LoL nasıl bırakılır?

Valorant da bela attığım zevki ve CS go da awp ile attığım no scope zevkini bir tık üstünü Witcher 3 de buldum sinirlendirmek den ziyade karşı tarafı takmayıp birde iyi oynarsan mükemmel.
Hikayeli oyunları online oyun kadar uzun süreli ve bağımlı olacak şekilde oynayamazsın o yüzden pek üzerinde etkisi kalmaz LoL gibi hayatsiz yapmaz

Hikayeli oyunları online oyun kadar uzun süreli ve bağımlı olacak şekilde oynayamazsın o yüzden pek üzerinde etkisi kalmaz LoL gibi hayatsiz yapmaz
Rekabetçi oyunlar, insanların hırslarını manipüle etmek üzerinedir. Başkalarından daha iyi, başarılı olduğu hissini yaratır. Bu tarz hisler de vücutta endorfin gibi belirli başlı hormonların salgılanmasına neden olur. Bu hormonlara kolay ulaşım bağımlılık yapar. Masturbasyon bağımlılığı da bu hormona kolay ulaşma nedeniyle ortaya çıkan bir hastalıktır.

Uzun lafın kısası, rekabetçi oyunlarda hırslanmak yerine kendi hayatımızdaki bazı şeyleri düzene sokmak için hırslanmamız gerekiyor. Ayrıca oyunlara aldığımızdan çok vermemeliyiz.

Ben yıllarca online oyun oynadım. Bir online oyunu(archeage) beğendiğim için önce Çin'de sonra Rusya'da en son da avrupa sunucusu geldiğinde avrupa'da oynadım ve benim ne çincem var ne de rusçam. Ne yazdığını anlamak için google translate'de elimle kendim yazıyordum.

Geriye dönüp baktığımda da anlık zevk haricinde bir şey kazandırdığını düşünmüyorum.

Size de tavsiyem bu tarz online rekabetçi oyunları bırakmanız yönünde olacaktır.

Birden durduk yere CS:GO'yu bırakabildim. Hikayeli oyunlara yönelmelisin.

Bende bir zaman durduk yere Valorant'ı bırakmıştım hikayeli oyun ne oynasam diye düşünüyorum sistemin yettiği oyunlar gerekli hatta bunun için konu bile açtımda pek fazla yanıt alamadım.

Geri
Yukarı