Marangoza masa yaptırmak ne kadar tutar?

Marangoz atölyesinde çalışmıştım, 2 yıl önce bu fiyatlara yapıyorduk zaten. Tanıdık falan varsa atıl parçalardan belki yapar.

Ancak yaparsa aşırı sağlam bir masa olur 1mm oynamaz yerinden.

Yerinde olsam mdf yi ve demiri kendim alıp yaparım şekilli şukkulu olmasına gerek yok, dikdörtgen yaparsın.

Küçük bir tüyo her zaman en az malzeme fiyatı kadar işçilik ücreti alınır haberin olsun.

Hocam dikdörtgen olursa daha iyi olur tabii. Ancak masa yapma konusunda inanın hiçbir fikrim yok ayrıca masa yapmak için gerekli malzemem de yok.

Eğer 3, 5kya yaptıramazsın derseniz bu var sunta ama bunu alırım.

Yarın marangoz ile görüşeceğim.

Sunta ağaç talaşlarının sıkıştırılması sonucu yapılır göfret gibi kırılır ancak suya daha dayanıklıdır.

MDF ise ağaç tozlarının yüksek basınçta sıkışması ile yapılır beton gibidir ancak suyu gördümü sünger gibi olur.

Hocam dikdörtgen olursa daha iyi olur tabii. Ancak masa yapma konusunda inanın hiçbir fikrim yok ayrıca masa yapmak için gerekli malzemem de yok.

Kesinlikle dikdörtgen yaptır, şekkilli şukkullu olmasının işçiliği çok daha pahalı yapması dışında bir faydası yok.

Sunta ağaç talaşlarının sıkıştırılması sonucu yapılır göfret gibi kırılır ancak suya daha dayanıklıdır.

Mdf ise ağaç tozlarının yüksek basınçta sıkışması ile yapılır beton gibidir ancak suyu gördümü sünger gibi olur.

Kesinlikle dikdörtgen yaptır, şekkilli şukkullu olmasının işçiliği çok daha pahalı yapması dışında bir faydası yok.

Hocam önerdiğiniz bir masayı atar mısınız size zahmet?

Örtü sermek iyi olabilir.

Zaten mouse pad var hocam o yüzden bir sorun olacağını sanmıyorum.

Bu linkteki masa hakkında bişey diyemem ancak sunta gofret bunu bilerek al. Ağır bişey koyarsan göçer. Burda tuntanın kalınlığı da önemli tabiki.

Hocam önerdiğiniz bir masayı atar mısınız size zahmet?
Ben hiç internetten masa almadım bir bilgim yok, kendi yaptığım masayı kullanıyorum.

Aklında fikir olması açısından kendi masamı atabilirim.

Son düzenleme:
Bu linkteki masa hakkında bir şey diyemem ancak sunta gofret bunu bilerek al. Ağır bir şey koyarsan göçer. Burada tuntanın kalınlığı da önemli tabii ki.

Ben hiç internetten masa almadım bir bilgim yok, kendi yaptığım masayı kullanıyorum.

Hocam marangoza ne demeliyim aklımda bundan başka bir masa yok. Model için resiminiz var mıdır bunun gibi?

IMG_20230606_001734.jpg

Aklında fikir olması açısından kendi masamı atabilirim.

Evet hocam atarsanız sevinirim.

Hocam marangoza ne demeliyim aklımda bundan başka bir masa yok. Model için resiminiz var mıdır bunun gibi?

Eki Görüntüle 1808858
Yanlış görmüyorsam masanın derinliği 55 cm kesinlikle tavsiye etmem çok dar bir masa.
Siz marangoza 160x70 mdf masayı kaça yaparsın diye sorun.

Geri
Yukarı