LoL'e yeni başlayanlar için tavsiyeler

Başlamak için biraz geç fakat yinede toparlarsın...
En basit çarlardan başlayabilirsin sırasıyla listesi
Master Yi (Orman,Üst)
Garen (Üst)
Darius(Üst)
Kayn(Orman)
Caitlyn(ADC)
Lux(Destek,Orta,ADC)
Mordekaiser(Üst,Orman)
Sett(Üst)
Bunlar gayet basit şampiyonlar istediğin koridor olanı seçip oynayabilirsin tavsiyem orman oynama çünkü takım gidişatı sana bağlı üst en iyi seçim bence...

1-2 ay kendi başına oyna, kendin bazı şeyleri çözmeye çalış. Oyun zaten Türkçe ve yeterli yönlendirme ve yardımları yapıyor. 2 ayın sonunda YouTube üzerinden başkaları ne yapıyor, nasıl oynuyor onları incele, kendinle kıyasla. Sen ne yapmıyorsun, adamlar neyi fazladan yapıyor, bunların analizini yaparsın.

En basitinden kendimden örnek vereyim, topta Akali oynadığım zamanlar, 3-4 ay oynayıp çok bir üstünlük kuramadığım çoğunlukla tokat yediğim bir dönem olmuştu. Sonradan "Top Akali gameplay" diye aratıp bir baktım oynayan nasıl oynuyor diye, ondan sonra Akali main olmuştum :)

Ama tekrar edeyim, önce kendin bir şeyler yapmaya çalışman lazım, sonra izleme gelir. Önce izlersen o iş olmaz.

LoL oynamaya yeni başladım ne yapmam gerektiğini fazla bilmiyorum tavsiyeleriniz var mı hangi karakteri kullanayım? Hangi karakterlein ne yapması gerekir? Maçta ne yapmamalıyım? vb.

Bak şimdi Shaco'yu alıyorsun normal oyuna giriyorsun kimsenin fikrini önemsemeden çarpı kitleyip oyunu bozduruyorsun her oyun işe yarıyor😀

Belli bir eloya kadar öyle. Düşük eloda gırgırına oynuyor herkes. Biraz sabredip en azından platin ligine geldiğinizde düzelmeye başlıyor.

2015 baharda Master elo da eğlencesine oynuyordum. Şu an Silver atıyor beni beyefendi. Tek gelişen ve düzelen şey rapor sistemi olabilir. Her raporladığım ban yiyor. Riot'un yıllardır kötüye sürüklenirken tek başarısıdır bana göre. Öyle salak saçma e-girl şampiyonlar çıkarması hele. 👿

Yeni konular

Geri
Yukarı