Millenicom hizmet deneyimi

Selam arkadaşlar. 2 yıl civarındadır NetSpeed kullanıcısı idim. Güncel olarak son 1 yıldır 75 download 4 upload Full sınırsız pakati 76 TL'den kullanıyordum. 2 gün önce arayıp ayın 1'i itibari ile fiyatı 100 TL yaptıklarını söylediler. Yani 3 gün içerisinde yeni fiyattan kullanacağımı öğrenince biraz sinir oldum. Çok geç haber verdiler kapattırmak istediğimde ise belirli evrakların çıktısını alıp, taratıp onlara göndermem falan gerekiyormuş bayağı uzun iş. Yeni fiyatı kabul etsem bile hız değerlerim aynı kalacakmış bir avantajı yok.

Uydunet fibere baktım. Onlarda 100 TL'ye 100 downloadlı paketleri var ama resmen saçmalık. Saat 19.00 ile 23.59 arası hız 25 oluyormuş. Benim en çok ihtiyacım olan kullanacağım saatlerde 4/1 oranında yavaşlıyor. Üstüne üstlük bir de 24 ay taahhüt istiyorlar. Bu yavaşlık konusu internet sayfalarına yazmamışlar. Telefonda başvuruda bulunduğumda son anda hızlı bir şekilde söylediler. Aynı anda iyi günler bay bay deyip kapattım telefonu.

Uydunet için bir ekleme;
Ben daha önceki yıllarda kullandığım zaman modem ve TV kutusunu almıştım. Bu cihazlar bende olduğu için fiyat 86 TL'ye düşmüştü.
Yanlış hatırlamıyorsam o zamanlar 24 ay boyunda +4 TL ücretle sahibi olmuştum. Kapattırdığım zaman bunlar bana kalmıştı. Şimdi ise aylık 15 TL gibi bir ücrete bu cihazları kiralıyorlarmış. Bu nasıl olur 24*15= 360 TL yapar. Kaç paralık şey bunlar? Dediğimde satın almak yerine kiralayınca cihazları sürekli güncelleyip eskimesine önledikleri gibi bir şey söylediler tam hatırlamıyorum şimdi. Daha sonra kiraladıkları cihaza baktığımda ise benim 4 sene önce almış olduğum modemin aynısı olduğunu gördüm. Gerçekten hiç eskimeyip hep güncelliyorlarmış kendilerini.

Daha sonra Millenicom'a başvuruda bulundum. Bu firmada 100 download 4 upload olan paketi 100 TL'ye gördüm. Madem illa 100 TL ödeyeceğim daha hızlı olanı tercih etmeliyim diye düşündüm. Öğlen 2 gibi sitelerine beni arayın diye numaramı bıraktım. Akşam 5 gibi aradılar. Arayan kişi teknik olarak oldukça bilgili birisi idi. Sorularıma hiç kaçamak yapmadan oldukça detaylı olarak hatta sormadığım kısımları bile anlatarak cevap verdi.

Telefon üzerinden hat taşıma talebimi işleme aldıklarını söylediler. Söylediklerine göre 3-4 gün içerisinde evime evraklar gelecekmiş. Bunları doldurup verdiğimin ertesi günü şifremi verecekler miş. Bu süreç boyunca internetsiz kalmayıp NetSpeed kullanmaya devam edecekmişim. Hat taşıma ve eski firmadaki iptal işlemleri kendilerinin yapacaklarını söylediler.

Şu an için sizlere aktarabilecek bu kadar. İşlemler ilerledikçe günleri ile beraber burayı güncelleyeceğim. İnternetimin bağlanma, taşınma sürecinde 2 firma ile yaşacaklarımı aktaracağım. Süreç nasıl işliyor göreceğiz.

Son düzenleme:
Eylülden beri TT altyapısı Millenicom kullanıcısıyım. Memnunum. Geçen aylarda memnun musunuz, bir sıkıntınız var mı yok mu diye aradıkları bile oldu. Bir sorun yaşarsam kısa sürede çözüme kavuştu.

Bu gün saat 9.30 gibi arayıp müsait olup olmadığımı sordular. Müsaitim dedim 10 dk sonra gelip evrakları imzalatıp gittiler. Gelen kişinin söylediğine göre yarın işlemler halledilip internetim aktif edilecekmiş, beklemedeyim.
Evet arkadaşlar. Tam 15. günün sabahında internetim bağlandı. Bu güne kadar netspeed ile devam ettim, kendi bağlantıları sağlanmadan eskisini iptal ettirmiyorlar. Bu gün sabah sms ile bilgiler geldi ve bağlantı yapıldı. Şu an milenicom kullanıyorum.

Son düzenleme:
Bu gün saat 9.30 gibi arayıp müsait olup olmadığımı sordular. Müsaitim dedim 10 dk sonra gelip evrakları imzalatıp gittiler. Gelen kişinin söylediğine göre yarın işlemler halledilip internetim aktif edilecekmiş, beklemedeyim.
Evet arkadaşlar. Tam 15. günün sabahında internetim bağlandı. Bu güne kadar netspeed ile devam ettim, kendi bağlantıları sağlanmadan eskisini iptal ettirmiyorlar. Bu gün sabah sms ile bilgiler geldi ve bağlantı yapıldı. Şu an milenicom kullanıyorum.
14 gün olmuş bağlatılı. Bi sorununuz var mı ? İnternet hızından bi değişme falan mevcut mu ? Belki ilerleyen zamanlarda ben de düşünebilirim

14 gün olmuş bağlatılı. Bi sorununuz var mı ? İnternet hızından bi değişme falan mevcut mu ? Belki ilerleyen zamanlarda ben de düşünebilirim
Herhangi bir kopma veya yavaşlık henüz yaşamadım. Lol gibi oyunlarda ping değerimde bir değişiklik olmadı.

Netspeed kullanırken ne yaparsam yapayım çalıştıramadım DNS'leri Millenicom'a geçtiğimde çatır çatır çalıştırmaya başladım.

Günlük olarak çok sık ziyaret ettiğim birkaç siteye girmek işkence gibiydi. Sadece o sitelere girerken VPN açıp geri kapatmam gerekiyordu. VPN ile hızın aşırı düşmesi de cabası.

Çok özlemişim Cloudflare DNS mükemmel bir şey. Artık VPN olmadan da neredeyse bütün sitelere son hızda girebiliyorum, fişşek gibi oldu internet. Eğer DNS'lerin sadece Netspeed'de çalışmayın Millenicom'da çalıştığını bilseydim 1 dakika düşünmeden 2 sene önce geçerdim buraya.

Millenicom değerlerim;
millenicom.PNG

Eski netspeed değerlerim;
netspeed.PNG

Evet arkadaşlar. Taze taze yeni bilgi getirdim. Az önce ilk internet kesintimi yaşadım. Yaklaşık 5-6 dakikalık bir kopmanın ardından tam şu an internet geri geldi.

Son düzenleme:
Ben bu sağlayıcıya geçmeyi düşünüyorum, 2-3 aydır kullanıyorsun galiba. Deneyimlerini paylaşır mısın rica etsem?
Bir kaç hafta sonra tam 1 yılı devireceğim. Sorularını sorabilirsin.

35 Mbps lik paketten 32 Mbps hız alıyorum. Vdsl altyapım. Pingim de oyunlar da 55-70 ms aralığında.
Bir iki kez Türk Telekom kaynaklı internet kopma problemi yaşadım. Aynı gün içinde hallettiler.

Aboneliğinde ilk ay ücretsiz yararlanmak için Arkadaşını Getir kodum: 6F5724387 .

Bir kaç hafta sonra tam 1 yılı devireceğim. Sorularını sorabilirsin.

35 Mbps lik paketten 32 Mbps hız alıyorum. Vdsl altyapım. Pingim de oyunlar da 55-70 ms aralığında.
Bir iki kez Türk Telekom kaynaklı internet kopma problemi yaşadım. Aynı gün içinde hallettiler.

Aboneliğinde ilk ay ücretsiz yararlanmak için Arkadaşını Getir kodum: 6F5724387 .
Hiç uzun süreli kopma yaşadınız mı? 1 aydır TurkNet kullanıyorum son haftalarda saatlerce süren kesilmeler oluyor böyle kesilmelerin ve ping sorununun olmadığı bir internete geçmek istiyorum.

Hiç uzun süreli kopma yaşadınız mı? 1 aydır TurkNet kullanıyorum son haftalarda saatlerce süren kesilmeler oluyor böyle kesilmelerin ve ping sorununun olmadığı bir internete geçmek istiyorum.
Kopma sorunu olarak anlık kopma yaşadım. Ard arda devam eden anlık yaşadım. Uzun süreli yaşamadım.

Hala kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız önerir misiniz? Türk Telekom kullanıyorum
Millenicom'a geçmeyi düşünüyorum. Altyapı testinde 67Mbps'ye kadar desteklenebilir yazıyordu.

Geri
Yukarı