İnceleme Logitech Z333 İncelemesi

Dandik ve sesten çok cızırtı yapan hoparlörlerde bıktığım için doğru düzgün bir ses sistemi arayışına girmiştim. Marka olarak Logitech seçtikten sonra modele karar vermeye çalıştım. Hatta burada da bir konu açmıştım. Z333 ile Z533 arasında kaldım ve aradaki 40W fark için birkaç yüz TL daha fazla vermek istemedim. Ayrıca Z533'ün tasarımını pek beğenmemiştim. Fakat, ürünü araştırırken bir cızırtı sorunu olduğunu ve bunu çoğu kişinin yaşadığını gördüm. Yine de sistemi aldım (Görünüşü çok hoşuma gidiyordu.) ve şimdi size 2 aylık deneyimlerim anlatıp, ürün hakkındaki düşüncelerimi aktaracağım.

36-121-175-Z01.jpg

Öncelikle fiyatından başlayacak olursak, ben 590 TL fiyattan almıştım ve şuan 600 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Ürün, 2+1 ve 80W gücünde ama normalde 40W olarak çalışıyor. Aradaki 40W farkın nereden kaynaklandığını araştırsam da bulamadım. Mesela burada gördüğüm bir konuda fazladan 2 sürücü daha takılabildiği için diyor, diğer yerlerde de 80W'ın anlık en yüksek değer olduğunu söylüyor. Fakat, ben 40W gücün ev için oldukça yeterli olduğunu ve sıradan bir oda için fazla bile geldiğini söyleyebilirim. Daha kontrolcüsünü yarıdan yukarı götürmedim.

Bass konusunda ise benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı ama ben sadece sıradan bir kullanıcıyım ve ses konusunda çok bilgim yok. Subwooferın bass seviyesi sonda değilken bile büyük bir titreşim hissettim. Tabii açtığınız müziğe veya videoya göre değişebilir. Ayrıca bass kalitesi de iyi. Sanki müziği gerçek yapıyor gibi bir şey. Ayrıca bass kontrolü için olan düğme, subwooferın arkasında. Kısaca, bassı hissettim.

Sürücülerin kalitesinde gelecek olursak, beni mest ettiler. İlk başta test etmek için yüksek kalite bir müzik aradım ama buna gerek kalmadı. YouTube'da dinlediğim bir müzikte bile büyük bir fark hissettim. Tabii bu, muhtemelen benim 100 TL'lik hoparlörler kullandıktan sonra bu sisteme geçmemden kaynaklı. Sesten çok anlamasam bile müziklerde, enstrüman seslerini net duyabildim ve ayırt edebildim. Ayrıca sesi en üst eviye çekince bile bir cızırtı olmuyor. Burada tekrar ses konusunu çok iyi bilmediğimi vurgulamak isterim.

Cihazın kontrolcüsüne gelecek olursak; basit, kaliteli ve kullanışlı. Üstünde bir kulaklık çıkışı var ve olması gerektiği gibi çalışıyor. En azından 2 ay içinde, ses seviyesini ayarlarken bir cızırtı vs. olmadı. Fakat, bass kontrolünün subwoofer üstünde değil de, bunun üstünde olmasını tercih ederdim. Ayrıca, cihazı buradan açıp kapatabiliyorsunuz.
Şöyle bir kontrolcüsü var:
download.jpg

Görünüş kısmına gelecek olursak, öncelikle o tweeterlar sahte ama güzel sahte. Araştırmasam sahte olduğunu anlamazdım herhalde. Sürücülerin önünde tül benzeri bir malzeme var ve bunlar benim bayağı hoşuma gitti. Gayet sıkı duruyorlar. Ayrıca o sahte tweeterların üstünde de aynı malzeme var ve elle bile onların sahte olduğunu anlamak zor (En azından ben anlayamazdım). Ayrıca sürücüler ve subwoofer, ahşaptan yapılmış.

Subwooferın arkasında 2 adet RCA giriş ve 2 adet de sürücüleri bağlamamız için çıkış var. Kontrolcü, elektrik ve 3.5mm jack kablosu; subwooferdan çıkıyor.
l_10024650_012.jpg

Ayrıca bu ürünü araştırırken bir cızırtı sorunu olduğunu gördüm ve güzel haber, sorunu çözmüşler. Normalde bu sorun, cihaz uyku moduna geçtiğinde, görülüyormuş ve ince bir cızırtı geliyormuş. Onun dışında bir cızırtı yokmuş. Sen bu sorunun çözüldüğünü nasıl anladım diyecek olursanız, ilk önce cihazın uyku moduna geçtiğini fark ettim. Yaklaşık 15 dakika boyunca sistemin bağlı olduğu cihazdan bir ses gelmezse, cihaz uyku moduna geçiyor ve tekrar sinyal geldiğinde 5 saniye civarında uyanıyor. İşte bunu fark ettim ve bu sorunun çözülüp çözülmediğini test etmek için, 1 saat boyunca bilgisayardan sesi kapattım. Evet, uyku moduna geçti ve test süresince herhangi bir cızırtı duymadım. Fakat, eski ürünlerde bu sorun hala devam etmekte.

Şimdi kısaca artılarına ve eksilerine bakalım.

Artılar:
-Fiyatına göre bass ve kalitesi gayet güzel,
-Malzeme kalitesi oldukça iyi,
-Güç kablosu dışındaki kablolar, yeterli uzunlukta.

Eksiler:
-Bass ayarı, kontrolcünün üstüne olabilirdi,
-Sahte tweeterlar.

Tekrardan söylemek isterim ki, ben sadece sıradan kullanıcı deneyimimi aktardım. Ayrıca buna 100 TL'lik stereo bir sistemden geçtim, benim için dağlar kadar fark var ama sizin için devasa bir fark olmayabilir.

Umarım faydalı bir içerik olmuştur, teşekkürler.

İnceleme için teşekkür ederim. Bu hoparlörü bende almak istiyorum, elimde Z213 var sizce Z333 940 TL'ye değer mi? @Canoktun
Bu kadar farka değmez diye düşünüyorum. Geçmişken daha iyi bir sete geçerseniz paranın hakkını daha iyi verirsiniz. Aynı şekilde Z533 ile Z333 arasına pek fark olmadığından aynı şey Z533 için de geçerli.

Çözülmüş dediğiniz cızırtı subwooferdan mı geliyormuş yoksa hoparlörlerden mi? Benim subwooferdan cızırtı geliyor ses sistemini tekrar açtığımda o ses kesiliyor. Ürünü alalı 2 sene oldu.

Çözülmüş dediğiniz cızırtı subwooferdan mı geliyormuş yoksa hoparlörlerden mi? Benim subwooferdan cızırtı geliyor ses sistemini tekrar açtığımda o ses kesiliyor. Ürünü alalı 2 sene oldu.
Set, uyku moduna geçtikten sonra subwooferdan gelen bir cızırtıymış o çözülen. Ben şimdiye kadar öyle bir sorun görmedim gerçekten. 1 yıl oldu.

Set uyku moduna geçtikten sonra subwooferdan gelen bir cızırtıymış ama ben şimdiye kadar öyle bir sorun görmedim. 1 yıl oldu.

Anladım, bende o sorun var hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı