LoL hesap satım sonrası alan kişi hesap ban yerse dava edebilir mi?

Şikayet Var sitesinde çok şikayet gördüm dava ile ilgili. Sözü geçen hesabı sattıktan sonra bütün bilgileri benden çıkıyor. Hesap ile ilgili hiçbir ilişiğim kalmıyor. Ancak belli bir süre sonra hesapla ilgili alıcının maduriyet yaşadığı veya maduriyetin maddi anlamda karşılamanızı ya da hesabı geri vermenizi istiyorlar. Okuduğum şeyler bunlar.

Hesabı satıp bir süre sonra art niyet gösterip hesabı askıya almadıysanız. Sizi bağlayan bir şey yok. Hiçbir hesabın ban yememe lüksü yok. Kurallara uymamak onun sorumluluğu.

Şikayet Var sitesinde çok şikayet gördüm dava ile ilgili. Sözü geçen hesabı sattıktan sonra bütün bilgileri benden çıkıyor. Hesap ile ilgili hiçbir ilişiğim kalmıyor. Ancak belli bir süre sonra hesapla ilgili alıcının maduriyet yaşadığı ve ya maduriyetin maddi anlamda karşılamanızı ya da hesabı geri vermenizi istiyorlar. Okuduğum şeyler bunlar.
Öyle şeyler olmaz çünkü Riot hesabı satışı zaten yasak. Adam gelip yasak olan bir şeyi yaptık, mağdurum diyemez ki.

Adrese tebligat gönderip para isteyen olmuş. Göz korkutmak mı denir ne denir bilemiyorum ama uğraşmayı düşünmek bile yordu açıkçası.

Şikayet Var sitesinde çok şikayet gördüm dava ile ilgili. Sözü geçen hesabı sattıktan sonra bütün bilgileri benden çıkıyor. Hesap ile ilgili hiçbir ilişiğim kalmıyor. Ancak belli bir süre sonra hesapla ilgili alıcının maduriyet yaşadığı ve ya maduriyetin maddi anlamda karşılamanızı ya da hesabı geri vermenizi istiyorlar. Okuduğum şeyler bunlar.

Gamer***kt sitesinden mi sattınız hesabı? Devamlı dava konularıyla satıcıları mağdur ettiği için Technopat Sosyal'in yasaklı sitelerinden birisi.

Evet. Maddi konuda çok acil bir ihtiyacım olmasa yapmazdım.

Keşke farklı site tercih etseydiniz, o site hesap alma konusunda iyi ancak satma konusunda berbat. En ufak şeyde satıcıya yüklenip dava masrafı adı altında satıcıyı soyuyor resmen. Eğer hesabın ilk sahibi sizseniz ve siz bir şey yapmazsanız başınıza bir şey geleceğini zannetmiyorum.

Keşke farklı site tercih etseydiniz, o site hesap alma konusunda iyi ancak satma konusunda berbat. En ufak şeyde satıcıya yüklenip dava masrafı adı altında satıcıyı soyuyor resmen. Eğer hesabın ilk sahibi sizseniz ve siz bir şey yapmazsanız başınıza bir şey geleceğini zannetmiyorum.
İlk sahibi benim ve böyle bir şey yapmayacağım. Umarım bir sıkıntı çıkmaz da uğraşmaya çalıştırmazlar.

Ne alıcının ne aracı sitenin kanuni hiçbir hakkı yok böyle bir durumda. Tek yapabilecekleri en fazla o da bir tanıdık avukat ile gözünü korkutmak olur.

Site aracılığıyla açılan davaya ilk 1 hafta içerisinde UYAP aracılığıyla itiraz edilmediğinde o parayı "seve seve" alıyorlar. Şikayetvar'da bu şekilde mağdur edilen bir sürü insan var.

Yeni konular

Geri
Yukarı