Millet Sosyalleşmeyi Nasıl Başarıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben sana diyorumki, seyyar satıcılık yap, mahallede bulaşıkçı veya temizlikçi gibi iş ilanlarını araştır sen İnternetten ortalama 200 kişinin başvurduğu yerlere CV falan atmaya çalışıyorsun.

Seyyar satıcılığı herkes yapamaz. Seyyar satıcılık yapamamak bir problem değil. Mahalle esnafının çoğuna da güvenilmez. Part-time süresini 8 saat yapanı gördük. Bizim burada zaten öyle bulaşıklık, temizliklik iş yok. Diğerleri adı sanı bilinen mağazalarda çalışıyor da biz niye çalışamıyoruz?

Burası da bir baltaya sap olamamışların millete laf atarak ego tatmin ettiği bir yer heralde. Laflara bak "umutsuz vakasın", "son alacağım insan tipisin" Sonuna da "zaa xd" eklese tam ergen olacakmışsın işte. Ergen gibi laf sokma çabalarına giriyor ciddi ciddi.

Yazdıklarında mantık arıyorum ama yok. Sanki o mağazalarda çalışanların ömrü iş deneyimi kasmakla geçmiş gibi boş boş konuşuyorsun. Ordakilerin çoğu hiç çalışma deneyimi olmadan giriyor öyle yerlere. Ama inat değil mi tersini yaz dur.

Sen bu kafayla bir yer açsan orası tutmaz zaten.
İş varda sana beğendirebilen yok, seyyar satıcılığı herkes yapamaz ne demek? Çoğu insan başarmadan önce bulaşıkçı, temizlikçi, seyyar satıcı gibi işlerde çalışıyor. Buralarda öyle iş yok diyorsunda, sorsak bir kere bile yaşadığın mahalleyi gezmemişsindir. Öyle yerlere çalışma deneyemi olmadan anca torpille girerler ki şirketlerde böyle bir şey görmek zor, oraya giden insanlar 1-2 sene boyunca iş arıyorlar, okurken staj yapıyorlar, 4 sene üniversite okuyorlar, bunun yanınada yabancı dil ekliyorlar haberin var mı? Biz sana ne dersek nafile, burada tavsiye için konu açıyorsun, sana tavsiye verip yardımcı olmaya çalışıyoruz sense hakaret ediyorsun. İş yok dedin, iş gösteriyoruz, parayla yapılmayan bir aktivite yok dedin, parasız yapılan bir aktivite gösterdik, egona yakışır bir şey olmadığı için dikkate almıyorsun tabii. Seni ileride çok zor günler bekliyor dostum.

İş varda sana beğendirebilen yok, seyyar satıcılığı herkes yapamaz ne demek? Çoğu insan başarmadan önce bulaşıkçı, temizlikçi, seyyar satıcı gibi işlerde çalışıyor. Buralarda öyle iş yok diyorsunda, sorsak bir kere bile yaşadığın mahalleyi gezmemişsindir. Öyle yerlere çalışma deneyemi olmadan anca torpille girerler ki şirketlerde böyle bir şey görmek zor, oraya giden insanlar 1-2 sene boyunca iş arıyorlar, okurken staj yapıyorlar, 4 sene üniversite okuyorlar haberin var mı? Biz sana ne dersek nafile, burada tavsiye için konu açıyorsun, sana tavsiye verip yardımcı olmaya çalışıyoruz sense hakaret ediyorsun. Seni ileride çok zor günler bekliyor dostum.
He arkadaş herkes 20 yaşında pilav arabası alıp pilav satıyor tamam siz haklısınız. Tamam abi ben her zaman haksızım siz haklısınız, hadi kafa bulmayın şurada.

He arkadaş herkes 20 yaşında pilav arabası alıp pilav satıyor tamam siz haklısınız. Tamam abi ben her zaman haksızım siz haklısınız, hadi kafa bulmayın şurada.
Biz sana haksızsın demedikki, sana yardımcı olmaya çalışıyoruz kullandığın üsluba bak. Herkese atar gider yapma peşindesin. İş yok dedin iş gösterdik, parayla yapılmayan aktivite yok dedin, halk kütüphanesine gidebilirsin dedik. Senin egona yakışan bir şey olmadığı için umursamıyorsun bizi.

Biz sana haksızsın demedikki, sana yardımcı olmaya çalışıyoruz kullandığın üsluba bak. Herkese atar gider yapma peşindesin. İş yok dedin iş gösterdik, parayla yapılmayan aktivite yok dedin, halk kütüphanesine gidebilirsin dedik. Senin egona yakışan bir şey olmadığı için umursamıyorsun bizi.
Seyyar satıcılığı herkes yaparmış da bilmem neymiş de. Sokak aralarında milletin kulağını megafonla okşamak bana göre değil, yapana küfür ettiğim işi ben yapmam, para olmayacaksa olmasın. İlerisi size kolay olacaksa size kolay, bana zor olsun.

Bence konu kilitlenmeli arkadas laftan anlamiyor kimseye bir faydasi yok konunun.

Seyyar satıcılığı herkes yaparmış da bilmem neymiş de. Sokak aralarında milletin kulağını megafonla okşamak bana göre değil, yapana küfür ettiğim işi ben yapmam, para olmayacaksa olmasın. İlerisi size kolay olacaksa size kolay, bana zor olsun.
Yapmadığınız mesleklere karşı önyargınız çok komik, meydanlardan geçerken defalarce kez simit, pilav almışımdır, seyyar satıcılar bağırmıyorda insanlar fark ediyor meydanlarda o yüzden bağırmalarına gerekte kalmıyor. Seyyar satıcılık olmazsa bulaşıkçılık dedim temizlikçilik dedim veya sana göre amelelik mi desem, çünkü sen bu meslekleri amelelik, kölelik olarak görüyorsun bence. Biz elimizden geleni yaptık sana iş beğendirmek için, dışarıda gezmede işsizim çünkü iş yok diye, biz sana gösterdik sen beğenmedin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı