M-Audio 192/4 ses kartı düzgün çalışmıyor

viamort

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bunu tam olarak nasıl anlatabilirim bilmiyorum. G513QM bir laptopa M-Audio 192/4 ses kartı takıyorum 5V girişe Type-C kablosuyla.

İlk Driver'ı kurduğumda hiçbir sıkıntısı yoktu. Fakat daha sonradan neden bilmiyorum problemler yaşamaya başladım. Başlıca sorun: Kafasına göre sample Rate değiştirip her ses dinletisinde hışırtı çıkarması.

Driver'dan sample Rate ayarlıyorum, fakat Windows'ta alakasız değerlere değişiyor. Manuel olarak değiştiriyorum, bu sefer de YouTube'dan bir video izlemek istersem otomatik olarak 48Khz'ye dönüyor. Aşağıdaki videoda biraz açıklamaya çalıştım durumu.

Videodakinden başka bir sorun daha var, işitsel bir şeyi dinlemek için açmaya çalıştığımda ses kartından kulaklıklara "harşh" diye bir hışırtı sesi geliyor. Kullanılmadığı zamanlar kapatıyor sanki kendini kart.

Bilgisayarın işlemcisi Ryzen 7 5800H.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de bulunmakta, bir aralar voicemeeter banana ile sorunu hallettim gibi olmuştu fakat tekrardan başladı. Sorunu çözebildiniz mi?

Aynı sorun bende de bulunmakta, bir aralar voicemeeter banana ile sorunu hallettim gibi olmuştu fakat tekrardan başladı. Sorunu çözebildiniz mi?
Çözümü mailleşerek şu şekilde çözdüm; driver'ın 1.0.4 versiyonunu kaldırıp internetten 1.0.3 versiyonunu indirdim. Yeni versiyon hatalı.

VCMeter kurmayın, ikisinin asioları çakışıyor daha da sıkıntı olur

Yeni konular

Geri
Yukarı