Moderatörler Hakkında Düşünceleriniz

@Silinen üye Bu konudan haberim yoktu, açıkçası Jira'yı siteye kayıt olduğundan beri tanıyorum. Benim için değerleri bir şahsiyettir. Açıkçası gitmesine üzülürüm. Zaten eskilerden bir tek o kalmıştı, diğerleri artık bıraktı.

Valla bende ceza aldım ama gereksiz yere ceza verdikleri söylenemez bana. Mesajı anlaşılır ve imla kurallarına uymaya çalışmak önemli. Yani moderatör mesajınızı okuduğu zaman yanlış yazım bile olsa en azından imla kurallarına uymaya çalıştığınızı anlasa ceza vermiyorlar diyebilirim.

@painkiller Reis en iyi moderatördü bence
Eksik olma kral, güzel düşüncelerin için:)

Ya buranın sanal ve sosyal bir ortam olduğunu unutmayın. Nihayetinde bilgisayarı açıp yazı yazıp kapatıyorsun. Sevgili gibi trip atmak ya da tartışmanın kendinizi ya da başkasını üzmenin kırmanın alemi var mı?

Ben de moderatörlük yaparken sırf moderatörüm diye iftira atan bana saldıranlar oldu. Zaten günde 3 saat aktif bir saatte moderatörlük yaptım, milletin mesajları düzenlerken resmen teknoloji gurusu gibi oldum:) Hata olur, yanlış olur n'olacak. Ama ben bazılarına hatalarını güzellikle anlatarak çözme yoluna gittim. Bazıları ile bu yüzden hala dostuz buralarda. Ama bazıları da bunu suistimal edip beni suçladılar.

Boşverin, sosyal bir bilgi paylaşma forumu olan yerlerdeki fikir ayrılıklarından bu kadar etkilenip kavga etmeyin. Benimle arkadaş olan moderatör de bana ceza verdi, bana gıcık olan moderatör de bana beğeni attı burada:) Görevi oysa yapacak tabii:)

Moderasyon ekibinin size kişisel bir gıcıklığı veya kini varmış gibi düşünmeyin asla:) Bunu gördüm çünkü gerçekten:)

Son düzenleme:
Bazı cezalar insanı soğutuyor biraz siteden yalan yok. İşte biraz biraz hafifletmeye başladılar cezaları olması gereken de bu.

Ciddiyim bazı modaretörler haddini aşmış.Artık değiştirilmeli çoğusu.
Eksik olma kral, güzel düşüncelerin için:)

Ya buranın sanal ve sosyal bir ortam olduğunu unutmayın. Nihayetinde bilgisayarı açıp yazı yazıp kapatıyorsun. Sevgili gibi trip atmak ya da tartışmanın kendinizi ya da başkasını üzmenin kırmanın alemi var mı?

Ben de moderatörlük yaparken sırf moderatörüm diye iftira atan bana saldıranlar oldu. Zaten günde 3 saat aktif bir saatte moderatörlük yaptım, milletin mesajları düzenlerken resmen teknoloji gurusu gibi oldum:) Hata olur, yanlış olur n'olacak. Ama ben bazılarına hatalarını güzellikle anlatarak çözme yoluna gittim. Bazıları ile bu yüzden hala dostuz buralarda. Ama bazıları da bunu suistimal edip beni suçladılar.

Boşverin, sosyal bir bilgi paylaşma forumu olan yerlerdeki fikir ayrılıklarından bu kadar etkilenip kavga etmeyin. Benimle arkadaş olan moderatör de bana ceza verdi, bana gıcık olan moderatör de bana beğeni attı burada:) Görevi oysa yapacak tabii:)

Moderasyon ekibinin size kişisel bir gıcıklığı veya kini varmış gibi düşünmeyin asla:) Bunu gördüm çünkü gerçekten:)
Ama doğru söylüyorlar.Bu adam samimi ama bazı modaretörler çok sinirli,samimi olmuyor.Painkiller cidden ağrı kesici gibisin.

Son düzenleme:
Çoğu üye neye göre iyi veya kötü moderatör ayrımı yapacağını bile bilmiyor. Kötüye iyi, iyiye kötü diyorlar. Üyelerle samimi olmamak veya sohbete katılmamak moderatörü kötü yapmaz. Önemli olan yetkisini düzgün kullanıp işini temiz yapmasıdır. Bazıları da yok mu kendini ne kadar övmeyi seviyor. Sanki yalnızca kendisi küçük hataları görmezden geliyor veya özel mesaj yoluyla bildiriyor :D Her fırsatta da bunu belirtmeyi unutmuyor. Şimdiye kadar bunu yapmayan moderatör yoktur. Bunu söylemeyene kötü gözüyle, söyleyene de iyi gözüyle bakmayın artık.

Ek olarak şimdiki moderatörlerde bir üye olarak olumsuz bir şey görmedim.

Son düzenleme:
20 gündür herhangi bir ceza almadım. Forum ve yazım kurallarına dikkat ettiğiniz sürece kimse durduk yere işlem yapmıyor. Bir üye olarak moderatörler hakkında düşündüklerim sadece bunlar. Ayrıca moderatör ya da yönetim ekibinde olmak istemezdim, zor iş.

Ama doğru söylüyorlar. Bu adam samimi ama bazı modaretörler çok sinirli, samimi olmuyor. Painkiller cidden ağrı kesici gibisin.
Yarasın mı diyeyim ne diyeyim bilemedim🤣 Eksik olma kral:)
20 gündür herhangi bir ceza almadım. Forum ve yazım kurallarına dikkat ettiğiniz sürece kimse durduk yere işlem yapmıyor. Bir üye olarak moderatörler hakkında düşündüklerim sadece bunlar. Ayrıca moderatör ya da yönetim ekibinde olmak istemezdim, zor iş.
Yok ya kimse durduk yere hadi bugün 10 kişiye ceza vereyim diye iş yapmaz zaten:) Cidden biraz Türkçe yazımına dikkat etmek bile çoğu sorunu çözer bu forumda:)

Cidden biraz Türkçe yazımına dikkat etmek bile çoğu sorunu çözer bu forumda:)

Önceki iletileri okumadim vaktim yok pek ama senin iletiline hitaben; Türkce kurallarina noktali virgülüne kadar dikkat ettik diyelim, ya sevgili yetkili arkadas bize takmissa ne yapalim sikayet mi edelim? Sen onu bir söyle dostum ahahhahahahaa :)

Geri
Yukarı