MacBook Air M1 prize takılı olmalı mı?

Daha fazla  
Merhabalar MacBook Air M1 cihaza sahibim arada LoL falan oynuyorum fakat şu konuda ne yapmalıyım; cihazı prize takılı mı kullanmalıyım yoksa şarjı azalana kadar prize takmadan mı kullanmalıyım? Ömür kısaltır mı?

Merhabalar MacBook Air M1 cihaza sahibim arada LoL falan oynuyorum fakat şu konuda ne yapmalıyım; cihazı prize takılı mı kullanmalıyım yoksa şarjı azalana kadar prize takmadan mı kullanmalıyım? Ömür kısaltır mı?
Oyun oynarken cihaz şarjda olursa performansınız daha iyi olacaktır büyük ihtimalle. Onun dışında laptopu şarjda kullanmak biraz bataryaya zarar verebilir. Ama çok yüksek bir derecede de bataryanın sağlığı gitmez. ama sadece oyun oynarken prizde kullanırsanız bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Oyun oynarken cihaz şarjda olursa performansınız daha iyi olacaktır büyük ihtimalle. Onun dışında laptopu şarjda kullanmak biraz bataryaya zarar verebilir. Ama çok yüksek bir derecede de bataryanın sağlığı gitmez. Ama sadece oyun oynarken prizde kullanırsanız bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Oyun oynarken ısınma oluyor o normal bir şey yani yüksek derecelerde prize takılı mı kullanmam lazım.

Macbook'larda pilde veya şarjda performans farkı olmuyor ancak elinizden geldiğince prizde kullanın.

Oyun oynarken ısınma oluyor o normal bir şey yani yüksek derecelerde prize takılı mı kullanmam lazım.
Yok oyun oynarken fişe takmanız iyi olabilir çünkü performans artabiliyor (kesin değil ama belki bir ihtimal). Onun dışında bilgisayarı gereğinden fazla (yani %100'den sonra şarj etmeye çalışmak) şarj etmeye çalışırsanız bataryaya zarar verebilirsiniz.

Yok oyun oynarken fişe takmanız iyi olabilir çünkü performans artabiliyor (kesin değil ama belki bir ihtimal). Onun dışında bilgisayarı gereğinden fazla (yani %100'den sonra şarj etmeye çalışmak) şarj etmeye çalışırsanız bataryaya zarar verebilirsiniz.
Macbook'larda otomatik ayarlıyor şarjdan çıkarmaya gerek yok. Pil sağlığı ayarlarını açın yeter.

Bu soru için ben de konu açmıştım. Burada denildiği gibi şarja ulaşım varsa şarjda durması daha iyi olur çünkü bataryayı deaktif edip direkt gücü çipe gönderiyor. Bataryada kullanmak istiyorsanız kullanabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video yeterince yardımcı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı