Pear OS ekran aşağı kaydı

Linuxa fazla yük bindiriyor kastırıyor diyorlar hocam?

XFCE kadar özelleştirilebilmesine rağmen kaynak tüketiminin bu kadar az kaldığı başka bir DE var mı bilmiyorum ben şahsen. Kullanmak istediğiniz Pear OS, KDE ortamının temayla MacOS görüntüsü verilmiş versiyonu. Önceki mesajımda da söylediğim gibi desteği kesilmiş bu dağıtım yerine halen geliştirilen ve destek bulmakta sorun yaşamayacağınız bir dağıtımı önceden söylediğim masaüstü ortamlarıyla bu hale getirebilirsiniz. Dağıtımın ne olduğu neredeyse hiç fark etmiyor.

Xfce kadar özelleştirilebilmesine rağmen kaynak tüketiminin bu kadar az kaldığı başka bir de var mı bilmiyorum ben şahsen. Kullanmak istediğiniz pear OS, KDE ortamının temayla macOS görüntüsü verilmiş versiyonu. Önceki mesajımda da söylediğim gibi desteği kesilmiş bu dağıtım yerine halen geliştirilen ve destek bulmakta sorun yaşamayacağınız bir dağıtımı önceden söylediğim masaüstü ortamlarıyla bu hale getirebilirsiniz. Dağıtımın ne olduğu neredeyse hiç fark etmiyor.

Tamam hocam kızmayın Xfce indirdim Rufus'la yüklüyorum şimdi dualboot yapacağım.

Tamam hocam kızmayın Xfce indirdim Rufus'la yüklüyorum şimdi dualboot yapacağım.
Yok ne kızması, çok derinlemesine olmasa da aşağı yukarı 7-8 aydır GNU/Linux kullanıyorum. GNOME ve Cinnamon deneyimim pek olmasa da KDE ve XFCE kullandım. KDE buglı deniyor ben çok sorun yaşamasam da sıkıntılar çıkmıştı. Ayrıca KDE, XFCE'ye göre daha fazla kaynak tüketiyor. XFCE boşta 400-500 MB Ram'e kadar inebiliyor. KDE'yi hatırlamasam da benim sistemimi arada kastırcak kadar kullanıyordu. XFCE indirdim derken hangi dağıtımı kastettiniz acaba?

Yok ne kızması, çok derinlemesine olmasa da aşağı yukarı 7-8 aydır GNU/Linux kullanıyorum. GNOME ve cinnamon deneyimim pek olmasa da KDE ve Xfce kullandım. KDE buglı deniyor ben çok sorun yaşamasam da sıkıntılar çıkmıştı. Ayrıca KDE, Xfce'ye göre daha fazla kaynak tüketiyor. Xfce boşta 400-500 MB RAM'e kadar inebiliyor. KDE'yi hatırlamasam da benim sistemimi arada kastırcak kadar kullanıyordu. Xfce indirdim derken hangi dağıtımı kastettiniz acaba?

Manjaro indirdim çünkü.

Aslında Xfce masaüstünüzü buradaki gibi yapabiliyorsunuz.

Bu kullanıcının verdiği linkteki adam Manjaro Xfce kullanıyormuş yorumlarda gayet pozitif.

Yeni konular

Geri
Yukarı