Meslek lisesinde meslek derslerinin abartılması ve şikayet etmek

Arkadaşlar yarın tam 14 saat dersim var. Ve bu bir öğrenciye göre çok fazla. Arkadaş, meslek dersini çok abartıyorlar ya. 14 saat nedir? Bu durumu şikayet etsem sonuç alır mıyım? MEB'e falan şikayet etsem?

Meslekten soğuyorum resmen.

Benim yakın arkadaşım da meslek lisesine gidiyor gerçekten yüzündeki mutluluk kayboldu. Onun da dersleri çok uzun. Okula giderken Allah'ım bugün okul olmasın olursa da erken bitsin diye dua ediyor. 😅

Aynen kanka benim de bugün 12 saat meslek dersi vardı yarında 10 saat var. Hakikaten çok da abartıyorlar. Nefret ettiriyorlar ve bezdiriyorlar okuldan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim yakın arkadaşımda meslek lisesine gidiyor gerçekten yüzündeki mutluluk kayboldu😕 onunda dersleri çok uzun okula giderken Allah'ım bugün okul olmasın olursa da erken bitsin diye dua ediyor😅
Oraya -konu sahibi arkadaş lütfen alınmasın.- bu kafa yapısındaki adamlar gidiyor işte.
Okuldan her fırsatta kaçmaya yer arayan, dersleri takmayan ve sürekli kaynatan, pratik derslerden bir şey anlamayıp boş boş geçirenler gidiyor.

Bu dediğime kesinlikle konu sahibi arkadaş alınmasın, konu sahibinin durumunu bilmediğim için bu ifadenin dışında tutuyorum.

Sen çok mu biliyorsun dersen evet kardeşim, babası 22 senedir meslek lisesi öğretmeni olup, küçüklüğümde bile beni okuluna götürdüğü için çok biliyorum meslek lisesi profilini.

@KojiroHyuga04, meslek lisesi profili öğrenci belli aslında. Puanı düşük olanlar gidiyor genel olarak. Onun dışında meslek liselerini böyle görmek de üzücü.

Yabancı ülkelerde meslek liseleri hep en üst sırada, puanı en yüksek olan liselerdir. Bizde de puanı en düşük olan liselerdir kendisi.

Oraya -konu sahibi arkadaş lütfen alınmasın.- bu kafa yapısındaki adamlar gidiyor işte.
Okuldan her fırsatta kaçmaya yer arayan, dersleri takmayan ve sürekli kaynatan, pratik derslerden bir şey anlamayıp boş boş geçirenler gidiyor.

Bu dediğime kesinlikle konu sahibi arkadaş alınmasın, konu sahibinin durumunu bilmediğim için bu ifadenin dışında tutuyorum.
Yok usta alınmam, Ben meslek dersi olsun istiyorum ama 14 saat değil. Bi' 5-6 saat falan.

Geri
Yukarı