MacBook Air M1 pil döngüsü nasıl olmalı?

Bendeki bu olayın sebebi nedir peki sizce hocam diğer kullanıcılarda prize takılı kullandıklarında otomatik %80e sabitliyor batarya sağlığı bende prize takılı olarak kullanıyorum bende neden bu şekilde sabitlemek yerine her gün %91'e kadar inidirip tekrar %100 yapıyor bunu günde 1 sefer muhakkak yapıyor ve bu işlemde nereden baksan 2 saati geçiyor boşaltıp doldurması.
Bu makalenin sorununuzu çözmesi lazım.

Bu makalenin sorununuzu çözmesi lazım.

Hocam diğer kullanıcılarda olan bu bende böyle olmasını istiyorum %80 civarına sabitlemesini fakat bende bu şekilde olmuyor ki %100'den %90a inidirip tekrar %100e tamamlıyor ve bunu günde 1 kere her gün yapıyor istisnasız o garip. Geliyor.

Hocam diğer kullanıcılarda olan bu bende böyle olmasını istiyorum %80 civarına sabitlemesini fakat bende bu şekilde olmuyor ki %100'den %90a inidirip tekrar %100e tamamlıyor ve bunu günde 1 kere her gün yapıyor istisnasız o garip. Geliyor.
Kullanma alışkanlığı mı edinmiş acaba. 20-80 arası siz manuel müdahale edin 3-4 gün. Takın çekin yani. Bakalım sonra 80 den sonra ağır sarj etmeye başlıyor zaten açıksa özellik. Acele etmeyin. Öğretmeye çalışır gibi kullanın yani şu süreçte.

Kullanma alışkanlığı mı edinmiş acaba. 20-80 arası siz manuel müdahale edin 3-4 gün. Takın çekin yani. Bakalım sonra 80'den sonra ağır şarj etmeye başlıyor zaten açıksa özellik. Acele etmeyin. Öğretmeye çalışır gibi kullanın yani şu süreçte.

Hocam zaten bu şarjı %80e sabitleme olayı genelde prize takılı olarak kullanan kişilerde oluşuyor hatta makalede ki resimde de yazıyor (pil ile nadiren kullanıyor) diye parantez içinde bende o şekilde kullanıyorum aslında benim garibime giden de bu Apple'la soruyorum onlarda bilmiyor, bu arada %80'den sonra yavaş şarj etmesi hızlı şarj etmesi ben onu dert etmiyorum usta o kafasına göre takılsın zaten benim tek derdim şarjımın her gün %100 iken %90a inidirip tekrar doldurması yani bunu her gün yapmasına ne gerek var o saçma milletteki gibi bende neden olmuyor ki sabitle işte %80e en temizi en sağlıklısı o şekilde zaten bendeki garip olan.

Merhaba,
Konuyu tamamen okudum ama anlayamadım hocam beni de aydınlatabilir misiniz? Bende cihazı yeni aldım. Şarj %20 iken 100'e kadar şarj etmem yetmez mi? 80 de neden durmalıyız. Aşırı bir kullanim yapmıyorum normal web, Office işleri yani. Ek olarak pil ömrü 60 70 olursa değişimi yapılıyor mu? Ücret bilgilerini nasıl görebiliriz. MacBook Air M1 2020 16 GB RAM modeli var bende.

Şarj %20 iken 100'e kadar şarj etmem yetmez mi? 80 de neden durmalıyız.
Normal kullanımda ne kadar şarj ettiğiniz pek önemli değil, isterseniz sürekli pilde de kullanabilirsiniz. 20-80 arası kullanım pile daha az zarar verir ama olmazsa olmaz bir kural değil, birkaç yıllık kullanımda bile ancak ufak farklar oluşur. Bence dikkat edilmesi gereken asıl nokta uzun süre kullanmayacaksanız %20-80 arasında saklamanız.
Ek olarak pil ömrü 60 70 olursa değişimi yapılıyor mu? Ücret bilgilerini nasıl görebiliriz.
Pil ömrünüz azalırsa isteğinize bağlı olarak ücretli değişim yapabilirsiniz. Şu an pil değişim ücreti 2279 TL ve bu ücret her zamla birlikte değişiyor. Aşağıdaki sayfadan takip edebilirsiniz.

Normal kullanımda ne kadar şarj ettiğiniz pek önemli değil, isterseniz sürekli pilde de kullanabilirsiniz. 20-80 arası kullanım pile daha az zarar verir ama olmazsa olmaz bir kural değil, birkaç yıllık kullanımda bile ancak ufak farklar oluşur. Bence dikkat edilmesi gereken asıl nokta uzun süre kullanmayacaksanız %20-80 arasında saklamanız.

Pil ömrünüz azalırsa isteğinize bağlı olarak ücretli değişim yapabilirsiniz. Şu an pil değişim ücreti 2279 TL ve bu ücret her zamla birlikte değişiyor. Aşağıdaki sayfadan takip edebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim iyi günler dilerim.

Merhaba,
Konuyu tamamen okudum ama anlayamadım hocam beni de aydınlatabilir misiniz? Bende cihazı yeni aldım. Şarj %20 iken 100'e kadar şarj etmem yetmez mi? 80 de neden durmalıyız. Aşırı bir kullanim yapmıyorum normal web, Office işleri yani. Ek olarak pil ömrü 60 70 olursa değişimi yapılıyor mu? Ücret bilgilerini nasıl görebiliriz. MacBook Air M1 2020 16 GB RAM modeli var bende.

Yok hocam konu farklı ben hep prize takılı olarak kullanıyor iyileştirilmiş pil şarjı açık MacBook'ların bir özelliği var uzun süre prize takılı olarak kullananlarda şarj %100 sabit kalmıyor %80 civarına sabitliyor kendisi otomatik bende ise %100 olan şarjım her gün %90a inip tekrar dolarak %100'e tamamlıyordu her gün bu doldur boşalt yapması can sıkıcıydı bende diğer kullanıcılardaki gibi şarjımın %80 civarına kendiliğinden sabitlenmesini istiyordum geç oldu biraz bende ama oldu sonunda kısaca özet bu sadece işin garip tarafı Apple kıdemli departman çalışanları maalesef çoğu konu hakkında bilgisiz ben bile 2-3 ay MacBook geçmişimle çoğundan daha fazla bilgiliyim :)

Yok hocam konu farklı ben hep prize takılı olarak kullanıyor iyileştirilmiş pil şarjı açık MacBook'ların bir özelliği var uzun süre prize takılı olarak kullananlarda şarj %100 sabit kalmıyor %80 civarına sabitliyor kendisi otomatik bende ise %100 olan şarjım her gün %90a inip tekrar dolarak %100'e tamamlıyordu her gün bu doldur boşalt yapması can sıkıcıydı bende diğer kullanıcılardaki gibi şarjımın %80 civarına kendiliğinden sabitlenmesini istiyordum geç oldu biraz bende ama oldu sonunda kısaca özet bu sadece işin garip tarafı Apple kıdemli departman çalışanları maalesef çoğu konu hakkında bilgisiz ben bile 2-3 ay MacBook geçmişimle çoğundan daha fazla bilgiliyim :)
Hocam nasıl çözdünüz sorunu?

Yeni konular

Geri
Yukarı