Metin2 Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

1 ay önce PVP sunucularının güven vermemesinden ötürü(Metin2 TC mağduruyum) TR'ye başlamıştım ve yavaş yavaş yeni eklenen şeyleri çöze çöze bu sefer oyunu bitireceğim diyordum ama nasip olmadı. 2 haftada hesabı 70 levele salladım ardından A101'den aradılar iş için. Şu an günümün çoğunu orada çalışarak geçirdiğim için Metin 2'ye vakit kalmıyor ne yazık ki. İşin en kötü tarafı da oyuna 120 TL yatırmıştım ve o parayla tecrübe yüzüğü, otomatik av, üçüncü el falan almıştım. Şimdi onlar boşa gitti ona yanıyorum. Bakalım başka bahara artık.🙁

18 Yaşındayım. Bu oyuna başladığım zamanı hatırlıyorum yıl 2008 okuma yazmayı sökmüşüm ya tabi dayım var. Dayım deli gibi Metin2 oynar. Bir gün dayıma dedim dayı bende oynamak istiyom dedim. Dayım yeni karakter açtı köpekleri öldür yeter dedi ( çocuk hevesini alsın demek istedi yani ). Yıl olmuş 2019 hala o tadı veren hiç bir oyun yok. :)

Knight Online'da geçen uzun sürenin ardından biraz da Silkroad'da takılmıştım. Sonra Metin 2 efsane dediler, girdim 5 dakika oynadım, "bu ne lan leş gibi oyun" diyerek kapadım ve bir daha da girmedim.

Ama galiba yine aynı firmanın yaptığı bir oyun daha var 4Story diye. Aman Allahım ne zevkle oynardım o oyunu. Halen daha açıp müziklerini dinlerim ve zamanında tadını çıkararak oynayamadığım için hüzünlenirim hep [emoji26]

Son oynadığımız PVP'de neredeyse eski ortamı yakalamıştım. Bir kardeşim vardı, benim çarım onun, onun çarı benimdi. Birbirimize destek çıkarak inanılmaz hızlı tamamladık çarları. Lonca falan derken 1-2 aya oyun bizim olacaktı. O kadar iyiydik rakip loncalardan. Sonra 4k online sayısından bir anda 500-600'e düştü. Çoğu itemlerimiz silindi. Herkes sırayla oyunu bırakıyordu.
O kardeşime veda bile etmeden oyunu silmiştim sinirden...
Daha da PVP oynamadım.

Aynı şeyleri defalarca yaşadım. İnsanın haftalarca emek verdiği eşyaları, her şeyden habersiz olup, 300 kişiye düşmüş bir sunucuda, yeni başlayan seviye 1 adama vermek çok ağrıma gidiyor. Bir de senede 1 defa her şeyi sıfırlayıp, aynı isimle sunucuyu tekrardan açanlar var. Onlar da emeklerimi çok yok ettiler. Şu an piyasada öyle bir sunucu var mı, bilmiyorum ama dediğim gibi birkaç senedir hiç kapanmayan/sıfırlanmayan bir sunucu varsa başlayabilirim. Ama TR'ye ise asla başlamam!

Eskiden İnternet kafelerde toplu oynandığından keyifli gelen Knight Online vb. farkı olmayan, basit bir MMORPG oyundur. PVE olarak atmosfer, görevler çok kötüdür. PVP olarak pay to win ögeler ve sürekli gelen seviye güncellemeleri ile savaşacak oyuncu bulamazsınız. Boş boş yaratık kesme oyununa dönmüştür.

Çoğu kişi bu oyunlardan aldıkları keyfi hep en aktif olduğu zamanları söylerler. Bu oyuncular genelde oyunu değil, Oyunda geçirdikleri vakitlerde kurdukları dostlukları filan seviyorlar. Bu yüzden şu devirde oynanmasını saçma buluyorum. Bunun yerine daha aktif olarak oynanan MOBA oyunlarına bakmanızı öneriyorum. Son seviyeye kadar kas, sonra yeni bir güncelleme gelsin tekrar kas artık insanları bayıyor. O yüzden MOBA ya da PVP sunucuları seçiyorlar.

Eskiden bende en uzun vakit ayırdığım MMORPG olarak Shaiya oynamıştım. O zamanlar aktifti. Geçen senelerde girip bakmak istedim. Oyundaki PVP sistemi 1-15, 20-30, 1-60, 60-80 gibi gruplara ayrıldığından keyif veriyor. Ama şimdiler de PVP sadece oyunda artı, lapis filan basarken şans getiren Tanrıça kutsaması için yapılıyor. Adamlar genel sohbete 1-15 PVP girin, şimdi 20-30 girin, dışında sohbet bile döndüremiyorlar.Tanrıça kutsaması gelince boş boş para yatırıp eşyalarını güçlendiriyorlar. Sonra gene aynı döngüde devam ediyorlar.

Birde bu oyunda basit ve zor diye karakter modları bulunuyor. Zor mod oynarken karaktere 30 günlük bir eşya almazsanız karakter siliniyor. Zor ve basit karakter arasında stat farkları var. Zor karaktere daha fazla karakter ve yetenek puanı geliyor. PVP ölürsen eşya düşebiliyor. Ama bu eşya düşme olayından para kazanmak için gene 30 günlük satılan eşya koruması için eşya var. Bu eşyaları bizim kurumuzla 300-500 ₺ civarına anca alıyorsun. Türk oyuncusu da gayet fazla bu arada.

Oyunda ne PVE ne de PVP var. Amaç sadece PVP bölgelerinde sunak kesip, eşya güçlendirmek için oynanıyor. İşte bu yüzden bu oyunları insanlara önermiyorum. Çünkü eğlence namına gram bir şey yok. Amaç oyuncuya yeni seviyeler ya da sunucular açıp para verdirterek eşya yapmasını sağlamaktır. Bu eşya olayı da yeni seviye güncellemesi ile çöpe atılıp tekrar para harcamalarını sağlamaktır. Asla oyun kendini duraklatıp size eğlencesine PVP olanağı sunmuyor. Metin 2 olduğu gibi bu oyunun da çok PVP sunucusu vardır. Şahsen oynayacaksanız girin PVP sunucularında oynayın.

Bu sazan döngüye sahip çıkan oyuncuya da gram saygı duymuyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı