Metal cisimlere karşı hassasiyet

wontagadra

Hectopat
Bıçak, tencere, çatal, kaşık vb. şeylerden irkiliyorum ve bu tür şeyler tutarken parmak uçlarım hassaslaşıyor. Bıçakla et gibi şeyler keseceksem eğer sanki kendi etimi kesiyormuşum gibi geliyor. Bunu yazarken bile klavye tuşlarına basarken zorlanıyorum aklımda canlandığı için. Gerilim filmlerinde birisi kesilirken sanki kendim kesiliyor gibi hissediyorum. Bunu yaşayan var mı? Nasıl kurtulabilirim?

Küçükken de vardı ama son zamanlarda daha bir nüksetti hocam.
Küçükken olması daha büyük bir problem. Seni etkileyen bir olay var muhtemelen ve bunu hatırlamıyorsun, ancak etkileri hala daha devam ediyor.

Çocuğa "Aman dokunma ona, kesersin bir yerini." demek ve üstüne fiziksel olarak korkutmak bile aklında bir şeyler kurmasına ve travmaya yol açabiliyor. Bu yüzden iyi ebeveynlik şart.

Şu an yazılı olarak seni bıçak kullanmanın güvenliliğine ikna etmem imkansız. Yüz yüze dahi olsak kimse bir profesyonel kadar etkili olamaz. Bu yüzden bir psikoloğa görün derim, yaşadığın ciddi bir problem.

Küçükken olması daha büyük bir problem. Seni etkileyen bir olay var muhtemelen ve bunu hatırlamıyorsun, ancak etkileri hala daha devam ediyor.

Çocuğa "Aman dokunma ona, kesersin bir yerini." demek ve üstüne fiziksel olarak korkutmak bile aklında bir şeyler kurmasına ve travmaya yol açabiliyor. Bu yüzden iyi ebeveynlik şart.

Şu an yazılı olarak seni bıçak kullanmanın güvenliliğine ikna etmem imkansız. Yüz yüze dahi olsak kimse bir profesyonel kadar etkili olamaz. Bu yüzden bir psikoloğa görün derim.
Çok haklısın.

Şu an yazılı olarak seni bıçak kullanmanın güvenliliğine ikna etmem imkansız. Yüz yüze dahi olsak kimse bir profesyonel kadar etkili olamaz. Bu yüzden bir psikoloğa görün derim, yaşadığın ciddi bir problem.
Hocam filmlerdeki bazı sahnelerin gerçekleşeceği korkusu oluyor üstümde. Çok küçükken facebookta doğranmış el fotoğrafı görmüştüm onu hala unutamıyorum mesela travma olmuş bende bir şey keserken korkuyorum yani. Sizce filmlerdeki şeylerin olma ihtimali nedir gerçekleşebilir mi?

Geri
Yukarı