MacBook'lar neden bu kadar pahalı?

Apple pahalıdır, felsefesinde cikmanin zamanı geldi. Apple artık eski Apple degil.
Daha doğrusu rakipleri eskisi gibi değil. Apple her zamanki gibi ayakta duruyor. Bundan dolayı da benim gözümde rakipleri kaybediyor.

Apple ürünleri, bizim insanların çoğunluğu bilgisayarı oyun için kullandığından sadece marka olduğu için pahalı olduğunu düşünür. Ama bir yazılımcı ya da grafik tasarımcı gibi işler için kendi fiyatındaki Windows bilgisayarlardan daha yüksek performans verdiği ve daha uzun ömürlü olduğu için parasını tamamen hak eder.

Şimdi de birkaç kişi çıkıp, "Ama donanımı çok kötüüüü, ben o paraya daha güçlü PC toplarım" diyeceği için onun açıklamasını da yapayım.

Olay burada donanımda değil yazılımdadır. Apple sadece belirli işlemcilere göre yazılım yaptığı için daha optimize ve hafif yazılım kullanır ve güçlü donanım ile arasındaki farkı çok rahat kapatır. Windows ise tonlarca işlemci modeline ve markasına, tonlarda GPU'ya göre yazdığı için hantal bir işletim sistemidir.

Senin bilgisayarının donanımı daha iyi olsa bile Apple performansına yaklaşamaz.

Son düzenleme:
Marka adında ziyade ülke durumları daha büyük etken. Yurt dışında 800 euro fiyat bandında bu cihazlar.
Yanlış bilgi olmasın, Amerika'da vergisiz 999 dolar ama onun dışında çoğu ülkede vergi dahil fiyatı yazdıkları için 1100-1300 euro civarına alınabiliyor MacBook Air, %10 öğrenci indirimi hariç fiyatı tabi bu.

Yanlış bilgi olmasın, Amerika'da vergisiz 999 dolar ama onun dışında çoğu ülkede vergi dahil fiyatı yazdıkları için 1100-1300 euro civarına alınabiliyor MacBook Air, %10 öğrenci indirimi hariç fiyatı tabi bu.
Benim hatam kusura bakmayın ama yine de asgari ücret oranına vurulduğunda çok pahalı değil zira kullanım olarak fiyatına göre uzun süre kullanım vaat ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı