MacBook Pro M1 vs. MacBook Pro 13 Inch

Crealest

Decapat
Daha fazla  
İyi forumlar dilerim,
Iki hafta önce MacBook Pro 13 ınch 10. nesil i5 işlemcili modeli sipariş verdim ve kendileri hala "işleniyor" aşamasında. Bugün de bildiğiniz üzere yeni MacBook'lar tanıtıldı. Henüz elime geçmemişken bu ürünün siparişini iptal edip yeni çıkan Mac'e yönelmem mantıklı olur mu tamamen paramın karşılığında aldığım ürün olarak baktığımız zaman? Bahsettiğim ürünler yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemek adına ektedir.

Dosya Ekleri

• Eski.PNG
    Eski.PNG
    19,5 KB · Görüntüleme: 190
  • M1.PNG
    M1.PNG
    18 KB · Görüntüleme: 191
Hayır, henüz çok yeniler. Uygulama optimizasyonlarının "her ne kadar" yapılmış olduğu söylenilse de ilk parti ARM dizüstülerin kesinlikle alınmaması gerektiğindne yanayım.

Derseniz ki aradaki fiyat farkı çok fazla, karar sizin tabii.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Hayır, henüz çok yeniler. Uygulama optimizasyonlarının "her ne kadar" yapılmış olduğu söylenilse de ilk parti ARM dizüstülerin kesinlikle alınmaması gerektiğindne yanayım.
Cevabınız için teşekkür ederim anlamadığım bir kısmı tekrar sormak istiyorum. İlk çıkan serinin alınmaması gerektiğini mi düşünüyorsunuz yoksa kullanıcılar tarafından gerçek geri dönüşler olmadan alınmasına mı karşısınız? Eğer ikinci seçenek ise bekleyebilirim acelem yok sonuç olarak çok ucuz ürünlerden bahsetmiyoruz yanlış bir karar vermek istemiyorum ben de hali ile.

Macbook Pro M1 diye bir şey yok. M1 işlemcili ve Intel işlemcili Macbook Pro 13 var.

ARM işlemcili modellerin incelemeleri yayınlanmadan almayın bence.

Şahsen sıkıntı çıkaracak bir uygulama göremiyorum.
...yoksa kullanıcılar tarafından gerçek geri dönüşler olmadan alınmasına mı karşısınız?

Evet, gerçek geri dönüşler gelmeden ve incelemeler gelmeden almak doğru olmaz, bana göre.

Artı -1 Eksi
Macbook Pro M1 diye bir şey yok. M1 işlemcili ve Intel işlemcili Macbook Pro 13 var.

ARM işlemcili modellerin incelemeleri yayınlanmadan almayın bence.

Şahsen sıkıntı çıkaracak bir uygulama göremiyorum.
Hocam bakmak lâzım. Kesin konuşamıyorum. Sıkıntı çıkartmalarından ziyade, optimizasyona bakmak önem belirtiyor diye düşünüyorum.
Cevabınız için teşekkür ederim anlamadığım bir kısmı tekrar sormak istiyorum. İlk çıkan serinin alınmaması gerektiğini mi düşünüyorsunuz yoksa kullanıcılar tarafından gerçek geri dönüşler olmadan alınmasına mı karşısınız? Eğer ikinci seçenek ise bekleyebilirim acelem yok sonuç olarak çok ucuz ürünlerden bahsetmiyoruz yanlış bir karar vermek istemiyorum ben de hali ile.
Kullanıcılar bir test etsin hocam. Deneyimler, uygulama optimizasyonu vs. testler paylaşılsın. Kesin emin olunduktan sonra alınmasından yanayım.

Ama fiyat farkı tercih sebebiniz olacaksa, ARM düşülür; hatta direkt alınır.

Hocam bakmak lâzım. Kesin konuşamıyorum. Sıkıntı çıkartmalarından ziyade, optimizasyona bakmak önem belirtiyor diye düşünüyorum.

Big Sur tamamen ARM işlemcili cihazlar için yapılmış bir OS zaten. Menü tasarımları, kutucuk tasarımları, saydamlaık unsurları aynı mobil bir cihaz gibi.

Sadece, x86 tabanlı uygulamalar için sıkıntı olabilir, ki bunun için de uygulama geliştirmişlerdi. Bekleyip görmek gerek lakin x86 uygulamalar dışında optimizasyon sıkıntısı olacağını sanmam. Zira kendi bilgisayarları, kendi donanımları ve kendi işletim sistemleri günün sonunda.

Beklemekte yarar var. Zaten alınsa bile hemen gelmeyecek. :)

2 hafta önce aldıysan iptal etme bence büyük ihtimalle öğrenci indirimiyle 15 bin tl ye aldın. Hatta eğer 29 ekimden önce aldıysan AirPods'ta almış olmalısın. Bence her türlü gelmesini bekle incelemelerden önce gelse bile 2 hafta iade için vaktin var. Video, fotoğraf, ses editi için daha iyidir büyük ihtimalle. Pil ömründe de fark var tabi.

2 hafta önce aldıysan iptal etme bence büyük ihtimalle öğrenci indirimiyle 15 bin tl ye aldın. Hatta eğer 29 ekimden önce aldıysan AirPods'ta almış olmalısın. Bence her türlü gelmesini bekle incelemelerden önce gelse bile 2 hafta iade için vaktin var. Video, fotoğraf, ses editi için daha iyidir büyük ihtimalle. Pil ömründe de fark var tabi.
Evet öğrenci indirimi ve AirPods Pro ile birlikte aldım ancak AirPodlar elime ulaşalı 14 günü geçti dolayısı ile iade edebileceğimi sanmıyorum. Airpods'u ücretsiz verirken aslında ücretini Macbook üzerinden indirim olarak geçtikleri için MacBook iadesi yapmam durumunda 15.000 Tl olarak değil 12.744 gibi bir miktar olarak iade gösteriyor. Bu durumda tam ücret ile AirPods Pro almış oluyorum anlayacağınız. İade olaylardan dolayı birazcık zor gibi duruyor ancak bir yolunu bilen varsa tavsiyelere açığım her zaman.

Evet öğrenci indirimi ve AirPods Pro ile birlikte aldım ancak AirPodlar elime ulaşalı 14 günü geçti dolayısı ile iade edebileceğimi sanmıyorum. Airpods'u ücretsiz verirken aslında ücretini Macbook üzerinden indirim olarak geçtikleri için MacBook iadesi yapmam durumunda 15.000 Tl olarak değil 12.744 gibi bir miktar olarak iade gösteriyor. Bu durumda tam ücret ile AirPods Pro almış oluyorum anlayacağınız. İade olaylardan dolayı birazcık zor gibi duruyor ancak bir yolunu bilen varsa tavsiyelere açığım her zaman.
Bu konuda müşteri hizmetleri ile konuşursan çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Bu 14 günü esnetebiliyorlar. Ben de bir sorun yaşamıştım 14 günlük süreyi 20 güne çıkarmışlardı. Ben süre dolmadan önce yapmıştım. Lakin yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Dediğiniz gibi faturaları ayrı kesildiği içinde sıkıntı olabilir. En sağlıklısı müşteri hizmetlerinden bilgi almak olacaktır.

Bu konuda müşteri hizmetleri ile konuşursan çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Bu 14 günü esnetebiliyorlar. Ben de bir sorun yaşamıştım 14 günlük süreyi 20 güne çıkarmışlardı. Ben süre dolmadan önce yapmıştım. Lakin yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Dediğiniz gibi faturaları ayrı kesildiği içinde sıkıntı olabilir. En sağlıklısı müşteri hizmetlerinden bilgi almak olacaktır.
Cevabın için teşekkür ederim yarın gün içerisinde müşteri hizmetleri ile görüşür, gelişmeleri bu yanıt üzerinden aktarırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı