Lisede nasıl arkadaş edinmeli?

Arkadaşlarımdan yola çıkarak söyledim bu lafımı ha kendi arkadaş grubunda şakacı olacaksa tamam ama sınıfın şakacısı olursa her türlü o notlar aşağı inecek ve bazı öğretmenlerle tartışma yapacak.
Önceki mesajımı okuyabilirsiniz.
Efkar anlamında değil genel olarak bir zaman sonra bu durum sıkıyor bence ortamı gözlemledikten sonra yavaş yavaş arkadaş olursunuz.
Evet, yapacak espri kalmadıktan sonra sizi çöpe atacaklarmış gibi, gerçekten şu lise ortamını bi' anlamıyorum, ben ilk arkadaşlarımı kavga da kazandım. :D

Beden dersi varsa orada futbol ,basketbol ,valeybol (bazı kız arkadaşlar edinebilirsin) ,hentbol ,masa tenisi birine katıl 1 kişiyle en azından arkadaşın olur o kadar da arkadaş ortamı gerekmiyor.
Önceki mesajımı okuyabilirsiniz.

Evet, yapacak espri kalmadıktan sonra sizi çöpe atacaklarmış gibi, gerçekten şu lise ortamını bi' anlamıyorum, ben ilk arkadaşlarımı kavga da kazandım. :D

Gördüm ama daha önceden yazdım mesajı.

Beden dersi varsa orada futbol ,basketbol ,valeybol (bazı kız arkadaşlar edinebilirsin) ,hentbol ,masa tenisi birine katıl 1 kişiyle en azından arkadaşın olur o kadar da arkadaş ortamı gerekmiyor.

Gördüm ama daha önceden yazdım mesajı.
O yüzden ilk mesajı okuyun yazdım, içimde kalmasın belki okumazsanız falan.

Fazla toplu arkadaş gruplarının içine girmemenizi, kızcı arkadaş olan tiplerle fazla muhatap olmamanızı, kendini sizden daha iyi bir şey zanneden tiplerle arkadaş olmamanızı öneririm.(zorbalar, zengin ağzı bir karış havada olanlar içinde aynı şey geçerli)

Doğal olmaya bakın, sırf arkadaşlık için olmadığınız bir kişi gibi davranmayın. Eğer bu şekilde yaptığınız halde arkadaşınız yoksa varsın olmasın. Bir insanın iki yüzlü arkadaşları olacağına yalnız kalsın daha iyi bence.

Bence arkadaş edinmeye çalışma eğer böyle ifadeleri düzgünse bir gün sıfır bir izleyip kekoya dönüşüp öbür gün TWD izleyip duygusal oluyorsa öyle tiplerden uzak dur bir de kendini çok zeki zanneden alimlerden uzak dur bu iki grup asla çekilmez toxicleri saymıyorum bu arada.

Geri
Yukarı