Mansur Yavaş'ın adaylığı kesinleşiyor

girl-girl-look.gif

Kılıçdaroğlu bence emekliliğe ayrılsın alsın önüne çay simidini torun sevsin. Çünkü ne zaman konuşsa bir şeyler hep ters gidiyor. Hatta hiç konuşmasa bile en azından şu 2 ay kadar bir süre bile işe yarar birisi olur.
Keza Mansur bey olacak ise zaten sonuç kesinlikle belli olacaktır Türkiye için en doğru karar.👍

Mansur Yavaş eski bir ülkücü. Bu ülkede Kürt kökenlilerin ve Kürt kökenli olmaksızın Alevi olanların Mansur Yavaş'a oy verme ihtimali sıfır. Kılıçdaroğlu'na ise yersiz bir nefret var. Kılıçdaroğlu aday olduğunda bu yüzden kaybedilecek oy, Mansur Yavaş aday olursa kaybedilecek oydan çok çok daha azdır. Hatta HDP'lilerin "ana muhalefet partisi lideri aday olursa destekleriz" sözünü tersi olarak düşünürsek Mansur Yavaş çok oy kaybettirir.

Bu yüzden her zaman dediğim gibi aday Ekrem İmamoğlu olmalı.

Anayasayı ne zaman ezmediler ki şimdi ezmesinler?

Selçuk çıkarsa milletin kafası karışır büyük rekabet çıkar ortaya. Ama çıkmaz büyük ihtimalle.

Ancak belki "Z" neslinin karışabilir. Ne hikmetse cahilce bu adamı AKP'lilerden ayrı tutan bir kesim var. Belki de bunda biraz trollerinin yaptığı propaganda da etkilidir. Bu forumda bile 1-2 tane var böyle. Ordudaki gelişmeleri paylaşıyorum ayağına Selçuk Bayraktar'ın ve tabi derininde AKP'nin propagandasını yapan.

Selçuk Bayraktar gibi adamların Tayyip'ten bir farkı yoktur. Siyasal islamcıdır. T.C'nin "C" si ile sorunları vardır...

fpfe6n1kzxy71.jpg

Mansur Yavaş eski bir ülkücü. Bu ülkede Kürt kökenlilerin ve Kürt kökenli olmaksızın Alevi olanların Mansur Yavaş'a oy verme ihtimali sıfır. Kılıçdaroğlu'na ise yersiz bir nefret var. Kılıçdaroğlu aday olduğunda bu yüzden kaybedilecek oy, Mansur Yavaş aday olursa kaybedilecek oydan çok çok daha azdır. Hatta HDP'lilerin "ana muhalefet partisi lideri aday olursa destekleriz" sözünü tersi olarak düşünürsek Mansur Yavaş çok oy kaybettirir.

Bu yüzden her zaman dediğim gibi aday Ekrem İmamoğlu olmalı.

Ancak belki "Z" neslinin karışabilir. Ne hikmetse cahilce bu adamı AKP'lilerden ayrı tutan bir kesim var. Belki de bunda biraz trollerinin yaptığı propaganda da etkilidir. Bu forumda bile 1-2 tane var böyle. Ordudaki gelişmeleri paylaşıyorum ayağına Selçuk Bayraktar'ın ve tabi derininde AKP'nin propagandasını yapan.

Selçuk Bayraktar gibi adamların Tayyip'ten bir farkı yoktur. Siyasal islamcıdır. T.C'nin "C" si ile sorunları vardır...

Eki Görüntüle 1685830
İmamoğlu konusunda emin değilim bazı kesimlerce başarılı bulundu bazılarınca bulunmadı ama Mansur Yavaş'tan şikayetçi olan yok. Kılıçdaroğlu'nun sevilmeme sebebi 20 yıldır her seçimi kaybetmesi. Bu yüzden aday olmasına ben de karşıyım ancak yine de oy veririm. Selçuk konusuna gelince Cumhuriyet düşmanı olsa da ülke adına iyi şeyler başardı. Tabi aday olsa oy vermem ama sağ kesimin oldukça kafasını karıştırabilecek bir aday olur. Erdoğan bu kadar kafa karıştırmaz çünkü bugüne kadar ne yaptı ne etti belli.

HDP'nin ve ittifakının saf dışı bırakılacak olması epey tatsız. Yüksek bir oy oranı boşa gidecek. Ülkücüler mi Kürt seçmen mi deseniz sanırım Kürt seçmenini tercih ederdim ama anketlerde görünen çoğunlukla Mansur Bey'in adaylığının daha yararlı olduğu.

Kılıçdaroğlu bunca tepkiye rağmen aday olur ve batırırsa, Türkiye tarihinin en (down)lık insanları listesinde malum şahsın bir altında kendine yer bulur.

Ben bir insanın kendine bunu yapacağını pek düşünmüyorum ama bu zamana kadar çıkan tüm haberler Kemal'in adaylığını işaret ediyor.

Bir okul müdürü olduğunuzu hayal edin, geldiğinizde çarpık bir düzen hakimken onu yıllarca emek sarf ederek düzene getirdiniz ve sonucunda MEB Müdürlüğüne yükselmeyi umuyorsunuz. Kılıçdaroğlunun durumu da bu. Geldiğinden beri CHP'yi düzene soktu (ne kadar kaliteli ve Atatürk çizgisinde olduğu tartışılır) fakat şimdi emeklerinin karşılığını (kendi gördüğü klarşılık olan cumhurbaşkanlığını) almak istiyor. Hakkı mıdır derseniz kişisel görüşürüm Mansur ve Ekrem gibi adamları piyasaya sürdüğü için hakkıdır fakat ben artık 70+ adamları görmek istemiyorum. Kılıçdaroğlu ve RTE de artık bu mevzuyu bir milletin kaderi olarak değil koltuk kavgası olarak görüyor RTE her fırsatta "Bay Kemal" diyerek bir kaos çıkarıyor(kaos çıkarıyor dememin sebebi adam depremzedelerden bahseder araya "Bay Kemal" sokar terörle mücadeleden ekonomiden bahseder araya "Bay Kemal" sokar) ve bu durum ikisinin de siyaset arenasında miladının dolduğu anlamına geliyor. İnşallah Sayın Mansur Yavaş aday olur onu şuan ittifakın tamamına tercih ederim fakat gönül isterdiki keşke Mansur Bey Ankarayı güzelleştirse Muharrem İnce de Ülkeyi yönetse...

HDP'nin ve ittifakının saf dışı bırakılacak olması epey tatsız. Yüksek bir oy oranı boşa gidecek. Ülkücüler mi Kürt seçmen mi deseniz sanırım Kürt seçmenini tercih ederdim ama anketlerde görünen çoğunlukla Mansur Bey'in adaylığının daha yararlı olduğu.
Anketlere baktım kürt seçmen ikinci turda çok zorluk çıkaracak gibi durmuyor. Erdoğan'a oy atacak halleri yok zaten. En optimum aday İmamoğlu ama o da öne çıkamadı galiba.

İmamoğlu konusunda emin değilim bazı kesimlerce başarılı bulundu bazılarınca bulunmadı ama Mansur Yavaş'tan şikayetçi olan yok. Kılıçdaroğlu'nun sevilmeme sebebi 20 yıldır her seçimi kaybetmesi. Bu yüzden aday olmasına ben de karşıyım ancak yine de oy veririm. Selçuk konusuna gelince Cumhuriyet düşmanı olsa da ülke adına iyi şeyler başardı. Tabi aday olsa oy vermem ama sağ kesimin oldukça kafasını karıştırabilecek bir aday olur. Erdoğan bu kadar kafa karıştırmaz çünkü bugüne kadar ne yaptı ne etti belli.

Bak Kılıçdaroğlu'nu sende söylüyorsun, karşıyım ama oy veririm yine de diye. HDP'nin oy oranını düşünürsen Mansur Yavaş çok büyük oy kaybettirir buradan gelecek oyları yani. Ayrıca HDP dışında CHP'li ve Alevi kesimde sayıca oldukça fazla. Genç olanlar belki verir Mansur Yavaş'a ama daha önceki neslin vereceğini sanmıyorum.

Bak Kılıçdaroğlu'nu sende söylüyorsun, karşıyım ama oy veririm yine de diye. HDP'nin oy oranını düşünürsen Mansur Yavaş çok büyük oy kaybettirir buradan gelecek oyları yani. Ayrıca HDP dışında CHP'li ve Alevi kesimde sayıca oldukça fazla. Genç olanlar belki verir Mansur Yavaş'a ama daha önceki neslin vereceğini sanmıyorum.
O zaman İmamoğlu daha iyi seçenek olur. Bu kadar seçim kaybetmiş bir adamı aday yapmak bana saçma geliyor. İmamoğlu kürtten de Türkten de oy alır.

Araştırmanın depremden hemen sonra yapılması, halkın henüz her rezalete vakıf olması demek değildir.
Kızılay rezaletini günler sonra öğrendik.
Son günlerdeki faşizmin azgınlığı giderek yükseliyor.
Mağdur halkın yarasına habire tuz basılıyor.
Bunların henüz anket sonuçlarında yer almadığını söylemiştim.
Seçime doğru daha neler göreceğiz?...
MHP baraj altında kalıyor. AKP artık iktidar olamaz ve Meclis seçimlerinde şimdilik birinci parti görünmesi de önemli değil. Onlar için her şey CB seçimine bağlı. Onu da kazanmaları için mucize lazım artık.
Millet İttifakı içinse rejim değişikliğini yapabilmek amacıyla hem CB seçimini kazanma hem de Meclis'te Cumhur İttifakı'nı 200 sandalyenin altında veya en fazla 240 sandalyenin altında bırakma hedefi var.

CB adayı seçilemezse dokunulmazlığı kalmıyor. AKP'nin CB adayı için riskli bir durum sözkonusu. Şu durumda %30 - 35 civarı oy alacak Cumhur adayının sahiden de o cesareti var mıdır? Yoksa "tartışma çıkmasın, ben genel başkan olarak partime hizmet edeceğim" deyip çarkederek milletvekili mi olmak ister?...
Yok anket 2 gün önce yapıldı. Tüm olaylar olduktan sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı