Maksimum 2300 TL Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlk önce anakart rehberini okuyun. Haluk Sekendiz detaylı bir şekilde açıklamış.
Anakart Rehberi » Technopat
Pahalı ve Ucuz Anakartlar Arasındaki Performans Farkları » Technopat

Edit: 1 ay sonra kısmetse forumda 1. yılımı dolduracağım. 1 kez dahi benim önerdiğim sistemi alın demedim. Her zaman "böyle bir şey yaptım ama daha tecrübeli arkadaşlarda yorum yapsın" derim. Bana diyorsunuz ama sizin amacınız yardım etmek değil kendi topladığınız sistemi aldırmak. Artık yeni nesil sistemlerde yanlış bilmiyorsam HDD'nin yükü Ram'e bindiriliyor... Neyse buyurun okuyun.

Uzun bir sürede sistem toplamam.
Bu incelemeleri baştan sona okudum. Bence siz okumamışsınız veya okudum demek için okumuşsunuz. Fazlasıyla ironik olsa gerek. Yeri geldiğinde Casper'ı çok iyi kötülüyorsunuz ama bir türlü, Casper mantığından sıyrılamadınız. Ayrıca RAM'de nasıl bir terslik gördün? Çok merak ediyorum.

- - - Güncellendi - - -

Ramde eklenebilir? Ki eklenmeli. Bu benim tavsiyem arkadaş hangisini isterse onu alır, ancak ekran kartını bu kadar yüksek almak için işlemci ve ramden bu kadar kısılması doğru gelmiyor bana.

O kartla üst seviyelerde oyun oynarken sistem donar, hata verirse görürüz o zaman. Her şey ekran kartı değil. Ekran kartını destekleyen bileşenlerinde olması lazım. Oldu olacak GTx780+Celeron koyalım. 512 MB de Ram attık mı alın size ultra da oynatacak sistem.
Katılıyorum.
Darboğaz dan söz ediyorsunuz. Donmaz, kasılmaz, darboğaz yapmaz. Daha da düşebilir işlemci.

Bu incelemeleri baştan sona okudum. Bence siz okumamışsınız veya okudum demek için okumuşsunuz. Fazlasıyla ironik olsa gerek. Yeri geldiğinde Casper'ı çok iyi kötülüyorsunuz ama bir türlü, Casper mantığından sıyrılamadınız. Ayrıca RAM'de nasıl bir terslik gördün? Çok merak ediyorum.

O kadar uzun yazıdan sonra bunu çıkardınız doğrusu helal. Forumda kimse 3500 lira altına İntel toplamazken siz bunu da başardınız tekrar helal olsun. Ayrıca Casper diyorsunuz da Casper'ın oyun sistemlerinde 16 GB Ram konup ekran kartı olarak GTx560 konulduğundan haberiniz dahi yok. Ben değil siz Casper mantığıyla hareket ediyorsunuz. Uzun yazının içinden sadece kendinizi haklı çıkarmak için kısımlar seçip mesaj yazmışsınız.

Ayrıca buyurun ne yapıyorsanız yapın. 2-3 ay sonra "oyun oynarken sistemim donuyor" konusu açınca arkadaş siz cevap verirsiniz.

Dediğim onca şeyden sonra böyle anlamsız şeyler yazdınız ya. İsterseniz buyurun burada istediğinizi deyin. Ben bir daha size cevap vermem. Ta ki yıkıcı mantığınız yapıcı olana kadar.

O kadar uzun yazıdan sonra bunu çıkardınız doğrusu helal. Forumda kimse 3500 lira altına İntel toplamazken siz bunu da başardınız tekrar helal olsun. Ayrıca Casper diyorsunuz da Casper'ın oyun sistemlerinde 16 GB Ram konup ekran kartı olarak GTx560 konulduğundan haberiniz dahi yok. Ben değil siz Casper mantığıyla hareket ediyorsunuz. Uzun yazının içinden sadece kendinizi haklı çıkarmak için kısımlar seçip mesaj yazmışsınız.

Ayrıca buyurun ne yapıyorsanız yapın. 2-3 ay sonra "oyun oynarken sistemim donuyor" konusu açınca arkadaş siz cevap verirsiniz.

Dediğim onca şeyden sonra böyle anlamsız şeyler yazdınız ya. İsterseniz buyurun burada istediğinizi deyin. Ben bir daha size cevap vermem. Ta ki yıkıcı mantığınız yapıcı olana kadar.
O kadar boş konuşuyorsun ki, 1 dediğin öbürünü tutmuyor. Siz 3500 liranın üstüne çıkınca İntel toplayın. Ben buradayım, 2-3 ay sonra arkadaş sistem donuyor diye gelirse, ben buradayım kaygısız ol. Sistemini ben düzenlerim garantisini veriyorum. Peki sen? Önerdiğin parçalarla daha iyi bir performans elde edileceğinin garantisini veriyor musun?

Konu sahibi arkadaş, sana önerdiğim sistemin arkasındayım. Bu bütçeye toplanabilecek en iyi sistemlerden birisi. Karar senin. Ya R9 290'ı alır oyunları ezersin yada GTX 760 alır yanına da "güçlü bir işlemci" alırsın oyunlar seni ezer.

Tüm Technopat Ailesi bu konuyu görüyor. Onlarda yorumlarını yapsın. 2300 az bir para değil. Seçiminizi ondan sonra yaparsınız. Casper'ı kötülerken Exper öneriyormuş gibi sistem önerileri yapmıyorum en azından.

İ3 CpuBoss skorunda tek çekirdek gücünden kazanıyor. Genel performans olarak FX-6300 daha iyidir ayrıca "Unlocked" çarpan kilidi açık bir işlemcidir ve istediğiniz zaman overclock yapabilirsiniz. En doğru karar işlemcinin FX-6300 olarak değiştirilmesi sonuçta tek çekirdek gücünün farkı testlerde çıkıyor. Tek çekirdekte istediği kadar geçsin 2 çekirdeğe karşı 6 çekirdek söz konusu.
xbz15hx.jpg

O kadar boş konuşuyorsun ki, 1 dediğin öbürünü tutmuyor. Siz 3500 liranın üstüne çıkınca İntel toplayın. Ben buradayım, 2-3 ay sonra arkadaş sistem donuyor diye gelirse, ben buradayım kaygısız ol. Sistemini ben düzenlerim garantisini veriyorum. Peki sen? Önerdiğin parçalarla daha iyi bir performans elde edileceğinin garantisini veriyor musun?

Konu sahibi arkadaş, sana önerdiğim sistemin arkasındayım. Bu bütçeye toplanabilecek en iyi sistemlerden birisi. Karar senin. Ya R9 290'ı alır oyunları ezersin yada GTX 760 alır yanına da "güçlü bir işlemci" alırsın oyunlar seni ezer.

Hayırdır hangi oyun GTX 760'ı eziyormuş? Aynı karttan bende var ve daha hiçbir yeni çıkan oyunda yüksek ayarlarda sıkıntı yaşamadım. Kullandınızmıda yorum yapıyorsunuz kart hakkında? Üslubunuzada dikkat ederseniz sevinirim, iyi günler.

Pahalı ve Ucuz Anakartlar Arasındaki Performans Farkları » Page 7 of 7 » Technopat
Bu linkte yer alan "sonuç" kısmını okuyunuz
https://www.technopat.net/2013/09/20/oyun-sistemlerinde-bellek-faktoru/9/
Aynı şekilde bunun da sonuç kısmını okuyunuz.

Buna da bir göz atın.
"Eğer siz, 3.0GHz üzeri güncel yada bir iki nesil eski bir işlemci kullanıyor ve 1920 x 1080 çözünürlükte oyun oynuyorsanız, işlemci limitine takılmadan, ekran kartı limitine takılacaksınız."

İşlemci giriş seviyesi bile olsa, üst seviye ekran kartında darboğaz yapmaz. (ağır strateji ve online oyunlarda orta seviye tavsiye edilir)

Yani:

i3-3220 + GTX 780 = Darboğaz yapmaz
i5-3330 +GTX 780 =
Darboğaz yapmaz
i5-3570K + GTX 780 =
Darboğaz yapmaz
i7-3770K + GTX 780 =
Darboğaz yapmaz

i5-4430 + GXT 780 =
Darboğaz yapmaz
i5-4570 + GTX 780 =
Darboğaz yapmaz
i5-4670 + GTX 780 =
Darboğaz yapmaz
i7-4770K + GTX 780 =
Darboğaz yapmaz

FX-4100 +GTX 780=
Darboğaz yapmaz
FX-6300 +GTX 780= Darboğaz yapmaz
FX-8320 +GTX 780= Darboğaz yapmaz
FX-8150 +GTX 780= Darboğaz yapmaz
FX-8350 +GTX 780= Darboğaz yapmaz

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün BF4 oynarken Ram kullanımı 3.6'ya kadar çıkıyor. Arkadaş belki video çekecek? Ne yani sistem mi kilitlenecek bu durumda? Ayrıca 2300 bütçeye 4 GB Ram... Ram kullanımının önemi değil mi?

Hayırdır hangi oyun GTX 760'ı eziyormuş? Aynı karttan bende var ve daha hiçbir yeni çıkan oyunda yüksek ayarlarda sıkıntı yaşamadım. Kullandınızmıda yorum yapıyorsunuz kart hakkında? Üslubunuzada dikkat ederseniz sevinirim, iyi günler.
crysis3_1920_1080.gif

- - - Güncellendi - - -

Bugün BF4 oynarken Ram kullanımı 3.6'ya kadar çıkıyor. Arkadaş belki video çekecek? Ne yani sistem mi kilitlenecek bu durumda? Ayrıca 2300 bütçeye 4 GB Ram... Ram kullanımının önemi değil mi?
Ne o ekran kartı- işlemci ikilisinden vazgeçtin RAM'e mi sardın şimdide. Şimdi bunun cevabını, #5 mesajda önerdiğim sistemin altındaki açıklamada bulabilirsin.

R9 290 mı GTX 760 mı diye sorsalar tabi ki R9 290 derim ancak; bir R9 290 koymak için diğer bileşenleri bu kadar alt seviye tutulmasına sıcak bakmıyorum.

Bir işyerinde müdürsünüz, çok tecrübeli, neredeyse 4/4'lük bir eleman alıyorsunuz ama bazı diğer çalışanlarınızı atıyorsunuz. Bunun gibi birşey söz konusu oluyor bir bakıma.

Herşeyden öte, GTX 760'ın açamayacağı bir oyun yoktur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı