Lisede din dersinden muaf olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşte herkes keyfine göre ders işlemek isteme sence nasıl işleyecek?
Çoğunluğu Müslüman bir ülkede din dersinde ağılık olarak islamiyeti işlemek'te çok doğal ve normaldir, işinize gelmiyorsa cevap yazmasın.
Cumhurbaşkanı seçmiyoruz , bu çoğunluğa bakılarak yapılabilecek bir iş değil. Eğer gerçekten dinini öğrenmek istiyorsan tonla kaynak , tonla cami , tonla hoca var. Sırf sen ve sen gibileri çoğunlukla aynı fikirdesiniz diye bana bu fikir dayatılmamalıdır.

İşte herkes keyfine göre ders işlemek isteme sence nasıl işleyecek?
Çoğunluğu Müslüman bir ülkede din dersinde ağılık olarak İslamiyeti işlemekte çok doğal ve normaldir. İşinize gelmiyorsa cevap yazmasın.
"Çoğunluğu Müslüman" olması o ülkenin Resmi Dinini "Müslüman" yapmaz. Ağırlıklı olarak İslamiyet işlemek zorunlu olmamalı, olamazda. Tüm dinlerin bir bireye öğretilmesi (En azından 4 büyük dinin) ve o bireyin kendi dinini seçmesi gerekiyor. En azından 14 yaşından sonra bunun yapılması gerekiyor. Tek din olarak İslamiyet öğretilir mi sence? Evrimi çürütemeden "Evrim saçma teori" diyen ve Laikliği isteyen öğretmenler olduğu sürece... Din öğretmenlerin çoğunluğu böyle.
Ek olarak lütfen mesajlarını A1 Türkçe ile yazma. Tüm cümlelerin anlamsız ve birbiriyle bağdaş kurulmuyor. Bunu diyen bir kişinin büyük harflere dikkat etmemesi, noktalama işaretlerini ve kesme işaretlerini yanlış kullanması çok ironik :D

İ
Cumhurbaşkanı seçmiyoruz , bu çoğunluğa bakılarak yapılabilecek bir iş değil. Eğer gerçekten dinini öğrenmek istiyorsan tonla kaynak , tonla cami , tonla hoca var. Sırf sen ve sen gibileri çoğunlukla aynı fikirdesiniz diye bana bu fikir dayatılmamalıdır.
İşte sırf sen ve senin gibiler aynı fikirde diye almanca ve ingilizce bana dayatılmamalıdır, yabancı dili öğrenmek istiyorsan tonla kitap, tonla uygulama var.

İ

İşte sırf sen ve senin gibiler aynı fikirde diye almanca ve ingilizce bana dayatılmamalıdır, yabancı dili öğrenmek istiyorsan tonla kitap, tonla uygulama var.
Bu konuda bende aynı fikirdeyim ama konunun bu olduğunu hiç sanmıyorum.

"Çoğunluğu Müslüman" olması o ülkenin resmi dinini "Müslüman" yapmaz. Ağırlıklı olarak islamiyet işlemek zorunlu olmamalı, olamazda. Tüm dinlerin bir bireye öğretilmesi (en azından 4 büyük dinin) ve o bireyin kendi dinini seçmesi gerekiyor. En azından 14 yaşından sonra bunun yapılması gerekiyor. Tek din olarak islamiyet öğretilir mi sence? Evrimi çürütemeden "evrim saçma teori" diyen ve laikliği isteyen öğretmenler olduğu sürece... Din öğretmenlerin çoğunluğu böyle.
Ek olarak lütfen mesajlarını A1 Türkçe ile yazma. Tüm cümlelerin anlamsız ve birbiriyle bağdaş kurulmuyor. Bunu diyen bir kişinin büyük harflere dikkat etmemesi, noktalama işaretlerini ve kesme işaretlerini yanlış kullanması çok ironik :D

Kendi kendine lafı uzatma, hayır öyle olmalı, kararlar çoğunluğa göre verilir, hayatında kaç tane din öğretmeni gördün? Şimdi gene hepsi aynı dersin, işte anca dersin, bir de konunun içinde konu açıyorsun ne alaka? (a1 Türkçe)

Kendi kendine lafı uzatma, hayır öyle olmalı, kararlar çoğunluğa göre verilir, hayatında kaç tane din öğretmeni gördün? Şimdi gene hepsi aynı dersin, işte anca dersin, bir de konunun içinde konu açıyorsun ne alaka? (A1 Türkçe)
Allah'ım sen bana sabır ver... Yaş kaç? 12-15? Ona göre konuşacağım. İlk öncelikle yaşım 21 ve evet; Din öğretmenlerinin içinde büyüdüm ve aylarca, yıllarca din kursu dersi aldım. Hala da diyorum "çoğunluğu" aynı. Kendi kendime lafı uzatmıyorum bunu nereden çıkardın? :D Şu anda lafı uzatan ve boş yere tartışma çıkarak sensin. Kararların hepsi çoğunluğa göre değil ülkenin resmi kanun, görüşlerine göre verilir ve Din dersi için kesinlikle bu durum geçerli. Umarım "A1 Türkçe" yazısını bana yazmamışsındır :D "Konu içinde konu açıyorsun" deyip Din dersi konusunun içinde Yabancı Dili kötülemek ve milleti oraya yönelik tartışmaya tutturmak ayrı bir şey zaten.

Her neyse konuya döneceğim. Dilediğin kadar mesaj yaz, etiketle takmayacağım. İkide bir kendinle çelişip Türkçe kullanmayan birisine anlatacak fazla bir şeyim yok. İyi geceler.

Kendi kendine lafı uzatma, hayır öyle olmalı, kararlar çoğunluğa göre verilir, hayatında kaç tane din öğretmeni gördün? Şimdi gene hepsi aynı dersin, işte anca dersin, bir de konunun içinde konu açıyorsun ne alaka? (a1 Türkçe)
Tamam kanka sen haklısın.

Allah'ım sen bana sabır ver... Yaş kaç? 12-15? Ona göre konuşacağım. İlk öncelikle yaşım 21 ve evet; Din öğretmenlerinin içinde büyüdüm ve aylarca, yıllarca din kursu dersi aldım. Hala da diyorum "çoğunluğu" aynı. Kendi kendime lafı uzatmıyorum bunu nereden çıkardın? :D Şu anda lafı uzatan ve boş yere tartışma çıkarak sensin. Kararların hepsi çoğunluğa göre değil ülkenin resmi kanun, görüşlerine göre verilir ve Din dersi için kesinlikle bu durum geçerli. Umarım "A1 Türkçe" yazısını bana yazmamışsındır :D "Konu içinde konu açıyorsun" deyip Din dersi konusunun içinde Yabancı Dili kötülemek ve milleti oraya yönelik tartışmaya tutturmak ayrı bir şey zaten.

Her neyse konuya döneceğim. Dilediğin kadar mesaj yaz, etiketle takmayacağım. İkide bir kendinle çelişip Türkçe kullanmayan birisine anlatacak fazla bir şeyim yok. İyi geceler.

Ben başta din dersi zorunlu olmamalı dediklerinde, bende Almanca dersini istemiyorum dedim, ama nedense din dersi derken sıkıntı yok, ama Almanca işlemek istemiyorum dediğimde linç yiyorum, konuyu buraya kadar uzatan sizsiniz, istediğin kadar altan görerek üste çık, bu doğruyu etkilemiyor, nedense bu hocalar her zaman size denk geliyor, bana denk gelen hocalar “saygı duymalıyız” diyorlar, bu terslikte, bir iş var.

Ek olarak zaten din dersinin zorunlu olması veya ağırlıklı olarak işlenmesinin taraftarı değilim, fakat din dersine olmamalı denince sıkıntı olmayıp, ben Almanca dersini örnek verip bir sıkıntı oluyorsa, orada sıkıntı vardır, o yüzden bu kadar sürdürdüm ve sürdüreceğim.

Çok merak ediyorsan yaşım 16.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı