Mercedes'in yeni tasarımları

Yeni tasarımlarını genel anlamda tam olarak beğenemiyorum, asil duruşunu kaybetmiş gibi. Yeni S serisi bir örnektir buna.

Otomotivde her yeni tasarım geçişi firmalar için aslında bir risktir. Mesela Peugeot önceki kasa 2008 ile başlayıp 3008 ile devam ettiği yolda eskiye göre çok daha fazla beğenildi. Mercedes'in yeni kasaları ve BMW'nin yeni böbreklerini de çoğu kişi "şimdilik" sevmedi. Benzer bir durum Opel için de olacak sonraki kasalarda, ön tasarım çoğu kişiye iğrenç gelecek. :D

Bir de gözün gördüğüne alışma süreci diye bir şey var, bunu sürekli göre göre bu değişikliği yadırgamayıp kabullenmeye başlayacak insanlar. Yalnız şu anda özellikle arka stop tasarımlarını hiç beğenmiyorum. Normalde çoğu Mercedes'i zaten sevmezdim ama 2015 C-Class ve 2012 CLS tasarımlarına hiçbir kötü lafım yok.

Bir de Rolls-Royce ve Bentley gibi premium üstü çok az araba üreten özel markaları Mercedes ile kıyaslayan olmuş...

Son düzenleme:
Mesela Peugeot önceki kasa 2008 ile başlayıp 3008 ile devam ettiği yolda eskiye göre çok daha fazla beğenildi.
Peugeot çok radikal değişti (panjur, far değiştirip 5 yıldır kakalayanlar gibi değil, anladınız siz) ve değişmeden önce berbat tasarımları olduğu için doğal olarak beğenmeyen çıkmadı :D

Panjur, far değiştirip 5 yıldır kakalayanlar gibi değil, anladınız siz...
Volkswagen 2-3 yıl içinde çıkacak yeni kasalarda tamamen sıfırdan yeni bir tasarımla gelirse gerçekten çok gülerim ve bu alıntıyı o zaman hatırlatırım. :D Olacağına hiç ihtimal vermiyorum orası ayrı konu ama bir sürpriz yaparsa sağlam mor eder. :D

Volkswagen 2-3 yıl içinde çıkacak yeni kasalarda tamamen sıfırdan yeni bir tasarımla gelirse gerçekten çok gülerim ve bu alıntıyı o zaman hatırlatırım. :D Olacağına hiç ihtimal vermiyorum orası ayrı konu ama bir sürpriz yaparsa sağlam mor eder. :D
İçim rahat, başım dik. Ben malımı biliyorum :D

Volvo şimdiki stop dizaynına geçtiği zaman da çok eleştiri almıştı, ben de ilk gördüğüm dönemlerde gözüme çok orantısız ve tuhaf geliyordu. Şimdi gözüme çok güzel görünüyor, radikal değişimler genellikle alışana kadar kötü görünüyor. Yalnız Mercedes'in şimdiki stop dizaynına alışmam daha zor olacak gibi. :D Ön kısmı beğendim mesela ama bence 2012 CLS ve 2015 C Class kadar kolay ısınılmaz.

2012 CLS'nin shooting brake kasası... Yüreğimi dağlıyor sahip olamadığım için.

Geri
Yukarı