Lisede din dersinden muaf olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Din görmesen de onun yerine Felsefe görüyorsun diye biliyorum ama yanlış olabilir. Arkadaşlar belge için gereken yerleri atmış.

Dostum önce kişiye kendi dinini öğreteceksin ki kafası karışırsa ve yanlış bilgiler edinirse diğer dinlere sapmasın. Sosyal medya yalan haberlerle dolu. Ve kişi din ile ilgili bilmediği bir bilgiyi sosyal medyadan yalan yanlış öğrenirse kişinin imanını zedeleyebilir. Bu tür olayların önüne geçmek için kişiye önce kendi dini öğretilir.
Peki öğrencinin Müslüman olduğu ne malûm?

Ben başta din dersi zorunlu olmamalı dediklerinde, bende Almanca dersini istemiyorum dedim, ama nedense din dersi derken sıkıntı yok, ama Almanca işlemek istemiyorum dediğimde linç yiyorum, konuyu buraya kadar uzatan sizsiniz, istediğin kadar altan görerek üste çık, bu doğruyu etkilemiyor, nedense bu hocalar her zaman size denk geliyor, bana denk gelen hocalar “saygı duymalıyız” diyorlar, bu terslikte, bir iş var.

Ek olarak zaten din dersinin zorunlu olması veya ağırlıklı olarak işlenmesinin taraftarı değilim, fakat din dersine olmamalı denince sıkıntı olmayıp, ben Almanca dersini örnek verip bir sıkıntı oluyorsa, orada sıkıntı vardır, o yüzden bu kadar sürdürdüm ve sürdüreceğim.

Çok merak ediyorsan yaşım 16.
Tamamdır. Son kez cevap veriyorum. Senden tek ricam noktalama işaretlerine dikkat etmen :)
en başta din dersi zorunlu olmamalı dediklerinde, bende Almanca dersini istemiyorum dedim.
Almanca ve İngilizce Ulusal bir Dildir ve Ulusal dilleri öğrenmen gerekir. Bu zorunludur. Din dersi zorunlu değil, istek üzerinedir. Sen gidip Ulusal zorunlu bir dil olan Almanca'ya "Almanca istemiyorum" dersen tabii bu kadar laf yersin.
ama nedense din dersi derken sıkıntı yok
Alakası yok. Yukarıda dediğim gibi Din dersi serbest bir ders. Muaf olabiliyorsun. Buradan bile ne kadar önemsiz olduğu ve aptalca (hakaret manasında kullanmadım) bir sisteme sahip olduğunu anlamış oluyoruz.
konuyu buraya kadar uzatan sizsiniz, istediğin kadar altan görerek üste çık
Kimse üstte çıkmak için gayret göstermiyor. Burası seviyeli bir tartışma forumu. Sen fikrini anlamsız kelimelerle belirttin bizde bu belirttiğin anlamsız fikri eleştirdik.
nedense bu hocalar her zaman size denk geliyor, bana denk gelen hocalar “saygı duymalıyız” diyorlar, bu terslikte, bir iş var.
Fark etti isen "çoğunluğu" dedim. Elbette denk gelmeyen hocalar var ama 10 hocadan 9'u aynı tipleme. Bunu anket videolarından veya başka videolardan bile anlayabilirsin. Git bir hocaya "Evrime inanıyor musunuz?" de hemen "saçma" der ve kanıtı olmamasına rağmen saçma sapan şeyler, argümanlar öne sunar. Çünkü Evrimi "maymundan" ibaret görüyorlar bunun nedeni Evrim dersinin olmaması ve halkın bilinçsiz bir eğitim sistemi ile yönetilmesi.
Ek olarak zaten din dersinin zorunlu olması veya ağırlıklı olarak işlenmesinin taraftarı değilim, fakat din dersine olmamalı denince sıkıntı olmayıp, ben Almanca dersini örnek verip bir sıkıntı oluyorsa, orada sıkıntı vardır, o yüzden bu kadar sürdürdüm ve sürdüreceğim.
Kimse "Din dersi olmasın" veya "İslam işlenmesin" demedi zaten. Eşit ağırlıklarla 4 büyük Din işlensin, çocuklar kendi dinini seçsinler. Bunu söylüyorum ben. Tek İslam ile olur mu bu iş?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı