LoL Bronz'dan çıkılmıyor

Şu oyunda haklılık derece oranı rank ligi ne kadar aşağıdaysa aynı oranda artıyor. Bronz olup da haksız olanı henüz görmedim.

Hocam öncelikle Duo girebileceğin bir arkadaş bulman gerek. Oyunda sabırlı olup Micro ve Macro görevlere odaklanmak her şeyden önemli. Ben yalnızca Destek rolünde oynayan birisiyim. Duo seçerken arkadaşımın Orman rolünde olmasını isterim. Birlikte dolaşarak sayı üstünlüğü ile rakip ormanı totemlemek ve kamplarını çalmak gibi haritaya hakim olmaya odaklanıyorum.

Siz de rolünüzle ilgili öğretici videolar izlemelisiniz. Sevdiğiniz bir oyuncunun tam maçını izleyerek oyun boyunca ne aksiyon aldığını gözlemleyebilirsiniz. Belki oyun oynayarak 10 maçta edinebileceklerinizi sadece izleyerek 2 maçta kazanabilirsiniz. Önce izle, sonra tekrarla.

Takımıma gelen rezil rüsvan, bronzu bile hak etmeyen oyuncular yüzünden Bronz'dan çıkamıyorum. Ben ne kadar iyi oynasam da olmuyor, dakika 25'te 18 olup rakip ormancıya 4 level diff attığım 25/6/16 oynayıp el kaybettiğimde oluyor. Söyler misiniz bu elodan nasıl çıkacağım bu rezillerden nasıl kurtulacağım?
Ücretsiz bir şekilde çıkarabilirim, eğlencesine.

Yapılabilecek bazı şeyler;
Güçlü meta çarları oynamak: Viego çıktığı zamanlarda yeni bir hesap açıp yerleşme maçlarında grandmaster smurf top lane Camille'ye oyunu taşıttırmamıştım :d
Not: Sıkıldığınız çarı oynamayın boşuna Amumu metayken Amumu oynamak gibi bir isteğim falan yoktu oynayınca da zaten kötü oynuyordum sevdiğiniz iyi oynadığınız çarlarla da rank atlayabilirsiniz stuck iseniz fresh hesap açın veya ucuza bir hesap alın fresh hesap ve mmr konusu çok önemli.

Tryhard Duo ile girmek: Tryhard dememin sebebi sohbetlik çıtır Duo ile girersen oyuna odaklanamazsın. İyi iletişim sağlıyabileceğiniz birlikte hareket edebileceğiniz bir Duo'yu öneririm mid-Jungle efsane olur hiç LoL oynamayan arkadaşın yoksa buradan Duo bulmanı öneririm DC'de sunuculardaki insanlar biraz ehmm... Tabii bu benim fikrim.

Belli başlı alışkanlıklar: Sık sık minimape bakmak, Free totemleri kullanmak ve gerekirse kontrol totemi almak, karşı Jungle'ın yerini öğrenmek, SS atmak gerekirse diğer lanelere uyarı pingi atmak ve en önemlisi farm yapmak.

Belli bir süre ara vermek: En sevdiğim tekniktir LoL'den zaten sıkılmış biriydim ve sınav haftası vb. derken oyunu yaklaşık 3 ay boyunca çok nadiren oynadım ve geri döndüğümde tüm o tiltlik vb gitmişti sabırlı olmayı öğrenmiştim kaybettiğim oyunda mentalim hemen patlamıyordu.

Lane seçimi: Sanırım Jungle maindiniz ben gene de söyleyeyim top lanele falan maç taşımak imkansız neredeyse karşı takımın bot Lane'i tarafından kitelenirken bulucaksınız kendinizi.

Oyun saatini arttırmak: Evet geldik en önemli diyebileceğim kısma bol bol öğretici video izledik, belli başlı alışkanlıkları kazandık, sabırlı olmayı ve mentalimizi korumayı da öğrendik geriye tek kalan şey oyun saatinizi arttırmak 14 yaşında bir tanıdığım günde 15 saat LoL oynayarak EU West D1'di. Eğer bağımlısı falan değilseniz o kadar çok oynamaya gerek yok zevk almamaya başladığınızda salın rankı vb pek önemsemeyin fresh hesap ile kolayca silvera çıkabilirsiniz. İyi sosyaller.

Yazmadığım ve eksik yazdığım birkaç şey daha kalmış.
Kill almaya başlayıp oyunu domine ettikten sonra çok fazla uzatmayın, çünkü bir süre sonra üstünlüğünüzün bir önemi kalmıyor oyunlarınıza baktım bol bol kill almışsınız muhtemelen oyun süresini çok uzattığınız için kaybetmişsiniz.
Bir an önce intibitörleri alıp bitirmelisiniz.
"Ama dk 23'den önce inhib alınmaz" falan demeyin oynadığınız eloda "farm yapmak" diye bir terim olmadığı için siz en kısa sürede bitirmeye bakın.
İkinci olarak bildiğiniz üzere suikastçılar nerf yedi ve tüm şampiyonlara eklenen zırhlar ile bir tank metası başladı size önerim oynayacağınız Hero'ları ve buildlerinizi buna göre belirleyin.
Oynayacağınız Hero'ların metadaki son durumlarını kasılan Build'leri, rotasyonlarını, oynanış tarzını iyi öğrenmeniz gerekiyor. En önemli kısım burası yanlış Build kasmak her ne kadar öne geçseniz bile bir işe yaramamasına sebep olur Hero önerisi olarak da Warwick öneririm Master Yi drakthar nerfi ve tanklara gelen bufftan sonra bir işe yaramaz keza suikastçıların çoğu da öyle gölge Kayn Zed vb.
diğer bir taktik olarak da bildiğiniz üzere bu bir takım oyunu ve takım arkadaşlarınız olmadan hiçbir şeysiniz bu yüzden işe yaramaz takım arkadaşlarınızı yem olarak kullanabilirsiniz.
Karşınızdaki ve takımınızdaki Hero'ların ve oyuncuların zayıf/güçlü yönlerini her şeylerini bilmeniz lazım bunun içinse oyun asistanı veya op.gg gibi web sitelerini kullanabilirsiniz. İyi sosyaller.

Oyna hadi. Arkadaşlar eğer serçe parmağı ile oynayamazsa serçe parmağı dışındaki tüm parmaklarını kesin(!)

wst.PNG

Daha dun silver eloda gelen boost bu kanka, cidden o kadar kolay elolar ki nasil cikamiyorsunuz anlamiyorum. Serce parmagimla oynadigimi da not duseyim xd

Eki Görüntüle 1461059

Daha dun Silver eloda gelen Boost bu kanka, cidden o kadar kolay elolar ki nasıl cikamiyorsunuz anlamıyorum. Serce parmagimla oynadigimi da not duseyim xd.

Video at serçe parmağınla oynarken inanalım. Bu arada ben LoL oynamıyorum, hatta hiçbir oyunu oynamadığım için bronzdan çıkamama durumu olmuyor.

Oyuna ara vermelisin. Bende aynısını 1 ay önce yaşadım. En maymunlar benim takımımda idi. Şimdi 15 maç 13 win 2 günde kastım.

O 1 ay manita işleri ile uğraş, LoL'e geri dönünce yüksek mentale sahip oluyorsun.

Not: Tank Vayne.

Geri
Yukarı