Masaüstü satıp laptop almak

Monitör sıkıntı, yoksa kasayı yanınızda götürün derdim. Masaüstünü satıp laptop almak mantıklı değil (ihtiyaca göre değişir tabii). Masaüstü; donanım gücü, bakım, yükseltme imkanı vs olarak daha iyi.

Üniversiteye geçeceğim için masaüstümü ortalama 14.000 civarına satıp üstüne 4-5 bin ekleyip 3060 laptop almayı planlıyorum.
Sizce mantıklı mıdır ? Laptop olduğu için ömrünün kısıtlı olmasından korkuyorum parça değişimi vb. yapılamıyor ama masaüstü bilgisayarım aşırı hantal
Masaüstü'nü satmadan dahili GPU bulunan bir dizüstü alabilirsiniz. iPad de bir seçenek, dışarıdaki işlerde ekran kartının ya da masaüstü işlemcinin getireceği beygir gücüne ihtiyacınız olmaz gibi geliyor. Bölüme göre de değişir, tabii.

Üniversite içinse okuyacağınız bölüm için şartsa veya çok dolaşan biriyseniz anca, onun dışında laptopa geçmek pek de mantıklı değil.

Üniversite içinse okuyacağınız bölüm için şartsa veya çok dolaşan biriyseniz anca, onun dışında laptopa geçmek pek de mantıklı değil.
Yurtta kalacağım için masaüstü evde bekleyecek masaüstünü de kullanamam yurtta hiç güvenemiyorum. Kabul ederler mi onu da bilmiyorum

Yazdığım bölümler öyle çok bilgisayar isteyen bölümler değil iktisat vb.

Geri
Yukarı