Millenicom vs TürkNet vs Türk Telekom

Mert_Y.

Hectopat
Arkadaşlar perşembe günü acilen Türk Telekom ev interneti almaya karar verdik. Perşembeden beri bağlamıyorlar, geldik kurulum istemediniz diyorlar. Türk Telekom ev internetini 12 Mbps 93TL olarak aldık çok pahalı olduğu için baştan beri Türk Telekom'dan yana değildim. Bugün müşteri hizmetlerine sorduk internet bağlanmadıysa sözleşmeyi cayma bedeli ödemeden iptal edebilirsiniz dedi. Kafamda alırsam TürkNet alırım diye düşünce vardı senelerdir. Ben köyde oturuyorum ve telefon kablosu eve gelmiyor hemen evimin bahçesindeki direkten geçiyor. Şimdi ben TürkNet alsam o direkten eve kablo çekebilirler mi? Ve ne kadar hız alırım acaba? TürkNet altyapı sorgulama yapınca evde kablo olmamasına rağmen 12 Mbps diyor. Komşumun evini sorguluyorum 35 Mbps diyor. Çok çelişkideyim. Bir de Millenicom evde internet kampanyalarına baktım 12 Mbps 76 TL diyor. TürkNet 76 TL altyapı ne kadar kaldırıyorsa diyor. Hangisini almalıyım fiyat bakımından TürkNet ve Millenicom açık ara önde ama müşteri temsilcisi olarak Türk Telekom önde. Ne yapmalıyım bilmiyorum. TürkNet vs. alırsam tahmini ne kadar sürede bağlanır? Dershaneden uzaktan eğitim alıyorum acilen net lazım.

Arkadaşlar perşembe günü acilen Türk Telekom ev interneti almaya karar verdik. Perşembeden beri bağlamıyorlar, geldik kurulum istemediniz diyorlar. Türk Telekom ev internetini 12 Mbps 93TL olarak aldık çok pahalı olduğu için baştan beri Türk Telekom'dan yana değildim. Bugün müşteri hizmetlerine sorduk internet bağlanmadıysa sözleşmeyi cayma bedeli ödemeden iptal edebilirsiniz dedi. Kafamda alırsam TürkNet alırım diye düşünce vardı senelerdir. Ben köyde oturuyorum ve telefon kablosu eve gelmiyor hemen evimin bahçesindeki direkten geçiyor. Şimdi ben TürkNet alsam o direkten eve kablo çekebilirler mi? Ve ne kadar hız alırım acaba? TürkNet altyapı sorgulama yapınca evde kablo olmamasına rağmen 12 Mbps diyor. Komşumun evini sorguluyorum 35 Mbps diyor. Çok çelişkideyim. Bir de Millenicom evde internet kampanyalarına baktım 12 Mbps 76 TL diyor. TürkNet 76 TL altyapı ne kadar kaldırıyorsa diyor. Hangisini almalıyım fiyat bakımından TürkNet ve Millenicom açık ara önde ama müşteri temsilcisi olarak Türk Telekom önde. Ne yapmalıyım bilmiyorum. TürkNet vs. alırsam tahmini ne kadar sürede bağlanır? Dershaneden uzaktan eğitim alıyorum acilen net lazım.
Türknet kullanıyorum memnunum hız olsun müşteri hizmeti olsun. Millenicom ya da TürkNet tercih etmeniz en iyi seçenek olacaktır. En iyi ve özenli sağlayıcılar ülke genelinde bu ikisi.

TürkNet kullanıyorum memnunum hız olsun müşteri hizmeti olsun. Millenicom ya da TürkNet tercih etmeniz en iyi seçenek olacaktır. En iyi ve özenli sağlayıcılar ülke genelinde bu ikisi.

Direkten eve kablo çekebilirler mi peki?
Benimde gönlüm TürkNet'ten yana.
Kesinlikle katılıyorum internet hızım 35-55 m/Bit arası 80 TL fatura ödüyorum. Arkadaşımın interneti 32 m/Bit ve 100 küsür ödüyorlar.

Ne kullanıyorsunuz?
TürkNet ise başvuru süreci nasıl geçti?

TürkNet kullanıyorum memnunum hız olsun müşteri hizmeti olsun. Millenicom ya da TürkNet tercih etmeniz en iyi seçenek olacaktır. En iyi ve özenli sağlayıcılar ülke genelinde bu ikisi.

Sizinde başvuru süresi nasıl geçti anlatabilir misiniz?
Arkadaşlar bir de modem olayı var. 12 ay taksitle 384 TL modem parası var TürkNet'te. Bu da ayda 1 yıl boyunca 108 TL ediyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Millenicom yada TürkNet öneriyorum. Yalnız bir durum var. TürkNet eğer YAPA altyapısına alırsa ve ikamet ettiğiniz lokasyona YAPA santrali uzak mesafedeyse maalesef verim alamazsınız. Ben bu durumdan dolayı 3 4 Mbps hız alıyordum. İptal süreci de uzun sürüyor çok uğraştırıyor. Bu hususta dikkat etmenizi temenni ederim.

3 yıl Türk Telekom tiranlığı altında biri olarak söylüyorum. Almayın!
O fiyata altyapınızın desteklediği bütün hızı Türknetten alabiliyorsunuz. 12mbps kotalı (kotası dolar dolmaz duran) taahhütlü, ping sorunları yaşatacak, vaat edilen hızı vermeyecek bir operatöre 93 TL vermek gerçekten akıl karı değil.
Ben Türknete aylık 86TL ödüyorum. Altyapım 75mbps ye kadar destekliyor. Genellikle 70mbps alıyorum, internet kullanımı az olan saatlerde 85mbps ye kadar çıkabiliyor. Ping değerim şimdiye kadar denediğim bütün ISS lerden daha düşük durumda. Taahhütüm yok, istediğim zaman aboneliğimi iptal edebiliyorum. Kotam yok, 1 TB download yapsam bile hızım ya da internet erişimim kısıtlanmıyor.
Türk telekom önermiyorum.

Superonline araya girer bence 5 yıldır kullanıyorum oyunda pinglerim 5 ms üstüne yükselmedi. Fiyat biraz tuzlu ama güzel fiber altyapınız varsa kesinlikle Superonline öneririm.

Lanet olası Türknet yüzünden Türk Telekom’a geri dönüp kendimi taahhütle bağlayacağım. Geçmeyi düşündüğüm güne lanet olsun. Mis gibi altyapım var ping 1000! Güya 77 Mbps destekleyen altyapım var 720p video izleyemiyorum o kadar yavaş!

Müşteri hizmetleri ayrı bir rezalet. Karşınızda direk bir kişiyi bulamıyorsunuz ki derdinizi anlatasınız. Kayıt bırakıyorsunuz ilgilenmiyorlar bile. Müşteri hizmetlerinin en iyi yaptığı iş hız testi istemek.

Geri
Yukarı