Maksimum 2300 TL Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son düzenleyen: Moderatör:
Gülsem mi, ağlasam mı? Titan'ın bile 44 FPS aldığı bir testte bana GTX 760 kötü demeye mi çalışıyorsunuz? Yoksa dalga mı geçiyorsunuz Burak Bey?

Son düzenleyen: Moderatör:
crysis3_1920_1080.gif

- - - Güncellendi - - -

Ne o ekran kartı- işlemci ikilisinden vazgeçtin RAM'e mi sardın şimdide. Şimdi bunun cevabını, #5 mesajda önerdiğim sistemin altındaki açıklamada bulabilirsin.

Siz önceki mesajlarınız da Ramin önemini sormadınız mı? Kimse darboğaz yapar demedi. Sorusu soruldu sadece. 2300 liraya daha iyi performans verecek bir bilgisayar alınabilecekken daha az performans veren bir bilgisayar toplamak sadece parayı çöpe atmaktır. Arkadaşın monitörünün çözünürlüğü kaç acaba? Ultra performans beklediğiniz kart GTx780 değil ayrıca. Konudan aboneliğimi de kaldırıyorum. Boşa laf anlatıyoruz çünkü.

Bakın arkadaşlar, i3 ve 6300 arasında oyunlarda bir fark yoktur. İşlemcinin oyun oynarken görevi nedir? İşlemci frame'i sağlamaz. İşlemci, ekran kartının oluşturacağı görüntünün, koordinatlarını iletir. Bunu "oyun sistemlerinde" ha 4770 le yapmışsın ha 6300 le yapmışsın, ha da 4130 la yapmışsın. Ne fark edecek? Hiç bir şey.
@Edenclaw, aynı para değil. 6300 aldığımız taktirde, anakartı değişeceğiz(masraf). OC diyorsun, OC için soğutma sağlayacağız (masraf). Peki ne kazanacağız? Kocaman bir sıfır.

- - - Güncellendi - - -

Siz önceki mesajlarınız da Ramin önemini sormadınız mı? Kimse darboğaz yapar demedi. Sorusu soruldu sadece. 2300 liraya daha iyi performans verecek bir bilgisayar alınabilecekken daha az performans veren bir bilgisayar toplamak sadece parayı çöpe atmaktır. Arkadaşın monitörünün çözünürlüğü kaç acaba? Ultra performans beklediğiniz kart GTx780 değil ayrıca. Konudan aboneliğimi de kaldırıyorum. Boşa laf anlatıyoruz çünkü.
Ne ne ne ne, GTX 760 la, R9 290 dan daha mı fazla performans alacaksınız. 2 sisteminde parasını ben yollayacağım size. Zira aldığınız taktirde, nVIDIA bize %50 hisse verecektir eminim. Ayrıca size "bakkal ve zanaatkarlar odası" şeref madalyasını sunmaktan gurur duyuyorum.

Ya abilerim sakin olun lütfen! Konu kavgaya döndü şimdi şöyle bir şey var. O da şu ben render vs. yapmayacağım O.C de yapmayacağım. Amacım sadece oyun oynamak sadece ve sadece. Şimdi buna göre Gtx 760 + iyi işlemci diyenlerde R9 290 + fx 6300 diyen sayın abilerim bu duruma göre tarafsızca yorumlarını iletsinler.

Arkadaşlar, yorumları okuyunca üzülmemek elde değil. Bence önemli olan birbirimizi kırmadan konu sahiplerine yardımcı olmak. Bilgi paylaşılarak, fikirler paylaşılarak bir orta yol bulunabilir. FX6300'ü, BF4 gibi oyunlarda fraps ile video çekilme ihtimali için tavsiye ettiklerini düşünüyorum. Kullanacak kişinin beklentilerine göre ortak bir tavsiye yapılabilir.

Kardeşim bir tane de ben tavsiyede bulunayım. İlk olarak AMD yönel derim. Hem işlemci hemde ekran kartı olarak.

ÜrünFiyatAdetKDV Dahil Tutar*Avantajlı Tutar
COOLER MASTER
RC-K350 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
144,00 USD377,22 TL*264 TL*282,92 TL
GSKILL
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
141,00 USD369,36 TL*258 TL*277,02 TL
AMD
FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci
168,00 USD440,09 TL*308 TL*330,07 TL
SEAGATE
3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
93,00 USD243,62 TL*171 TL*182,72 TL
Toplam (KDV Dahil):​
1.794,43 TL
*1.345,82 TL

Ekran Kartı: VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - R9 280X TurboDuo GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kart

Toplamda %25 ile 2300 TL ye yakın bir sistem oluyor. Diğer tercih olarak HDD varsa sistemden onu çıkarıp R9 290 ekleyebilirsin. Ek olarak %30 ile daha uygun olacaktır.

Ekran kartı olarak Powercolor linkini verdim. Diğer markaların çoğunun R9 280X modelleri mağazalarda dahi yok. Bulabilirsen Asus veya MSI da bakabilirsin.

Hayırlı akşamlar.

Yani yazık bir bilgisayar bileşeni yüzünden gönül kırmayın ve sadede gelelim hangi sistem.

- - - Güncellendi - - -

Size de hayırlı akşamlar tabi bi Hdd var elimde ben de bundan dolayı R9 290 ' a yöneldim.

Ben önerdiğim sistemin arkasındayım. Ama şunu yapabilirsin, çoklu çekirdekte 6300 daha iyi olduğu için; HDD var demiştin, HDD kaldırıp, işlemciyi 6300, anakartı M5A97 R2.0 yapabilirsin. Fakat gerek var mı? Bence yok.

Aykut Tosun'un önermiş olduğu sistemden yana kullanıyorum oyumu. Ekran kartını da dediğiniz gibi alırsanız çok şahane olur. Mantığıyla hareket eden tüm arkadaşlara teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı