Makarna sosu önerileri

@saY @Alparslan

Ben bu sıralar hızlı takılıyorum. Yapmak istersen Barilla'nın penne makarnası ile güzel gidiyor. Grana Padano peyniri en son Şok markette 150 gramı 129 TL mi neydi, hala duruyorsa kap bir tane. Ben 3-4 tane aldım bu fiyata bir daha bulamazsın, İtalya'dan ithal edip etiket koymuşlar.

Eki Görüntüle 2110967
Napoliten sosunu nereden buldunuz?

Köri soslu favorim.
Hocam bende severim köri soslu ama denemediğim şeyler denemek istiyorum.

Son düzenleme:
Kremalı olursa çok iyi olur, basit şeyler önermeyin domates sosu gibi, farklı şeyler önerin arkadaşlar. Aroma patlaması yaşamak istiyorum. Mantar vs, yerim. Acı severim, şu ana kadar yediğim soslar.
Körili.
Fesleğenli.
Zerdeçallı.
Fettuccine alfredo.
Daha var ama aklıma gelmedi şimdi.

Ben makarnayı 5 dk normal haşlayıp 1 çay kaşığı zerdeçal ekliyorum sonra 5 dk daha pişirip süzüyorum ve o sudan yarım su bardağından çok az kenara alıyorum. Sonra krema, makarna suyu 1 tatlı kaşığı fesleğen koyuyorum ve 1 yemek kaşığı tereyağı koyuyorum. Kremayı biraz tencerede ısıtıyorum üstüne makarnayı ekliyorum. Aynı tavuk dünyasının makarnası oluyor deneyebilirsiniz.

Kremalı olursa çok iyi olur, basit şeyler önermeyin domates sosu gibi, farklı şeyler önerin arkadaşlar. Aroma patlaması yaşamak istiyorum. Mantar vs, yerim. Acı severim, şu ana kadar yediğim soslar.
Körili.
Fesleğenli.
Zerdeçallı.
Fettuccine alfredo.
Daha var ama aklıma gelmedi şimdi.
Hocam konudan bağımsız tavuk burgeri yaptınız mı?

Yıllar önce böyle bir makarna konusuna katılmıştım ama çok uzun zaman oldu. Neden etiket geldi acaba bana?
Yıllar önceki konudan buldum sizi :DDD

Hocam konudan bağımsız tavuk burgeri yaptınız mı?
Hocam bütçe yetmedi ya, şu aralar kıyma falan aldım lahmacun yaptım evde.

Ben makarnayı 5 dk normal haşlayıp 1 çay kaşığı zerdeçal ekliyorum sonra 5 dk daha pişirip süzüyorum ve o sudan yarım su bardağından çok az kenara alıyorum. Sonra krema, makarna suyu 1 tatlı kaşığı fesleğen koyuyorum ve 1 yemek kaşığı tereyağı koyuyorum. Kremayı biraz tencerede ısıtıyorum üstüne makarnayı ekliyorum. Aynı tavuk dünyasının makarnası oluyor deneyebilirsiniz.

Aynısını yaptım çok defa hocam :D fesleğenli makarna çok güzel oluyor evet. Tavuk dünyasının makarnasında pesto sosuda varmış sanırım bir arkadaş söylemişti.

Yıllar önce böyle bir makarna konusuna katılmıştım ama çok uzun zaman oldu. Neden etiket geldi acaba bana?

Bir de tarifinin güzeldi belki başka tariflerde verirsiniz diye etiketledim :D

Son düzenleme:
@Ethem Efe gittim 2019'daki konuyu buldum. Salça ve yoğurt önerisinde bulunmuşum. Günümüz şartlarında hayat pahalılığından dolayı salça ve yoğurt biraz lüks kaçabilir. Güncelleme yapmam gerekiyor diye düşünüyorum.
2024 yılı tavsiyelerim;
1- Sulandırılmış yoğurt.
2- Sulandırılmış salça.

Ragu bianco tavsiye ederim kiymadan yapilir. Hatta icine beyaz truf yagi da ilave ederseniz efsane olur. Tavuktan da yapilabilir sanirim. YouTube'dan bakabilirsiniz.
Veya beef ragu.
Lamb ragu.
Marketlerde bulunuyor genelde donuk.
Karides midye kalamar domates soslu deniz mahsulleri olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı