Mahalle bilgisayarcısı ile yaşadığınız anılar

iPhone 6 yaptırmaya gittik. 300 TL istedi, 1 gün süre istedi. Bir yan mağazasına gittiğimizde 10-15 dakika isteyip 50 TL yaparım dedi.

Genelde onlar anakartı çalıyorlar. iCloud için mi?
Yıl 2010 4 GB RAM'i çalıp yerine 512 MB RAM koyan, ekran kartımı çalıp onboard kullandıran ama işlemcime dokunmayan abiye bir ağız dolusus övgüler.

Genelde onlar anakartı çalıyorlar. iCloud için mi?
Yıl 2010 4 GB RAM'i çalıp yerine 512 MB RAM koyan, ekran kartımı çalıp onboard kullandıran ama işlemcime dokunmayan abiye bir ağız dolusus övgüler.
Yok, anakart yerinde -sanırım-. Ekran feci şekilde kırılmıştı. Onu yaptırmıştım.

1618835101535.png

Kardeşim 3090 varmış, onu çıkardım 1050 taktım. Bir de 32 GB RAM fazla, 8 GB yaptım onu da haberin olsun.

2x3 RAM vardı 2. kanal çalışmıyor kardeşim diye 6 GB'lık tek kanal RAM takmıştı. Ama benimki 1600MHz RAM'di o adam 1300'lük takmıştı. Bakım termal macun falan filan diye o zamanın 250 TL'sini almıştı. Yıl 2016 öyle düşünün. Ben 2 sene sonra kadar fark ettim olayı ama iş işten geçti...

GTA 5 kısayolunu USB'ye atmıştım. İşin kötü yanı şu kendimi hacker gibi hissediyordum. Oyun dosyalarını da alsaydım keşke ya. Benim hiç kazıklanma dururum olmadı. Aklıma geldi bir de slayt ödevi vardı. Yapıyordum. Sonra bir baktım sağ altta 50 TL yazıyor. O an öyle korkmuştum ki. Bilgisayarcının şaka yaptığını sonradan anladım.

Geri
Yukarı