Küfüre karşı hassasiyet durumunuz?

@Schwindlerch bak arkadaş guzelce açıklamış.
Aynen, anne denilen o kutsal ve güzide varlık, arkadaş ortamında küfürlü şaka unsuruna meze yapılacak kadar aşağılık olduğundan dolayı abartmamak gerekiyor. Sen de haklısın.

Yaşi kucukleri küçümsemiyorum. O olgunluğa ulasamadiginizi söylüyorum. Anlayana...

@Schwindlerch bak arkadaş guzelce açıklamış.

Yaşi kucukleri küçümsemiyorum. O olgunluğa ulasamadiginizi söylüyorum. Anlayana...
Ben kimsenin annesine sövmüyorum ki sadece çevremdekilerden örnek veriyorum küfür ediyorum ancak anneye sövdüğümü hatırlamıyorum. Farklı bir bakış açısıyla bakarsak kanunlarda anneye söven mi cinayet işleyen mi daha ağır cezalandırılır? Yani bana niye "Veletsin anneye hakareti şaka unsuru yapıyorsun" diye tepki veriyorsunuz? Anneye sövdüğü için cinayet işlememesi gerektiğini düşünüyorum, en azından bir tanıdığında tanımadığınsa zaten bir sebebi vardır sonu cinayete dönüşebilecek bir kavga gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kiminle muhattap olduğum önemli çocukluk arkadaşımla veya yakın hissettiğim kişiyle konuşurken küfür ederiz. Fakat hiç muhabbetim olmayan birisi şer..... falan derse, direk siliyorum. Daha da konuşmuyorum o yüzden bana hep artist misin çok gıcıksın der kızlar hem cinslerim ile zaten o kadar yüz göz olmam mesafe her zaman önceliğimdir. Karşı tarafta nasıl yaklaşırsa öyle yaklaşırım küfüre küfürle karşılık verdiğim zaman genelde onlar kırıldı laf etmeye başladı. Ama artık öyle küfür mü etti kişi hadi ikile şimdi diyorum rahat ediyorum. Hiç kimse benim mutluluğumdan önemli değil

Yerine göre değişir. Mesela bir arkadaşım beni veya yakınımı kastetmedikçe(umarım doğru yazdım) sinirlenmem veya rahatsız etmez. Ama tanımadığım, samimi olmadığım birilerinin sadece küfürlü konuştuğunu duysam bile rahatsız olurum. Hele de bana karşı bir küfürse sinirlenirim, çirkefliğe çirkeflikle cevap veririm. Ağzıma geldiği gibi söverim(günlük hayatta asla ağzıma bile almam küfürü). Yani dediğim gibi yerine göre değişiyor.

Küfür konusunda inanılmaz derecede hassasım, yani birinin bir makara yapması sonucunda ona "çok *** adamsın" denmesi gibi, her cümlenin sonunda milletin ağzına yapışmış "**** koyayım" klişesi olsun hepsinden rahatsızlık duymaya başladım.

Örneğin bir diyalog;
A:-Kardeşim akşama halı sahaya seni yazıyorum müsait misin?
B:-Yok ya **** koyayım, bir sürü işim var evde. Akşama evde olmam lazım.

Bunlara dahi iyice hassasiyetim oluşmaya başladı. Bilmiyorum çevremdeki bir çok kişi hiç oralı değil, ben neden bu kadar hassasım, bundan rahatsız oluyorum anlamadım. Neredeyse çevremde yerli yersiz küfür eden herkesle muhabbeti keseceğim o duruma geldim artık. Ben mi abartıyorum, sizde durum nedir?
Çok normal.

Kız kardeşim ve özellikle anneme küfür edilmediği takdirde umursamam.

Gözümün önünde arkadaşı kız kardeşime hem küfür edip hem de el kaldırınca fena dövmüşlüğüm vardır.

Kavga seven biri değilim, yanlış anlaşılmasın.
Şiddete karşıyım.

Kufur dogru zamanda dogru sekilde edilir ve gereklidir. Bu yuzden her dilde var. Bazi hisleri kufur etmeden ifade edemezsiniz. Agzina kufur yakisir kimilerinin, sebebi de budur. Dogru yer, dogru zaman, dogru kufur.

Kimisininse agzi bozuktur, surekli kufreder. Beni rahatsiz etmese de kisinin kendi ezikligi olarak dusunurum.

Senin yapacagin isi ***** , demek yerine "Cok beceriksizsiniz" demek, her zaman ayni etkiyi vermez. Dogru yer, dogru zaman onemli :)
587bf0f4c03c0e2d9ce98f9c.jpg

9 yaşındaki çocukların a** kelimesini bağıra bağıra söylemelerinden dolayı ben utanıyorum, onlar nasıl utanmıyor? :D Arkadaş ortamında falan hiç affetmiyorum :D

Geri
Yukarı