Çözüldü Masaüstünde gereksiz GPU kullanımı ve oyunlarda FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rev3nge

Kilopat
Daha fazla  
RAM
g skill trident z rgb 3200mhz
SSD veya HDD modeli
120+240 gb
Ekran kartı
nvidia rtx super 2060 advanced
Anakart
asus tuf b-450 pro
İşlemci
amd ryzen 5 3600
Arkadaşlar merhaba. Bu sorunla son 3-5 aydır baş başayım, masaüstündeyken YouTube'da video izlerken ekran donuyor kasıyor müzik veya videonun sesi kesiliyor aralıklı saliselerle çıt pıt sesler geliyor müzik veya videodan, LoL oynarken aniden FPS bazen 50'lere bazen 20-30'lara düşüyor oyun oynanmayacak hale geliyor, 2 defa Windows 10 format attım en son bugün Windows 11'e geçtim. BIOS güncelledim, NVIDIA'nın eski driverını yükledim ama nafile bir türlü çözum bulamıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• 11.jpg
    11.jpg
    129 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm işlemci termal macununu yeniledim, artık böyle bir durumla karşılaşmıyorum 1-2 gün kadar oldu.
Görev yöneticisinde uygulamalara giriniz ve aşağı inince CPU'yu 100 kullanıma zorlayan uygulamalar göreceksiniz. O uygulamayı kullanmıyorsanız denetim masasında siliniz. Ya da kullanıyorsanız kapatınız ve görev yöneticisinde başlangıç uygulamaları bölümüne gelip otomatik açılmasını devre dışı bırakınız.

Arkadaşlar sorunu çözdüm işlemci termal macununu yeniledim, artık böyle bir durumla karşılaşmıyorum 1-2 gün kadar oldu.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı