Messi mi Ronaldo mu?

Lütfen artık bu iki futbolcuyu karşılaştırmayın. Lütfen konu da kilitlensin rica ediyorum. Ronaldo da iyi bir futbolcu ancak en fazla en iyi ikinci futbolcu kim konusunda tartışması yer alabilir. Bu konu açık oldukça messi her şov yaptığında birileri gelip buraya yazacak ve 14. sayfadan 100. sayfaya kadar bir tane ronaldo ile alakalı mesaj olmayacak. Messi açık ara en iyisi, 5 maçı da kendi başına kazandırdı arjantine, suudi maçında da saçma sapan ofsayt vermeselerdi 6 maçı da kendisi kazandırmış olacaktı. Lütfen saygı duyun ve gerçekleri kabullenin artık.

485417.jpg

Balonsunuz. Daha da konuşmayacağım. İnsan bir akıl yaşından sonra dinlemeyi öğreniyor. Umarım büyürsünüz.
Ronaldo'cu olmadığınızı söylediniz fakat Messi'ye karşı Ronaldo'yu savunuyorsunuz. Bu tartışmada siz Ronaldo'yu savunuyorsanız Ronaldo'cu, ben Messi'yi savunuyorsam Messi'ci olmuş oluyorum.

İnsanlar kimin iyi olduğuna karar vermek için kendini yıpratıyor fakat herkes soruyu yanlış okuyor. Kimi daha çok seviyorsunuz değil soru, kim daha iyi ? Herkes sevdiği samimi bulduğu adamın adını söylüyor. Messi tümüyle bir futbolcu, Asist, Gol, Pas, Frikik, Korner, Hızlanma, Çalım, Oyun görüşü, Oyun yönlendirmesi bu adamda bunların hepsi var ve en üst düzeyde sahaya yansıtıyor çoğu zaman. Karşısına koyduğunuz adam gol atmaktan başka ne yapabilir ? Messi sağ kanat oyuncusu olmasına rağmen gol ve asist sayısında önde. Sadece dünkü maçta 3. golün asistini izleyin ve Ronaldo'nun kariyerinde bir tane böyle asistini gösterin tabii varsa.

Ronaldo'cu olmadığınızı söylediniz fakat Messi'ye karşı Ronaldo'yu savunuyorsunuz. Bu tartışmada siz Ronaldo'yu savunuyorsanız Ronaldo'cu, ben Messi'yi savunuyorsam Messi'ci olmuş oluyorum.
Ronaldoya 3. Lig topçusu muamelesi yapmanızı eleştiriyorum.

Ronaldoya 3. Lig topçusu muamelesi yapmanızı eleştiriyorum.
Bence öyle :d. Bana seyir zevki vermiyor, sadece şut çekebiliyor, ki Ronaldo'nun çektiği şut başına gol yüzdesi Messi'den çok daha az. Yani demek istediğim Messi ile karşılaştırılabilecek bir oyuncu değil, Messi olmasa yine Ronaldo'yu sevmezdim.

Geri
Yukarı