Mesut Çevik'in Tüketici Hakları hakkındaki videosuna katılıyor musunuz?

Yiğitt35

Megapat
Makaleler
9
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Türkçe öğretmenliği öğrencisi ve eski sistemler hastası :)
Mesut Çevik Youtube kanalında tüketici haklarının iyileştirilmesi adına bir video yapmış, bence gayet de güzel konuşmuş. Bu videonun dikkate alınması için, sesimizi duymaları için gündemde kalması gerektiğini düşünüyorum. Yakın zamanda benim de Lenovo ile bir değişim - tamir - ücret iadesi durumum olacak, video üstüne denk geldi resmen. Haklarımızı hep beraber savunalım, koruyalım arkadaşlar, herkesin elini taşın altına koyması gerek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de hukuksuzluk hukuk olmuş durumda. Videoyu izledim çoğu argümanına katılıyorum ancak anlamadığım bir şey var. Microsoft konsola dahil olmayan bir controller sattığında bunun garantisinin 3 ay olduğunu yazılı olarak ibraz ediyor mu? Eğer ediyorsa hukuken yapacak bir şey yoktur diye düşünüyorum. Bundan dolayı "Mahkmeye git kanka" rahatlığında takılıyorlar.

Ancak madalyonun diğer yüzüne de bakmak gerekiyor. Biz gerçekten güçlü bir tüketici hukukunu hak ediyor muyuz? Bence etmiyoruz. Yanlış hatırlamıyorsam Amazon henüz Türkiye pazarına girmemişken Türkiye'yi kara listeye almıştı. Sebebi de Amazon'un koşulsuz iade özelliğinin suistimal edilmesiydi. Amazon Türkiye'ye geldi severek kullanıyorum ancak bir türlü beklenen sıçramayı yapamıyor, insanların birinci tercihi hala skandallarıyla ve dolandırıcılarıyla meşhur malum site. Acaba Türk milleti olarak 4S kuralı iliklerimize kadar işlediği için mi böyle davranıyoruz? Güler yüz ve iyi niyet bize yaramıyor mu?

Üstteki arkadaş ne güzel söylemiş "Biz de bu markanın ürünlerini almayız olur biter.". Bu ülkede boykot edilen markalar ertesi sene kar rekorları kırıyor, daha da büyüyor.

Geçenlerde biri dedi burada, THH merkezleri para yok diye kapatılacaktı, zorla vazgeçirildi diye.

Sonuç, ülke de baktığında çoğu kişinin sıkıntısı olan bir hükümet var ama adamlar 20 yıldır duruyorlar. Yani sıkıntın var evet ama bir yandan da memnunsun. Ben bunu anca çözdüm, o yüzden ben de artık her seçimde bu arkadaşlara vereceğim.

Bu ülke de para konuşur, kanun değil. Hani bazı filmler var ya insan avı filan yapıyorlar. Büyük ihtimalle onlara bile "izin" vardır bizde paralarını ödedikleri taktirde.

O yüzden ben sıkıldım duyar kasmak ve duyar dinlemekten. Ülke de yaşayacaksan paran olacak. Bu videodaki örneği düşünürsek, gamepadin mi bozuldu, çöpe atıp yenisini alacak kadar mali gücün olacak. Nasıl olacak, onu da sen bulucaksın.

Bu video ilginizi çektiyse YouTube'dan "Adem Helvacı" yı takip edebilirsiniz. Kendisi tüketici hakları konusunda gerektiğinde bilgilendirme gerektiğinde kanunun değişmesi için derneği vasıtasıyla TBMM ile iletişime geçiyor. Fakat kitlesi büyük olmadığı için çok da mümkün değil.

Bu adamı herkese duyurup arkasında olursanız gerisi hallolur.

Yeni konular

Geri
Yukarı