Atatürk hakkında düşünceleriniz

Bir önceki mesajımı okur musun?

Bende yaptığı yeniliklerden çok memnunum ve bilim hakkında söylediğin her şeyede katılıyorum ancak arkasından deli gibi ağlıyan hala ağıtını tutan insanlar var geçmişi düşünen geçmişte kalır herkesi Atatürk'le kıyaslıyorlar benim rahatsız olduğum konu bu

Öncelerden sevdiğim ama ilahlaştırıldıktan sonra sevgimi ve saygımı kaybetmiş bir insandır
İlahlaştırılıdı diyorsunuz da bunu Atatürk mü istedi? Ayrıca Atatürk'ün ilahlaştırıldığını düşünmüyorum eğer ilahlaştırılsaydı kendisine tapınılır ve ibadet edilirdi değil mi?

İlahlaştırılıdı diyorsunuz da bunu Atatürk mü istedi? Ayrıca Atatürk'ün ilahlaştırıldığını düşünmüyorum eğer ilahlaştırılsaydı kendisine tapınılır ve ibadet edilirdi değil mi?

Sen benim mesajımı çok değişik bir kafa yapısıyla okumuşsun biraz daha düşün ne demek istediğimi

Sen benim mesajımı çok değişik bir kafa yapısıyla okumuşsun biraz daha düşün ne demek istediğimi
Kendini adam gibi ifade et de biz de adam gibi cevap verelim o zaman. Dediğine adam gibi cevap vermiş daha ne istiyorsun? Atatürk "Ben ilahım, bana tapacaksınız!" gibi bir söylemde bulunmadı.

Öncelerden sevdiğim ama ilahlaştırıldıktan sonra sevgimi ve saygımı kaybetmiş bir insandır
İlahlaştırıldıktan sonra demişsiniz işte. Bende ilahlaştırıldığını düşünmediğimi ve nedenini yazmışım.

İlahlaştırıldıktan sonra demişsiniz işte. Bende ilahlaştırıldığını düşünmediğimi ve nedenini yazmışım.
Aslında gerçekten de ilahlaştırılıyor. Örneğin, "Onun hiç hatası olmamıştır, hatası vardır diyen veya eleştirilebilir diyen kişi yanlış yapıyordur." cümlesine benzer cümleler kuran insanlara rastlıyorum çevremde. Ama bunu Atatürk istemedi, bilim ve çağdaşlığı savunan bir adamın böyle bir saçmalığı istemesi zaten imkansız. Tarihte böyle bir söz söylediğiyle ilgili hiçbir kanıt bulunamaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı