Moderatörler neden ürkütücü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Moderatörlerin neyinden korkuyorsunuz anlamıyorum. Onlar da insan. Onlar da uyuyor, yemek yiyor, oyun oynuyor, dizi izliyor. Yani genel olarak mağara adamı gibi yazım kurallarının hiçbirine uymamazlık yaparsanız ceza alıyorsunuz bu da çok normal.

İşin en komik tarafı bu mağara adamları genellikle aldığı cezayı yediremeyip orada burada paylaşıyor. "Şunu yaptım, şöyle ceza aldım" gibi cümleler sarf ederek paylaşıyorlar. Hani çok komikler ya. Eğer klavyenin tuşlarına basmak yerine yumruk atıyorsunuz ürkün ama klavyeyi kullanmayı biliyorsanız ürkmenize gerek yok.
Hocam diyelim biz bir moderatörün yazım yanlışını gördük onu raporladık o kişiye ban veriliyor mu? Normal üyeler de dahil. Size anormal demiyorum hocam siz de normalsiniz. 😀

Hocam diyelim biz bir moderatörün yazım yanlışını gördük onu raporladık o kişiye ban veriliyor mu? Normal üyeler de dahil. Size anormal demiyorum hocam siz de normalsiniz. 😀
Hayır, moderatörler ceza almıyor, uyarılıyor. Bir moderatörün hatasını kovalayıp kendinizi tatmin etmek yerine insanlara yardım etmeye odaklanın.

Ceza verirken eldiven giyiyorum.

Yetkili olunca ister istemez bir sorumluluk geliyor. Art niyetli, üyeleri takan, ceza vermeye meyilli arkadaşlar değiliz. Sadece görevimizi yapıyoruz. Yetkililerden korkmaya gerek yok, kurallara uyduğunuz sürece ceza yemezsiniz. Moderatörlerin haksızlık yaptığını düşündüğünüzde rapor sistemini kullanabilirsiniz, konu açabilirsiniz. Yetkililer de bir zamanlar burada üyeydi, bıraktıktan sonra da yine üye olacaklar.

Yetkili olunca ister istemez bir sorumluluk geliyor. Art niyetli, üyeleri takan, ceza vermeye meyilli arkadaşlar değiliz. Sadece görevimizi yapıyoruz. Yetkililerden korkmaya gerek yok, kurallara uyduğunuz sürece ceza yemezsiniz. Moderatörlerin haksızlık yaptığını düşündüğünüzde rapor sistemini kullanabilirsiniz, konu açabilirsiniz. Yetkililerde bir zamanlar burada üyeydi, bıraktıktan sonra da yine üye olacaklar.
Moderatörlerin art niyetli olmadıklarının belirtisi zaten mesaja yaptığım o ekleme. Bunu yazdım ve ceza yemedim, demek ki moderasyon ceza vermek için bahane aramak yerine bir şeyin amacını düşünüyor önce.

Şu anda moderasyonu korkutucu bulanlar 5-6 yıl önceki kadroyu görse forumdan kaçardı herhalde. Hiç affımız yoktu. :D Hâlâ iletişimde olduğum o dönemki kadro ile kurallara uymayıp önümüze gelene çift daldığımız dönemlerde cezalar da 1 günden başlıyordu. Kurallar çok esnetildi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı