LoL Düşük Elo'dan Çıkma Rehberi

Nick vermezseniz kimse inanmaz bilginiz olsun. Ayrıca Diamond 1 challenger olduğunuz elo boost olamayacağınızın kanıtı değildir.

Son düzenleme:
Selam direkt konuya geçmek istiyorum. Bildiğiniz gibi LoL rekabetçi bir oyun ve ben şahsen kazandıkça zevk alıyorum nasıl kazandığım pek önemli değil. Asla Yasuo LeBlanc Fizz veya Zed oynamıyorum. Eğer düşük elodaysanız (bronz, Silver) mekanik istemeyen, kolay kartopu olan şampiyonlar oynamalısınız. Örnek olarak;
  • Top lane: Tryndamere, Garen, Jax, Pantheon.
  • Jungle: Kesinlikle kha zix, Xin Zhao.
  • Mid lane: Ahri, Pantheon, Talon.
  • Nişancı; kesinlikle Twitch, Jinx, Kai'Sa.
  • Support; Blitzcrank.
Her koridordan ufak ufak bahsetmek istiyorum.
Top lane için koridor kontrolünü iyi yapmanız gerekiyor karşı ormancıyı mini haritada takip etmeniz ve takaslarda önde çıkmayacağınız zaman asla takasa girmemeniz gerekiyor. Top lanedeki kilit olaylar takas ve koridor kontrolü bunlar oyun oynadıkça, profesyonel oyuncu ve yayıncı izledikçe gelişen özellikler.

Jungle için kesinlikle kartopu olan oyunun her aşamasında güçlü ve kolaylıkla karşı ormancıyı 1'e 1'de kesen şampiyonlar tercih etmelisiniz. Jungle için 2 şampiyon önerdim bunlara biraz değineceğim.
Ayrıca geride olan koridora baskın atmak yerine önde olan koridora gidip o koridoru da iyice öne geçirip kuleyi almak en mantıklısı.

Kha zix, oyun başı bot lane niz nereden başlıyorsa orada başlayın. Örneğin Blue başlıyorsunuz (8.17 için konuşuyorum) Blue, hromp ve ardından yampiri yengeci kesip baskın atmak en mantıklısı. Duruma göre değişkenlik gösterebilir. Orta koridor ve alt koridor odaklı oynamalısınız.
Xin Zhao oyun başı rakip ormana girip karşı ormancıyı kesmek için biçilmiş kaftan. Çok güçlü bir dövüşçü rakip ormana sürekli girip camp çalmanız ve rakip ormancı ve orta koridor odaklı oynamalısınız.

Ben bir grandmaster oyuncusu olarak bunları yanlış buluyorum.

Geri
Yukarı