LoL beni kanser edecek

Dostum senin psikolojin bozulmuş ya takılma bu kadar yani hafta sonu 4-5 el manitamla giriyorum yetiyor bu kadar bağımlısı olmayın böyle oyunların kendini geliştirmeye çalış.

Abi şu oyunu ciddi ciddi rank kasmak için oynamayın artık hele TR serverinda. Vallahi aynı bende sizin gibi derece kasmaya odaklanıyordum kafayı yiyordum cidden. Şu an arkadaşımla öylesine sohbet muhabbet eğlence müzik falan bot pre yapıyoruz ve cidden eğleniyoruz. Ve kazanıyoruz da çünkü tilt olmuyoruz. Evet bizimde karşımıza feedlenmiş adamlar geliyor ama chate yazmadan ben güzelce bir küfür ediyorum geçiyor gidiyor. Yani hayatta LoL'den daha çok sinirlenmem gereken konular olduğu için gram umurumda olmuyor. Sizde de tavsiye ederim.

Saydığınız etkenler tamamen önemsiz. Maçta önde olmak dediklerinizle sağlanır ancak maçı kazanmanın tek yolu minyon dalgasını doğru kontrol edip kule almaktır. Yoksa sizin maçınız gibi maçlar kaybettiğim benim de oldu. Boşuna backdoor yapmıyorlar. Size tavsiyem maçta ileride olup olmamanız önemli değil boş bulduğunuz vakit bir koridor itin ya da kule almaya çalışın. Maç böyle kazanılır.

Evet doğru 20 skor mu ne öndeydi karşı takım tüm koridorlar gitmişti biz tamamen savunma oynadık adamlar en sonunda teslim ol verdiler oyunu böyle kazandık.

Dostum bir şey diyeceğim yanlış anlama ama bronz eloda olan birinin ağlamaya hakkı yok. Eğer hak ediyorsan oynayacak arkadaşın bile yoksa tek başına en kötü plat elo görebilirsin. Bronz 4 olmuşsun takımdan şikayet etme bence. Biraz ortalama üstü bir oyuncunun ölüsünün yetmesi gerekir bronz eloda. Daha bunun gümüşü var altını var. Sen bu oyunda yükselme ve kazanma hırsını bırak eğlencene bak sana tavsiyem. Herkes challenger olmak zorunda değil.

Bu oyunu niyeyse hayat memat meselesi gibi takıyoruz. Aslında vakit öldürmek için girdiğimiz bir uygulama gibi düşünmeliyiz. Belki biz de istemeden insanların çok sinirlenmesine sebep oluyor olabiliriz.

Eğer tüm gün oynuyorsan orası ayrı konu o başka bir problem. Sana bir öneri vereyim.

Ben Üstatlık aşamasına kadar çıktım ve bunu %70 kazanma oranıyla başardım. Bunu başarmamın büyük bir kısmı tecrübeye bağlı fakat oyun içinde düşük ligde kalan arkadaşlarımda gördüğüm direkt hatalar şunlar:

-Yanlış yere, yanlış zamanda ve az sayıda totem kullanımı.
-Meta dışı şampiyon tercihi.
-Koridor oyuncusu isen koridoru yanlış yerde tutup baskına açık olmak veya baskın alamamak.
-Orman oynanıyorsa haritayı 3. gözü gibi takip etmemek ve tarayıcı olmadan dolaşmak.
-Orman için başka koridorlardaki kule altı yapma pozisyonlarını görüp ona göre rotasyon yapmak çok önemli.

Özellikle unutma: Bir oyuncu takıma aykırı ve çok yanlış hareketler yapıyorsa, kafasına pingleri yağdırmaktan kaçınma. Zira tekli sırada anlık olarak tek iletişim koşulu bu olduğu için bunu çok etkili kullanmalısın.

Baron ve kadim gibi güçlendirmeleri aldıktan sonra orta koridoru çok fazla kuşatıp oyunu bitiremiyor musunuz? Midde rakip takımla boş takaslar girip sağ sol yapacağınıza alınmamış ve rakip takıma en uzak kuleyi alın. Mesela o an alt koridor 2 kulesi ve üst koridor ilk kulesi duruyor olabilir. Mid ya da haritanın çaprazında bir baskı varsa onun tam tersi pozisyonda ittirme sağlayın. Çünkü rakip takımdan en az 1 kişi minyonlarla uğraşacaktır.

Sormak istedikleriniz varsa sorabilirsiniz oyun makrosu ile ilgili. Bu arada yanlış anlaşılmasın. Ben de her maç berbat takımlarla uğraşıyorum. Bundan dolayı oyun oynama süremi oldukça azalttım. Size de öneririm.

Her yerde yazıyoruz ama takan yok. Çağın en büyük belalarından birisi bu LOL bir gün ciddiye alınacaktır.

Eskiden nasıl Metin2 bir çok gencin hayatını kararttıysa şu an LOL daha beterini yapıyor.

Bu arada ben de oynadım her ne kadar eski Metin2 zamanları bizlere göre güzel günler olsa da sonuçta derslerimizden geri kaldık kötü liselerde okuduk. Doğruya doğru.

Dostum kac sayi veya kac baron aldiginiz onemli degil. Mac full build vssine kalmis ve karsi takimin herolari baskin gelmis ve kaybetmissiniz. Maci erken bitirmeye calisin ve mid, top gibi tasıyabileceginiz koridorlari tercih edin.

Sosyal'e küfür ede ede içimizi döktüğümüz, böyle nefretimizi kustuğumuz bir yer açılması lazım çünkü şu anki nefretimi, öfkemi, sinirimi kolay kolay ifade edemeyeceğim. Şu aşağıya bıraktığım maç tamı tamına 20-25 dakika önce bitebilirdi. Nocturne denen ormancımız 30 küsurlü dakikalardan sonra TF'leri bırakıp 18 level olmasına rağmen item fullemesine rağmen orman döndüğü için, kuleleri açıp inhibitörlere ellemediği için, hiçbir TF'ye gelmeyip geldiğinde de öldüğü için, 4 ejder, 1 kadim ejder, 2 baron almamıza rağmen 20-30 sayı önde olduğumuz bu maçı kaybettik. Ben hakkımı helal etmiyorum bu herife. Maç sonu "Mid, top gördünüz mü? Aldınız mı başınızı." diyerek kahkaha atan kişinin teki. Yanımda olsa sinirden zarar vereceğim o kadar öfke doluyum. Oyun yeniden Elohell'e attı beni be 1 haftada bronz 2'den bronz 4'e düştüm bu tarz herifler yüzünden.
Eki Görüntüle 1697992
Eki Görüntüle 1697994

Hocam tek bir şey diyeceğim: Katlanamıyorsanız oynamayın bu oyunu.

Sonunda bu oyunu sildim arkadaşlar. Uzunca bir süre görüşmemek üzere bu oyuna.

Geri
Yukarı