Matematiği nasıl anlarım?

Fende çalıştığınız an bir karşılık alabilirsiniz (Fizik peki derseniz lise fiziği sözel yorum okullarda eğer çokça matematiksel işlem görüyorsanız 1tane bile çıkmayacak ÖSYM sınavında boşuna vaktinizi çalışıyorlar) ama Matematik ve Geometri bence zaman işidir. Bak bugün 10 saat çalış belki de dün 10 net yaparken yarın 8'e bile düşebilirsin ancak eğer temponu 1 sene korursan o zaman matematik ve geometriyi parçalarsın. O yüzden ben denemeye kesinlikle karşı bir insanım ancak tüm konuları bitirdiğinde elbette en büyük kaynağın deneme olur da sırf ailelerin gözü boyansın bakın deneme çözüyoruz diyebilmek için kurumlarda saçmasapan deneme spamlayıp soru tipi ezberletiyorlar oldu canım YGS-LYS döneminde bile 2010'dan sonra bu iş rafa kalkmaya başlamıştı ahmaklar kusura bakmayın da sinirim bozuldu. Matematik için kesinlikle föy möy ben önermem çünkü elinize bir fasikül aldığınızda onu size robotik bir dille aktarıyorlar ve hiçbir konu anlatımlı fasikülün iyi olduğunu açıkçası görmedim. Yani bu soru tipi bu bunu ezberle hadi çöz şeklinde bu şekilde bir gram ilerleyemezsiniz sonra sinir krizi geçirirsiniz. O zaman föy çözmeyeceğiz bize ne lazım derseniz iyi matematik anlatan bir kanal. Onun için başta Bıyıklı Matematiği öneririm tüm konuları bitirmek için akabinde Eyüp B. ve Tunç Kurt hocamı öneririm özellikle AYT için Tunç Kurt mükemmel tabii ki başta dinlemeniz imkansız olabilir sıralamayı yazdım. Alın video ders kitabı ve soru bankası 345 önerimdir netlere bakmadan tüm konuları bitirin derim. Bu arada föy ve fasikül öneren eminim ki ya ÖSYM sınavına hiç girmeyen 10. sınıf öğrencileridir ya da en son 2015'de falan girmiştir diye tahmin ediyorum.

Matematik için temel kitaplardan yararlanabilirsin örnek olarak aktif matematik ama bu tarz kitaplar sana net kazandırmayacaktır. Bu yüzden hızlı bir şekilde bitirmeye çalış. Daha sonra YouTube'dan bir matematik hocasının kampına katıl video ders defterini ve yanında konuları pekiştirmek için 345 TYT soru bankası düzeyinde bir kitap alabilirsin. Netlerinin hemen artmasını bekleme bu süreç 3 ayını alır muhtemelen.

Geri
Yukarı