LoL Düşük Elo'dan Çıkma Rehberi

Rehberi beğenmedim. Soloya Olaf ve Tahm Kench'i ekleyebilirim. Tahm Kench'i üst koridorda efsane oynarım ve koridoru neredeyse hiç kaybetmem. Tabii karşınıza Quinn, Jayce gibi uzak menzilli ya da Darius gelmez ise. Aslında Darius pek sıkıntı değil.
Jungle için Rammus, tekrardan Olaf, Jax, Nocturne önerebilirim. Rammus ve Olaf'a Predator alırsanız çok rahat gank atıyorsunuz. Jax ve Olaf oyun sonunda (feedlemezseniz) canavara dönüşüyor. Rammus ve Nocturne çok rahat gank atıyor. Saldırı gücü çıkarsanız Nocturne çok rahat nişancı çıkartabiliyor.
Mid olarak kesinlikle ama kesinlikle Heimerdinger öneririm (umarım doğru yazmışımdır.) Çok rahat 2v1 girebiliyor baskın atmaya çalışan ormanı pişman edebiliyor.
Nişancı olarak Jhin ve Draven öneririm. İyi bir desteğiniz yoksa oynamayın bile. Kanser olursunuz.
Support olarak ise Lulu, Tahm, Blitz öneririm. Alt koridor oynayacaksanız yanınızdaki kişi arkadaşınız olsun. Aksi taktirde sinir bozucu olabiliyor.
Daha fazla öneri verirdim ama üşendim.
Son iki şey. Oyuna girerken herkesi susturun. Ama susturduğunuzu söyleyin.
Son olarak. Soraka varken allah aşkına nişancı focuslanmayın. Soraka ölmedikçe kimse ölmez!

Top Lane için Garen ve Darius gibi kolay Juggernautları oynamak oyun domine etmek için birebir. Yeteri kadar hasar soğurabiliyorlar, yeterinden fazla hasarları var.

Jungle için Nocturne ve Rammus'a katılıyorum. Olaf belki riskli olabilir fakat Jax o eloda bilmeyen biri için risk. Şampiyona hakim olunup split push yapılabilecekse alınması iyi fakat stratejik oynanmazsa ne kadar güçlüde olsa kaybetmeye mecbur.

Support olarak Tahm bence çok zor üstüne Blitzcrank öncede dediğim gibi kumar. Lulu, Janna, Alistar daha rahat ve sinerji dolu seçimler.

Jungle'da üst liglerde Kindred gibi hero alanları görmüştüm. Midde zoe oynayanlar oluyor. ( Özellikle eSpor maçları ) Bronz 1'im Zoe herosunu "Hepimiz Birimiz İçin" adlı oyun modunda oynamıştım ve sevdim mekaniklerini. Zoe oynanır mı peki lig yükselmek için?

Jungle'da üst liglerde Kindred gibi hero alanları görmüştüm. Midde zoe oynayanlar oluyor. ( Özellikle eSpor maçları ) Bronz 1'im Zoe herosunu "Hepimiz Birimiz İçin" adlı oyun modunda oynamıştım ve sevdim mekaniklerini. Zoe oynanır mı peki lig yükselmek için?

Zoe'ye hakim olamazsan, ezilirsin. Riskli hero.

Kindred, Zoe gibi şampiyonlar ağır mekanik ve kabiliyet gerektirir. Tıpkı Riven animasyon iptali olayı gibi onlarında püf noktalarını öğrenip gelişirsen istediğin yerlere çıkarsın.

Hatta şöyle bir ayırayım. Lig çıkmak için;
%50 Şans
%40 Oyun Bilgisi
%10 Şampiyon

Skilleri hoşuma gitti ama, denemek isterim normal maçlarda. Bir de ben oyunda çok farm kaçırıyorum ondan dolayı TF girene kadar kasılamıyorum iyice.
Kindred, Zoe gibi şampiyonlar ağır mekanik ve kabiliyet gerektirir. Tıpkı Riven animasyon iptali olayı gibi onlarında püf noktalarını öğrenip gelişirsen istediğin yerlere çıkarsın.

Hatta şöyle bir ayırayım. Lig çıkmak için;
%50 Şans
%40 Oyun Bilgisi
%10 Şampiyon

Kindred'i denemedim, ama Zoe oynamayı öğrenebilirim. Zed, Yasuo gibi herolardan iyidir bence.

Skilleri hoşuma gitti ama, denemek isterim normal maçlarda. Bir de ben oyunda çok farm kaçırıyorum ondan dolayı TF girene kadar kasılamıyorum iyice.

O zaman farm yapmayı öğrenmen gerek. Aç antreman modunu çalış, son vuruş için hasarını hesapla oynadığın şampiyonların, ne kadar mesafe açılırsan son vuruş yapmaya yetişemeyeceğine bak. Bunlar işin sana kalan kısımları. Bunları geliştirirsen yükselmen kaçınılmaz.

Kindred'i denemedim, ama Zoe oynamayı öğrenebilirim. Zed, Yasuo gibi herolardan iyidir bence.

Zed, Yasuo gibi şampiyonları küçümseme ama fazla "uçarı kaçarı" oldukları için fazla tercih edilip Riot'a çok para kazandırıyorlar. Fakat onları bile ctlemek mümkün. Belki Yasuo'nun dezavantajı yoktur ama Zed dakika 18'den sonra pek bir işe yaramıyor.

Zaten Yasuo oynayan çoğu bronz veya gümüş karşısındaki iyi değilse iyi oynuyor. Ayrıca ben tek master Yi ile rahat farm kasabiliyorum.
O zaman farm yapmayı öğrenmen gerek. Aç antreman modunu çalış, son vuruş için hasarını hesapla oynadığın şampiyonların, ne kadar mesafe açılırsan son vuruş yapmaya yetişemeyeceğine bak. Bunlar işin sana kalan kısımları. Bunları geliştirirsen yükselmen kaçınılmaz.

Ayrıca Zoe bana o kadar zor gelmedi. Sürekli oynasam iyi oynayabileceğimi düşünüyorum. Tabi önce farm yapmayı öğrenmem lazım.

Ben Karma oynuyorum ama ADC çok agresif oynuyor bazen yetişemiyorum. ADC Safe oynamazsa ben çok kötü oynarım Karma ile.
Yetişeceksin :)
Yetişemiyorsan elo olarak biraz daha düşüksün demektir. Sup oynarken olabildiğince yararlı olmaya bakacaksın. Lanede SGT'na TF de takıma faydalı olmaya bakacaksın. Kalkan verip totem koy ama ölme sadece bu seni bronzdan çıkarır. Baktın adc ye yetişemiyorsun adama ulti e basarsın o da bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı