Mezuna kalmalı mıyım?

Just claus

Femtopat
Arkadaşlar selam. Sınavda pek başarılı olamadım, mezuna kalmayı düşünüyorum. Fakat ailem bunu pek dikkate almıyor puanın tuttuğu yerlere gidersin vb. gibi söylemlerde bulunuyor. Sizce istenen bölüm için mezuna kalıp 1 sene çalışmalı mıyım? Yoksa herhangi bir lisans bölümü okuyup diploma almak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Henüz sınav sonuçları açıklanmadı ki, belki sizin kendinizce kötü bulduğunuz sonuç aslında iyi bir sıralama getirecek size. Şu anda bunu düşünmeyin bence. Sonuçlar açıklanınca sıralamanıza göre ilginizi çeken bir bölüm/üniversite olup olmadığına bakın, eğer yoksa ve çalışıp daha iyisini yapabileceğinizi düşünüyorsanız mezuna bırakın.

Henüz sınav sonuçları açıklanmadı ki, belki sizin kendinizce kötü bulduğunuz sonuç aslında iyi bir sıralama getirecek size.
Katılıyorum, kaldı ki sıralamaların nasıl geleceğini de bilemeyiz. Sınav zorluğu, sınava giren kişiler vs. hepsi etken oluyor zaten. Şimdilik bunu düşünme, sonuçlar açıklandığında konusunu aç. Yönlendirelim. Zaten sene boyunca çalıştınız, hiç değilse bir ay tatilin tadını çıkartın.

Katılıyorum, kaldı ki sıralamaların nasıl geleceğini de bilemeyiz. Sınav zorluğu, sınava giren kişiler vs. hepsi etken oluyor zaten. Şimdilik bunu düşünme, sonuçlar açıklandığında konusunu aç. Yönlendirelim. Zaten sene boyunca çalıştınız, hiç değilse bir ay tatilin tadını çıkartın.
Peki hocam , teşekkürler tavsiyeleriniz için.

Geri
Yukarı