Mac OS X kuramayanlar üzülmesin diye.. Pear Linux

sourceforge.net: Pearl Linux / Profile
aklınıza ne gelirse bu tanınmamış sürümde dede var bütün güncel programlar gömülü geliyor ve 3 masa üstü deteği var siz oradan mac efektli olanı seçtinizmi tamam debian tabanlı bide birkaç yönleme istiyor plank ve üst bar gibi plankı ayarladım lakin üst bara fazla müdahale edemedim tam bilen varsa banada yardımcı olsun

bir kaç ekran görüntüsü

Dosya Ekleri

• Seçim_005.png
    Seçim_005.png
    69,2 KB · Görüntüleme: 550
  • Çalışma Alanı 1_006.png
    Çalışma Alanı 1_006.png
    60,3 KB · Görüntüleme: 493
  • Çalışma Alanı 1_015.png
    Çalışma Alanı 1_015.png
    296,2 KB · Görüntüleme: 527
  • Çalışma Alanı 1_014.png
    Çalışma Alanı 1_014.png
    402,6 KB · Görüntüleme: 430
  • Çalışma Alanı 1_013.png
    Çalışma Alanı 1_013.png
    118,1 KB · Görüntüleme: 422
  • Çalışma Alanı 1_012.png
    Çalışma Alanı 1_012.png
    126,6 KB · Görüntüleme: 540
  • Çalışma Alanı 1_011.png
    Çalışma Alanı 1_011.png
    255,8 KB · Görüntüleme: 448
DistroWatch.com: Pear Linux

Pear Linux projesi bitirildi, nedeni ise o konspete daha iyi bir işletim sistemi çıkarıldı.

Elementary OS;

DistroWatch.com: elementary OS

Kesinlikle tavsiye ederim. Ubuntu tabanlı bir linux dağıtımıdır, hard disk'te Elementary kuranlar SSD'li windows ile yaklaşık aynı sürede açılıyor diyorlar. Oldukça hızlı, güvenli bir işletim sistemi. Freya yeni çıktığı için sistem içi ufak tefek kararsızlıklar var ama hızlı bir şekilde bu hatalar kapatılıyor. Bu nedenle oldukça kararlı bir işletim sistemi, tavsiye ederim. :)

Ayrıca eğerki farklı birşey denemek istiyorsanız;

Deepin Linux;

DistroWatch.com: deepin

Site özünde çince ama sağ üstteki dünya küre şekline tıklayıp ingilizceye çevirebilirsiniz. Türkçe desteği hakkında pek bir bilgim yok ama işletim sistemi olarak güzel diyorlar. Zaten ingilizce de kullansanız, nereye tıkladığınızı, ne yaptığınızı biliyorsunuz. Şu ana kadar hiç türkçe linux kullanmadım misal...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı