Meleklerin aslında Cin olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben, çıkıp da sizin ilminizle ilgili bilmediğim hâlde yorum yapsam hoşunuza gider mi? Bu da kişinin ne olduğunu gösteriyor zaten. Yaptığı işin saçmalığı soyut olan kavramları, somut olanlarla kanıtlamaya çalışıyor veya kanıtlanmasını istiyor. Ben de soruyorum o zaman; sevgi, üzüntü, kin, kızmak, sinir vb. gibi soyut kavramları kanıtlayabilir misiniz?
Ben bilmediğim konuya yorum yapmam. Melek ve cinlerin olduğunu söyleyen sizsiniz biz değil. Hade melek ve cini kanitla da görelim bakalim. Bu tabirlerin mitolojik olduğunu bile bilmiyorsun.

Ben normal olarak görmemişim çünkü olmayan bir şeyi göremem normal. Sen kendin görmüş müsün bu kadar net konuşuyorsun?

Benzer konularda çok yakın cümleler ve benzer saygısızlıklar yaptığı için çok dikkatimi çekiyor.
Kimseye de saygısızlık yapmiyorum saygiyi senden öğrenecek değilim. Kurallari ihlal etsem ceza yerim ona da sen karar veremezsin. Gerçekler yüzünüze çarpınca zorunuza gitmesin. Bilmiyorsaniz ben ne yapayim.

Ha bu arada millete Kuran okuyun tavsiyesi vereceğine de önce kendin oku, sadece Kuran'da okuma diğer kutsal kitaplari oku.

Okuma engellisi bir toplum olduğumuz doğru.

Ben bilmediğim konuya yorum yapmam.
Belli oluyor; verdiğin cevaplardan, sorduğun sorulardan. Soyut kavramları kanıtlamanı istedim. Gelmiş aklın sıra laf ebeliği yapmaya çalışmışsın. Sorumun cevabı nerede?
Sen kendin görmüş müsün bu kadar net konuşuyorsun?
Sen veya başkası bana mı sordunuz neye inanacağınızı? Ben mi sana ya da başkasına soracak mışım? Hâlâ görüp görmemekle kalmışsın😀. Sen önce benim yukarıdaki sorumun cavabını ver!
Kimseye de saygısızlık yapmiyorum saygiyi senden öğrenecek değilim. Kurallari ihlal etsem ceza yerim ona da sen karar veremezsin. Gerçekler yüzünüze çarpınca zorunuza gitmesin. Bilmiyorsaniz ben ne yapayim.
Kimse kendinin saygısızlık yaptığına kendi karar veremez. Burada bile yanlış yapıyorsun. Kuralları da insanlar belirleyip uyguluyor sonuçta. Hataların yapılması çok doğal. Ben öğrendiğim ahlâkî değerlere göre söyledim. Kabul edip etmemek onları ilgilendirir. Ortada kanıtlayamadığın mevzular varken, nasıl gerçekleri yüzüme çarpabilirsin? Henüz öğrenmediğim, bilmediğim konularda sizin gibi yorum yapıp kibirleneceğime, bilmediğim konu hakkında konuşmuyor, yorum yapmıyorum ki ben de kibirlenmeyeyim. Bilmiyorum farkında mısınız? Öğrendiğim kadar konuşuyor, yazıyorum.
Neyi okuyup, neyi okumadığımı nereden biliyorsun? Bilmişlik tasladığın buradan da belli oluyor. Senin ve senin gibilerin yaptığı gibi Kur'an'dan veya başka bir kitaptan sadece işimize gelen kısımları alıntılayıp, birkaç cümleden oluşan ayetin bir cümlesini mi delil olarak sunalım? (Örn: mahkemeye gitsek yazılı kanıtta sadece bir cümleyi mi var sayıyorlar?) Bu yaptığınız çarpıtmaya çalışmaktır. İşte başkalarının inancına, düşüncesine saygısızlık. Bir de yapmıyorum diyorsun. Senden çok görevini düzgün yapmayanlara kızıyorum (forumda veya başka bir yerde). Çünkü bu memleket, bu yüzden bu hâle geldi.
Bu saatten sonra sana ve senin gibi (sorularımıza cevap vermeyip, kendi söylediklerini dayatmaya çalışan) birine daha fazla cevap vermeyeceğim. Çünkü bu da çok saçma oluyor. Boş yere tartışmış oluyoruz. Muhtemelen kaçtığımı falan düşünecek, itham edeceksiniz. Sorun değil. Sonuçta herkes hürdür, istediğine inanır.

@One Piece Piece Soyut kavramlarin gerçek olduğunu söyleyen sensin ben değil. Burada kanit sunmasi gereken biri varsa o da sensin. Hem var diyorsun hem kanıtın yok. Buyur kanitla bakalim hade ne duruyorsun?

Aşk, hüzün, mutluluk gibi soyut kavramları melek, şeytan ve cin kavramlarini bunlarla bir tutmakta tam senin bilgindeki insanlara yakışır hareketler. Ben çıkıp diyeyim Ejderha ve Anka kuşu var reddebilir misin? Neticede bunlarda soyut. Daha mitolojinin ne olduğundan haberin yok önce onu öğren.

Sorumun cevabı nerede?
Dediğin kavramlari melek, cin, şeytan gibi varlikla karşılaştırman akıl tutulmasidir.

Ortada kanıtlayamadığın mevzular varken, nasıl gerçekleri yüzüme çarpabilirsin?
Mısır, Asur, Babil, Sümer mitolojisi bilmeyen birisin benim dediğim şeyler gerçek sen bilmiyorsun sadece. Bu da sana kaynak bakalim daha ne diyeceksin.

Henüz öğrenmediğim, bilmediğim konularda sizin gibi yorum yapıp kibirleneceğime, bilmediğim konu hakkında konuşmuyor, yorum yapmıyorum ki ben de kibirlenmeyeyim.
Bilmeyen biri varsa o da sensin. Senin gibi bilmeden konuşmuyorum.

Neyi okuyup, neyi okumadığımı nereden biliyorsun? Bilmişlik tasladığın buradan da belli oluyor. Senin ve senin gibilerin yaptığı gibi Kur'an'dan veya başka bir kitaptan sadece işimize gelen kısımları alıntılayıp, birkaç cümleden oluşan ayetin bir cümlesini mi delil olarak sunalım?
Okumayan kendini belli eder, sen de bunlardan birisin. Isimize gelen mi? Güldürme cevabin yok şimdi de yalan söylüyorsun. Öncelikle bir yaratıcı kitap yaziyorsa bu kitapta hiçbir şekilde yanlış bilgi olmamali. Bu kitaplarin hepsinde de böyle bir şey yok.

Kuran'da melekler 4 kanatli, Tevrat'ta ise 6 kanatli olduğu yazar. Tevrat'ta, Kuran'da kendi bilgisinin doğru olduğunu bu kitaplarinda yaratici tarafından korunduğunu iddaa ediyor. Bu dediğim şeyleri bile ilk defa duyan birinin bana bilgiçlik taslayip kendisini övmemesi de takdire şayan bravo sana.

Senden çok görevini düzgün yapmayanlara kızıyorum (forumda veya başka bir yerde). Çünkü bu memleket, bu yüzden bu hâle geldi.
Bu saatten sonra sana ve senin gibi (sorularımıza cevap vermeyip, kendi söylediklerini dayatmaya çalışan) birine daha fazla cevap vermeyeceğim. Çünkü bu da çok saçma oluyor. Boş yere tartışmış oluyoruz. Muhtemelen kaçtığımı falan düşünecek, itham edeceksiniz. Sorun değil. Sonuçta herkes hürdür, istediğine inanır.
Sen kimsin? Forum kurallarini da sen mi belirleyeceksin? Çarpıtma yok, inanca saygısızlık yok. Gerçekleri söylemler yüzüne vurunca kendinizi hakli çıkarmak için saçma sapan iddaalara başvuruyorsunuz.

Hangi soruna cevap vermedim acaba? Dediğin şey bir soru niteliği bile taşımıyor. Bunlarin farkini bilmeyen cevap bekliyor daha.

Kaçtığını sen kendinde biliyorsun, cevabiniz olmayinca asılsız ithamlarda bulunuyorsunuz.

Fatır 1: Hamd gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler yapan Allah'a mahsustur. O orada dilediğini artırır.

Tevrat, Yeşaya 6:2; Üzerinde seraflar(melek) duruyordu her birinin altı kanadı vardi. Ikisiyle yüzlerini, ikisiyle ayaklarını örtüyor, diğer ikisiyle de uçuyorlardı.

Burada iddaa sahibi de sizsiniz, hem var diyorsunuz hem bizden kanit istiyorsunuz.

@One Piece Piece Soyut kavramlarin gerçek olduğunu söyleyen sensin ben değil. Burada kanit sunmasi gereken biri varsa o da sensin. Hem var diyorsun hem kanıtın yok. Buyur kanitla bakalim hade ne duruyorsun?

Aşk, hüzün, mutluluk gibi soyut kavramları melek, şeytan ve cin kavramlarini bunlarla bir tutmakta tam senin bilgindeki insanlara yakışır hareketler. Ben çıkıp diyeyim Ejderha ve Anka kuşu var reddebilir misin? Neticede bunlarda soyut. Daha mitolojinin ne olduğundan haberin yok önce onu öğren.

Dediğin kavramlari melek, cin, şeytan gibi varlikla karşılaştırman akıl tutulmasidir.

Mısır, Asur, Babil, Sümer mitolojisi bilmeyen birisin benim dediğim şeyler gerçek sen bilmiyorsun sadece. Bu da sana kaynak bakalim daha ne diyeceksin.

Bilmeyen biri varsa o da sensin. Senin gibi bilmeden konuşmuyorum.

Okumayan kendini belli eder, sen de bunlardan birisin. Isimize gelen mi? Güldürme cevabin yok şimdi de yalan söylüyorsun. Öncelikle bir yaratıcı kitap yaziyorsa bu kitapta hiçbir şekilde yanlış bilgi olmamali. Bu kitaplarin hepsinde de böyle bir şey yok.

Kuran'da melekler 4 kanatli, Tevrat'ta ise 6 kanatli olduğu yazar. Tevrat'ta, Kuran'da kendi bilgisinin doğru olduğunu bu kitaplarinda yaratici tarafından korunduğunu iddaa ediyor. Bu dediğim şeyleri bile ilk defa duyan birinin bana bilgiçlik taslayip kendisini övmemesi de takdire şayan bravo sana.

Sen kimsin? Forum kurallarini da sen mi belirleyeceksin? Çarpıtma yok, inanca saygısızlık yok. Gerçekleri söylemler yüzüne vurunca kendinizi hakli çıkarmak için saçma sapan iddaalara başvuruyorsunuz.

Hangi soruna cevap vermedim acaba? Dediğin şey bir soru niteliği bile taşımıyor. Bunlarin farkini bilmeyen cevap bekliyor daha.

Kaçtığını sen kendinde biliyorsun, cevabiniz olmayinca asılsız ithamlarda bulunuyorsunuz.

Fatır 1: Hamd gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler yapan Allah'a mahsustur. O orada dilediğini artırır.

Tevrat, Yeşaya 6:2; Üzerinde seraflar(melek) duruyordu her birinin altı kanadı vardi. Ikisiyle yüzlerini, ikisiyle ayaklarını örtüyor, diğer ikisiyle de uçuyorlardı.

Burada iddaa sahibi de sizsiniz, hem var diyorsunuz hem bizden kanit istiyorsunuz.
"Görmediğime inanmam, inanlar aptal." tarzında mesajlarınız var. "Görmediğime inanmam" demek somut kanıt beklemedek değilse nedir? İşte bu yüzden daha fazla tartışmak saçma oluyor. Ve hâlâ neyi okuyup neyi okumadığımı bildiğini söylüyorsun. "Evet başkalarına nazaran daha az okumuşumdur. Olabilir de sen nereden biliyorsun? Neyi öğrenip öğrenmediğimi." dediğimde de yie mevzu uzayacak maalesef. 🤣

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı