Meslek lisesinden üniversite kazanmak

Berkay383

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 2 gün sonra meslek lisesinden mezun olacağım. İyi bir üniversite kazanmak istiyorum ancak çok da mümkün değil. Çünkü sınava sayısal kısımdan gireceğim ve çoğunuzun bildiği üzere 11 ve 12. sınıfta AYT kısmı meslek liselerinde anlatılmıyor. Fakat ders çalışmayı bırakmadım bu yıl TYT'yi bitirdim ve AYT'de de bir takım konuları hallettim ama hedefim için yeterli değil. Hedefim sayısal 100-200 bin arası okulda derslerim gayet iyiydi anlatılanı anlarım potansiyelim var yani çalıştığımda yapamayacağımı düşünmüyorum. Muhtemelen 1 yıl mezuna kalacağım bu süre zarfında dershaneyede gideceğim. Fakat Anadolu liseleri 1 çalışırken benim 2 çalışmam lazım ki aynı seviyeye veya daha üstlerine çıkabileyim. YouTube'da benim hocam adında bir kanal var dershanede konuları işledikten sonra oradan da bitirmeyi düşünüyorum. Varsa abilerimin ablalarımın tavsiyeleri onları da okumak isterim iyi akşamlar.

Merhabalar. 2 gün sonra meslek lisesinden mezun olacağım. İyi bir üniversite kazanmak istiyorum ancak çok da mümkün değil. Çünkü sınava sayısal kısımdan gireceğim ve çoğunuzun bildiği üzere 11 ve 12. sınıfta AYT kısmı meslek liselerinde anlatılmıyor. Fakat ders çalışmayı bırakmadım bu yıl TYT'yi bitirdim ve AYT'de de bir takım konuları hallettim ama hedefim için yeterli değil. Hedefim sayısal 100-200 bin arası okulda derslerim gayet iyiydi anlatılanı anlarım potansiyelim var yani çalıştığımda yapamayacağımı düşünmüyorum. Muhtemelen 1 yıl mezuna kalacağım bu süre zarfında dershaneyede gideceğim. Fakat Anadolu liseleri 1 çalışırken benim 2 çalışmam lazım ki aynı seviyeye veya daha üstlerine çıkabileyim. YouTube'da benim hocam adında bir kanal var dershanede konuları işledikten sonra oradan da bitirmeyi düşünüyorum. Varsa abilerimin ablalarımın tavsiyeleri onları da okumak isterim iyi akşamlar.

İyi bir üniversite kazanma isteğinizi anladım ama hangi bölüm istediğinizi anlamadım. Anadolu Liselerini gözünde büyütme koronodan onlar nasibini aldı. Hocalar genelde YouTube kanallarını tavsiye ediyorlar bu yüzden sanada tavsiye ederimki sen sanırım zaten bakıyorsun.

İyi bir üniversite kazanma isteğinizi anladım ama hangi bölüm istediğinizi anlamadım. Anadolu liselerini gözünde büyütme koronodan onlar nasibini aldı. Hocalar genelde YouTube kanallarını tavsiye ediyorlar bu yüzden sanada tavsiye ederimki sen sanırım zaten bakıyorsun.

Aklımda illaki de şu bölüm olsun diye bir şey yok fakat bilgisayar mühendisliği olabilir eczane bölümüde olabilir. Anadolu liseleri en azından az da olsa ders görüyorlar bizde hiç yok 11 ve 12. sınıfım hiç yok benim.

Aklımda illaki de şu bölüm olsun diye bir şey yok fakat bilgisayar mühendisliği olabilir eczane bölümüde olabilir. Anadolu liseleri en azından az da olsa ders görüyorlar bizde hiç yok 11 ve 12. sınıfım hiç yok benim.

Ben Anadolu lisesi öğrencisiyim dershaneyi iyi değerlendir, o dershaneye Anadolu'da fen liselisi de gelir onlarla anlaş, onlardan bir şeyler kapmaya çalış bende yapmıştım zamanında işe yarıyor.

Evet ben TYT bitiriyorum şu an ama AYT gördüm,11.sınıf Anadolu liselerinde korona da az da olsa bir şeyler gösterdiler ama çoğu eksik kaldı şanslısınız. Sanırım telafi olacak ben katılıcam 12'ye geçeceğiz 12'lerin çoğu zaman yüz yüze oldu dersleri onlar şanslı, sen geride kaldın ama üzülme YouTube'daki hocalardan konu konu ilerlemeye çalış inan daha iyi anlatıyorlar sadece okul ortamı bir ayrı oluyor bir de Anadolu liselerinin en belirgin özelliği hocalar seni takip ediyor mesela soruyu çözmeden sınıftan çıkmana izin vermezler veya üstüne varırlar çözemezsen. Hedefin çok yüksek bir de. Benim de hedefim aynı senin gibi ve ben yetiştiremiyorum konuları, meslek lisesinde bence en mantıklı şey ya mezuna kalmak ya da 9.sınıftan beri çalışıp kazanmak. Ben bu yaz temmuza kadar TYT bitirip AYT geçmeyi düşünüyorum. Rakiplerin çok güçlü olacak yani ben yine tembelimdir arkadaşlarımın şu anki idealleri senin gibi Anadolu lisesinde :D.

Evet ben TYT bitiriyorum şu an ama AYT gördüm,11.sınıf Anadolu liselerinde korona da az da olsa bir şeyler gösterdiler ama çoğu eksik kaldı şanslısınız. Sanırım telafi olacak ben katılıcam 12'ye geçeceğiz 12'lerin çoğu zaman yüz yüze oldu dersleri onlar şanslı, sen geride kaldın ama üzülme YouTube'daki hocalardan konu konu ilerlemeye çalış inan daha iyi anlatıyorlar sadece okul ortamı bir ayrı oluyor bir de Anadolu liselerimin en belirgin özelliği hocalar seni takip ediyor mesela soruyu çözmeden sınıftan çıkmana izin vermezler veya üstüne varırlar çözemezsen. Hedefin çok yüksek bir de. Benim de hedefim aynı senin gibi ve ben yetiştiremiyorum konuları, meslek lisesinde bence en mantıklı şey ya mezuna kalmak ya da 9.sınıftan beri çalışıp kazanmak. Ben bu yaz temmuza kadar TYT bitirip AYT geçmeyi düşünüyorum.

Bence 100-200k arası çok yüksek bir hedef değil günde 3-4 saat düzenli çalışan birisinin çok rahat girebileceği bir sıralama önemli olan düzenli çalışmak.

Bence 100-200k arası çok yüksek bir hedef değil günde 3-4 saat düzenli çalışan birisinin çok rahat girebileceği bir sıralama önemli olan düzenli çalışmak.

Sınava 2.6 milyon kişi giriyor ben olsam küçümsemem yani. AYT hele TYT'ye göre çok zor Allah sabır versin bana da sanada ya. Umarım istediğimiz yerleri kazanabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı