Makine Mühendisliği mi? Otomotiv Mühendisliği mi?

Ne olarak çağırdılar? Yani uçak mühendisi de, ne yapıyorsun? Hayırlı olsun, THY=Para, değil mi? :LOL:
Lise 4'de staja gitmiştim. Oradan tanıyorlar ve çok açık var. Dışarıdan sınavla bile alıyorlar.

Ayrıca abimde 1 ay önce daha oradaydı. Oda yurtdışına gitti işte.

Her türlü uçak bakimı yapıyorsun. Sonra dal dal yükselebiliyorsun. Periyot şefi, müdür gibi. Pilotluga kadar yolu var. :)

Önceden Otomotiv, Makine'nin içindeydi diye biliyorum. Bu kadar senin yönelmek istediğin, ileride yapmak istediğin işe göre değişir. Sadece Otomotiv sektörü mü yoksa Makine'den gidebileceğin herhangi bir alan mı?

Ben olsam Makine'yi tercih ederdim hem daha köklü hem de daha geniş bir iş imkanı var. Gideceğin üniversitenin bölümündeki hocalarına ve özgeçmişlerine bakarak kararını verebilirsin.

Önceden Otomotiv, Makine'nin içindeydi diye biliyorum. Bu kadar senin yönelmek istediğin, ileride yapmak istediğin işe göre değişir. Sadece Otomotiv sektörü mü yoksa Makine'den gidebileceğin herhangi bir alan mı?

Ben olsam Makine'yi tercih ederdim hem daha köklü hem de daha geniş bir iş imkanı var. Gideceğin üniversitenin bölümündeki hocalarına ve özgeçmişlerine bakarak kararını verebilirsin.
Hocam aslında araba sevdalısıyım ama bi tarafımda makine oku diyor :LOL:.Makine okursam otomotiv ile ilgili fabrikalarada girebilirim diye de düşünüyorum.

Güncel

Takipteyim.

Aynen öyle.

Nasıl ki bugün Silikon Vadisi'nde elektronik, fizik, matematik, nükleer mühendislik gibi bölümlerden mezun olanlar Computer Science branşında kariyer yapabiliyorlarsa sen de Otomotiv'de yapabilirsin karar değiştirdiğin zaman.

Yani daha kapsamlı olanı seçmek daha mantıklı gibi bana göre.

Aynen öyle.

Nasıl ki bugün Silikon Vadisi'nde elektronik, fizik, matematik, nükleer mühendislik gibi bölümlerden mezun olanlar Computer Science branşında kariyer yapabiliyorlarsa sen de Otomotiv'de yapabilirsin karar değiştirdiğin zaman.

Yani daha kapsamlı olanı seçmek daha mantıklı gibi bana göre.
Örneğe yarıldım hocam teşekkürler :LOL:

+Peki makine mühendisliği için Sakarya teknoloji fakültesi mi, yoksa Balıkesir mühendislik fakültesi mi?

Güncel

Daha Türkiye'de Otomotiv Mühendisliği dalı yokken (araba) fabrikalar makine mühendisi alıyordu ki şuan bile otomotiv mühendisinden çok makine mühendisi çalıştırıyorlar. 4-5 yılda otomotiv mühendisliğinin nereye geleceğini kestiremiyorum o konuda bir şey diyemem fakat makine mühendisi de o fabrikalardan birine girebilir rahat ol.

Daha Türkiye'de Otomotiv Mühendisliği dalı yokken (araba) fabrikalar makine mühendisi alıyordu ki şuan bile otomotiv mühendisinden çok makine mühendisi çalıştırıyorlar. 4-5 yılda otomotiv mühendisliğinin nereye geleceğini kestiremiyorum o konuda bir şey diyemem fakat makine mühendisi de o fabrikalardan birine girebilir rahat ol.
Sağol hocam bende sonrada o açılardan bakınca Balıkesir'i yazdım yerleştim Allah'a şükür gayette hoşuma gitti üniversite yeni bina açılıyormuş hatta bu sene merakla bekliyorum.İnşallah uzatmadan bitirebilirim lisedede öyle diyorlardı ama tekte geçmiştim artık çalışçaz ne yapalım.:ROFL::LOL:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı