Meslek lisesinde meslek derslerinin abartılması ve şikayet etmek

Burada yaptığımız benim lehime falan değil, neden anlamak istemeyeyim ki? Bu kadar agresif olma, rahat.

Öncelikle staj 12. sınıfta değil 10. sınıfın yaz tatilinde ve 11. sınıfta başlıyor. Bir meslek lisesi öğrencisi olarak söylüyorum teorik eğitim her zaman pratik eğitim gerisine kalıyor. Zaten 20-30 tane öğrenciye pratik eğitim vermek çok uzun sürer, o yüzden teorik eğitim birkaç saat sürüyor sadece.
Bu doğru. Bir öğretmenin aynı anda anda 20 30 adama pratik dersi özellikle verimli anlatabilmesi çok çok zor.

Babam da öyle mesela. Elektronik öğretmeni kendisi.
Teorik ders kısımları babamın da çok kısa.

@Yszuf evet, var. Az da olsa.

Bizde de 12 saat falan olurdu ama tabii Bilişim bölümünde okumuştum, sevdiğim şeyleri yaparken zaman hızlı geçerdi.

Ben de Teknik lisede Bilişim bölümü okuyorum. Aslında bu okuldan okula değişir. Biz de meslek dersleri size göre daha az saatli. Ben okulumdan gayet memnunum ve İstanbuldaki en iyi teknik lisede okumaktayım. Meslek liselerine herkes ön yargılı. MEB'e sikayet etseniz bile birseyi değiştirmez maalesef.

Ben de Teknik lisede Bilişim bölümü okuyorum. Aslında bu okuldan okula değişir. Biz de meslek dersleri size göre daha az saatli. Ben okulumdan gayet memnunum ve istanbuldaki en iyi teknik lisede okumaktayım. Meslek liselerine herkes ön yargılı. MEB'e sikayet etseniz bile birseyi değiştirmez maalesef.
Okulunuzun baş harfi İ mi? Tahmin edebiliyorum az çok ama tam isim vermeyeyim yine de.

22.11.2021: şikayet talebini, cimer üzerinden oluşturdum.

İnşallah sonuçlanır bize belirtmeyi unutmayın👍 gerçekten 14 saat ders bir insana fazla.

Arkadaşlar yarın tam 14 saat dersim var. Ve bu bir öğrenciye göre çok fazla. Arkadaş, meslek dersini çok abartıyorlar ya. 14 saat nedir? Bu durumu şikayet etsem sonuç alır mıyım? MEB'e falan şikayet etsem?

Meslekten soğuyorum resmen.

Hocam aklıma başka şeylerde geliyor aslında öğrenciler olarak okula bu durumu söyleseniz ciddiye alırlar mı🤔 ya da veli toplantısında velileriniz şikayet etse belki okul değiştirir saatleri.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı