MM711 vs Glorious Model O Minus

pumour

Decipat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 7500F - Asus Dual Rtx 4060 Ti 8 GB - 24INC 165HZ 1 MS G24F-2 MONİTOR
Selam arkadaşlar, yeni bir mouse arayışındayken MM711 modeliyle karşılaştım, beyaz olması hariç benim için gayet iyi bir mouse. Glorious Model O minus hakkında bir fikrim yok ama sensörü 3360, MM711 olanın ise 3389. Sizce bu iki mouse arasından hangisi daha iyi? Farelerin kronik sorunu var mı?

Selam arkadaşlar, yeni bir mouse arayışındayken MM711 modeliyle karşılaştım, beyaz olması hariç benim için gayet iyi bir mouse. Glorious Model O minus hakkında bir fikrim yok ama sensörü 3360, MM711 olanın ise 3389. Sizce bu iki mouse arasından hangisi daha iyi? Farelerin kronik sorunu var mı?
Tercih meselesi. Ben Model O Minus alırdım. Cooler Master fareleri beğenemiyorum. Glorious skatez açısından olsun diğer açılar olsun çok iyi.

Tercih meselesi. Ben Model O Minus alırdım. Cooler Master fareleri beğenemiyorum. Glorious skatez açısından olsun diğer açılar olsun çok iyi.

Hocam bu 3389 ve 3360 arasında çok fark yoksa Glorious siparşini geçerim şimdi. Hem siyah hem de şekli biraz daha düzgün.

Şu an kullandığım mouse Rampage'nin 200 TL'lik scroll tuşu bozuk olan bir mouse, ikisi de benim için güzel olacak ama almışken adamakıllı bir şey olsun.

Hocam bu 3389 ve 3360 arasında çok fark yoksa Glorious siparşini geçerim şimdi. Hem siyah hem de şekli biraz daha düzgün.

Şu an kullandığım mouse Rampage'nin 200 TL'lik scroll tuşu bozuk olan bir mouse, ikisi de benim için güzel olacak ama almışken adamakıllı bir şey olsun.
Sensörler arasında fark yok denebilir. Belli bir seviyeden sonra farketmiyorsunuz.

Sensörler arasında fark yok denebilir. Belli bir seviyeden sonra fark etmiyorsunuz.

Hocam bir de ben bu minus modelinin ölçülerini bulamadım, siz bulabilidiyseniz atar mısınız?

Bard'a sorup ölçüleri buldum hocam, şu an kullandığım farenin yükseliği 38mm, model o olanın ise 25mm, arada çok fark olur mu?

Hocam bir de ben bu minus modelinin ölçülerini bulamadım, siz bulabilidiyseniz atar mısınız?

Bard'a sorup ölçüleri buldum hocam, şu an kullandığım farenin yükseliği 38mm, model o olanın ise 25mm, arada çok fark olur mu?
1703966696218.png

Sol üstte ölçüler yazıyor.

Hocam model o sipariş ettiyseniz iptal edin bence 250 IPS çünkü. Günümüzde 250 IPS düşük sayılabilir fps oyunları için. MM711 ise 400 IPS fps oyunları için ideal değer.

https://www.google.com.tr/url?sa=t&...MQFnoECA4QAQ&usg=AOvVaw1TIXMujTcBNpCD89mkxtck
IPS'in bir önemi yok. Hissedeceğin tek fark biraz daha hızlı olması ve sensör özellikleri. Benim kullandığım 3370'te Ripple Control ve Angle Snapping var mesela. 3395'te farklı özellikler. Sensöre göre mouse bakmayın.

Ergonomi ve Clickler > Sensör. Clicklerde pre travel varsa yine sıkıntı. En önemli iki şey bunlar.

Hocam model o sipariş ettiyseniz iptal edin bence 250 IPS çünkü. Günümüzde 250 IPS düşük sayılabilir FPS oyunları için. MM711 ise 400 IPS FPS oyunları için ideal değer.

https://www.google.com.tr/url?sa=t&...MQFnoECA4QAQ&usg=AOvVaw1TIXMujTcBNpCD89mkxtck

Daha geçmedim siparişi hocam kartta para yokmuş, biraz daha araştırıp öyle alayım. Ama benim için ips olayı o kadar önemli olmayabilir, çok fazla fps oyunu oynamıyorum.

IPS'in bir önemi yok. Hissedeceğin tek fark biraz daha hızlı olması ve sensör özellikleri. Benim kullandığım 3370'te Ripple Control ve Angle Snapping var mesela. 3395'te farklı özellikler. Sensöre göre mouse bakmayın.

Ergonomi ve Click'ler > Sensör. Click'lerde pre travel varsa yine sıkıntı. En önemli iki şey bunlar.

Hocam bu Glorious olanda kronik sorun var mı?

Forumda 2019'da açılan bir konuda temassızlık yaptığı söylenmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı