MacBook Air 8 GB vs MacBook Air 16 GB vs Notebook 16 GB (Windows)

SleuthWolf

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bununla ilgili birçok konu var ama kullanım amacı olarak tam benimle alakalı olan konuyu bulamadım.

Kullanım amacım: Bir sosyal bilimler öğrencisi olarak Office programları, günlük işler.
Ama hedefim alacağım PC'yi önümüzdeki 10 yıl boyunca kullanabilmek. Bu yüzden bazıları bana günlük işler yapacak olsan bile 10 yıllık sürede MacBook için 8 GB RAM yetersiz kalır, onun yerine 16 GB'lık olan versiyonu veya 16 GB'lık Windows işletim sistemli başka bir notebook almamı önerdi, bazıları ise 8 GB RAM'in günlük işler için oldukça yeterli olduğunu söyledi. Aslında MacBook 16 GB RAM olanı almaya karar vermiştim lakin Pt'de 16 GB'lık versiyonundan kalmamış, ne zaman gelir belirsiz. Malum üniversiteler de açıldı. Sizce 8 GB RAM'lik olanı mı almalıyım, 16 GB RAM olanı mı beklemeliyim veya 16 GB RAM'lik başka bir notebook mu almalıyım?

Şimdiden cevaplayanlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 GB Windows bir laptop almanı öneririm. En azından ramı ve ssd'si yükseltilebilen modeller oluyor.
Edit: Kusura bakmayın normal bir mac düşündüm. M1 modeli aklıma gelmedi. Bu durumda M1 öneririm.

Windows pc'yi de 8 gb mac'i de 10 sene kullanamazsınız. 16gb mac tercih etmelisiniz. Depolama tarafında da ihtiyacınızın bir üstünü tercih ederseniz iyi olur.

Öncelikle benim tavsiyem sana Macbook Air olacaktır. 10 yıl gibi uzun bir sürede sana sıkıntı çıkartmayacak ve performansını koruyacaktır. Günlük işler ve ofis programları için 8GB hayli hayli yeter merak etmeyin. 8GB RAM ile Web geliştirme yapılabiliyor, Office programlarını hayli hayli çalıştırır merak etmeyin. Eğer bütçeniz varsa tabii ki 16GB'lık modelini de alabilirsiniz. İleriye dönüklüğü daha yüksek olur ve eğer başka işlevler de kullanmak isterseniz de sorun yaşatmaz. İlla 16GB gerekli değil ama alabiliyorken almanızı da tavsiye ederim. Notebook'a hiç bulaşmamanızı tavsiye ederim, istedikleriniz için en uygun cihaz şu anda Macbook Air M1 olacaktır.

Windows pc'yi de 8 gb mac'i de 10 sene kullanamazsınız. 16gb mac tercih etmelisiniz. Depolama tarafında da ihtiyacınızın bir üstünü tercih ederseniz iyi olur.
8gb ramli i5 early 2015 Macbook Pro'm var. Hala sıkıntısız kullanabiliyorum. Sadece 3 yıl öncesine kadar World of Tanks Blitz oynuyordum. Oyunun görselliğini arttırdıkları için artık oynarken zorluyor. Office olsun, dc olsun, FCP video edit olsun, günlük işlerim olsun hiç sıkıntı yaşamıyorum. Sadece pili şişti değişim istiyor:D Ama ekran kalitesi olsun apple ekosistemi olsun çoook keyifli cihaz.

8gb ramli i5 early 2015 Macbook Pro'm var. Hala sıkıntısız kullanabiliyorum. Sadece 3 yıl öncesine kadar World of Tanks Blitz oynuyordum. Oyunun görselliğini arttırdıkları için artık oynarken zorluyor. Office olsun, dc olsun, FCP video edit olsun, günlük işlerim olsun hiç sıkıntı yaşamıyorum. Sadece pili şişti değişim istiyor:D Ama ekran kalitesi olsun apple ekosistemi olsun çoook keyifli cihaz.
8gb ram 2022'de yetmez demiyorum ki. Tabiiki kullanırsınız.
8gb ram 10 sene 2032'de yetmez diyorum.

8 GB RAM 2022'de yetmez demiyorum ki. Tabii ki kullanırsınız.
8 GB RAM 10 sene 2032'de yetmez diyorum.

Şeyi anlamıyorum Mac alanlar zaten oyun oynamıyor, ve çoğunluğunun kullandığı programlar güncellenince sistem gereksiniminde artış istemiyor bu durumda günlük kullanım ve ofis işlerinde 10 sene değil 100 sene gene yeter. Unutmayın aldığınız cihaz bugün ne performans veriyorsa 10 sene sonra da (termal macun ve bataryalardan dolayı olan yavaşlamalardan bahsetmeyin) aynı işlerde aynı performansı verecektir.

Şeyi anlamıyorum Mac alanlar zaten oyun oynamıyor, ve çoğunluğunun kullandığı programlar güncellenince sistem gereksiniminde artış istemiyor bu durumda günlük kullanım ve ofis işlerinde 10 sene değil 100 sene gene yeter. Unutmayın aldığınız cihaz bugün ne performans veriyorsa 10 sene sonra da (termal macun ve bataryalardan dolayı olan yavaşlamalardan bahsetmeyin) aynı işlerde aynı performansı verecektir.
Şu An 2012 cihazlarını kullananlar var ve m1 m2 ler onların çok ilerisinde

Geri
Yukarı