne de yani biraz girisken olman gerek diger turlu Ark bulman zor bende ayni seyi yasadim (okula geldiginde Ark'i olmayan bir tek benmisim gibi) ama girisken biri olursan Ark bulmak sorun degil dene derim.

Zorba tipler ile arkadaş olma yeter. Akışına bırak, mutlaka bir kaç ortak yöne sahip bir arkadaş bulursun.
Bir de, arkadaşlarına çok bağlanma. Zira bu yaşlarda yakın arkadaşların ile aran bozulunca üzülüyorsun. Aynısını yaşamıştım.

Bende 10.sınıf oldum. 9 da sadece meslek dersleri için toplasan 4 5 kere okula gittim. Ve sınavlara gittim. Ama kimin ne olduğunu çözdüm. Önce insanları tanımaya çalış. Ben insan sarrafıyım işim zor olmadı.

Geri
Yukarı