Lisede dil bölümünü seçmek

Öncelikle lisedeki dil sınıfı sana dil öğretmez, seni dil sınavına hazırlar. Kaldı ki dil sınavına bile adam akıllı hazırlayamıyorlar.

Onun dışında üniversitede dil ile alakalı bir bölüm seçmek istiyorsan tabii ki seçmen iyi olur ama hoca kalitesi de çok önemli bir etken. Hocanızın nasıl biri olacağını bilemediğim için net bir yorum yapamıyorum ama klasik dil sınıflarındaki hocaları söyleyeyim size:
  • Tek bildiği kitap YDS Publish ve Marveldir.
  • Deli gibi gramer anlatmayı severler, gramer anlatmaktan başka kolay bir şey yok çünkü.
  • Reading yapın derler, nasıl yapılacağını göstermezler.
  • 20 yıl önceki taktiklerle öğrenciyi sınava hazırlamaya çalışırlar.
Sonucunda da ne mi oluyor? Öğrenci maalesef başarısız oluyor, sorunun kendisinde olduğunu düşünür.

Merhaba arkadaşlar. Babam bu aralar bana dil öğrenmemi söylüyor sürekli, ki ben de zaten öğrenmek isteyen birim. Aklım sözele cidden çok yatkın. Ezberim de gayet iyi ve de ingilizceyi okurken nasıl desem, hani aksan var ya, birçok kişiye göre daha rahat telafuz edebiliyorum ama abim, ablam dil bölümünün gereksiz, boş bir bölüm olduğunu düşünüyor. Sizin önerileriniz nelerdir?

Arkadaşlar babamın dil öğrenmemi istemesinin sebebi beni yurt dışına, akrabanın yanına göndermeyi düşünmesidir.

Git ve dil öğren evlat.

Dil öğrenmek için dil okunulmaz. Kariyer planınızda dil çalışmaları yoksa hobi olarak öğrenin, dil okumayın. Tecrübeyle sabittir.

Dil'e ilgin varsa kesinlikle dil bölümü seçmelisin. Biri istiyor diye sakın seçme. Şuan İngiliz Dili Ve Edebiyatı bölümündeyim bölümüm zor diye okulu bırakan çok sınıf arkadaşım var. Sevmiyorsan ve çalışmayacaksan hiç seçme dil bölümünü. Benim dile yatkınlığım var dersen kesinlikle seç çok faydası olur sana.

Dil'e ilgin varsa kesinlikle dil bölümü seçmelisin. Biri istiyor diye sakın seçme. Şuan İngiliz Dili Ve Edebiyatı bölümündeyim bölümüm zor diye okulu bırakan çok sınıf arkadaşım var. Sevmiyorsan ve çalışmayacaksan hiç seçme dil bölümünü. Benim dile yatkınlığım var dersen kesinlikle seç çok faydası olur sana.
Edebiyat bambaşka bir alan. Her ne kadar İngilizce olsa da dil öğrenme amacında olan biri için hiç uygun bir bölüm değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı