MMU Taksi Testlerini Tamamladı

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 2B
Seçimle alakalı bir takvimi yok. 13 yıllık geçmişi olan ve TSK'nin isteğiyle ve çalışmalarıyla da yürütülen bir devlet projesidir.
Orasına bir lafım yok projeyi de destekliyorum demek istediğim işlerin acele ile yapılmaması gerektiği. Proje büyük bir proje ve başarılı olursa Türkiye dünyadaki güçler haline gelecektir.

Burun tarafı daha şişman ve hava alıkları daha dar gözüküyor. Fotoğrafı çeken kişinin açısından mı öyle bilmiyorum ama sanki daha önce fabrika içerisinde paylaştıkları Blok 1 prototipdi ve şu an piste çıkan Blok 0 gibi hissettim. İyimser yaklaşmaya çalıştığım için de böyle düşünüyor olabilirim. Ayrıca iniş takımları sadece yürütsün mantığıyla takılmış. Hidrolik sistem yok veya çalışmıyor çünkü bacaklarda açı yok. En son T-70lerde boya ambargosu yediğimiz için mor renk ile görücüye çıkmıştık umarım aynı sorunu tekrar yaşamayız. Bunların dışında arkadan güzel duruyor aynı F-22 maşallah.

Yani savaş uçağında en iyi olman lazım yoksa karşı tarafa patlatılacak şey vermekten başka bir işe yaramaz.

Başarırlarsa dünya ayağa kalkar. İnşallah da başarırlar. Palet fabrikasını satıyoruz ama savaş uçağı yapıyoruz. Kimin aklı erer işte..
Bugün çıkarılan uçak ile 10-20 sene sonra çıkaracakları uçak bir olmaz, yeterli zaman olduktan sonra dâhâ da gelişmiş uçaklar çıkarırlar elbet ama benim kafa hâlâ tank tarafında kaldı. :)

Şu görüntüye aşık olmamak elde değil.

FrcC9otXwAManA9

Burun tarafı daha şişman ve hava alıkları daha dar gözüküyor. Fotoğrafı çeken kişinin açısından mı öyle bilmiyorum ama sanki daha önce fabrika içerisinde paylaştıkları Blok 1 prototipdi ve şu an piste çıkan Blok 0 gibi hissettim. İyimser yaklaşmaya çalıştığım için de böyle düşünüyor olabilirim. Ayrıca iniş takımları sadece yürütsün mantığıyla takılmış. Hidrolik sistem yok veya çalışmıyor çünkü bacaklarda açı yok. En son T-70lerde boya ambargosu yediğimiz için mor renk ile görücüye çıkmıştık umarım aynı sorunu tekrar yaşamayız. Bunların dışında arkadan güzel duruyor aynı F-22 maşallah.

Birkaç düşük çözünürlüklü fotoğraftan analiz yapmak için bu kadar zorlamaya gerek yok diye düşünüyorum. İniş takımlarının fixed olması taksi testi yapacak prototip için gayet doğal bir durum. Baykar Kızılelma'da da benzer bir yaklaşım görmüştük.

Harbi altaya ne oldu?
Motor üretemiyoruz.

Prototipte bir değişikli yok diye biliyorum.

Geri
Yukarı